Pereiti prie pagrindinio puslapio turinio
PrivatiemsVerslui

Vaikų ir jaunuolių tėvams

Padėkite savo vaikams žingsnis po žingsnio išmokti patiems valdyti savo finansus

Su „Swedbank“ jaunimo programa Jūsų atžalos galės:

 • Gauti ir patikrinti kišenpinigius „Swedbank“ programėlėje.
 • Gauti ir naudotis nuosava bekontakte „Mastercard WEB“ kortele.
 • Mokytis finansinio raštingumo – taupyti, siekti savo tikslų ir suprasti pinigų vertę.

O Jūs galėsite atidaryti banko sąskaitą savo vaikui nuotoliniu būdu!

Nauja! E. taupyklė padės mokyti vaiką taupyti – pamažu, bet sumaniai.

 • 30EUR
 • Nemokamas paslaugų planas „Patogu“. Jaunimo programos dalyviai gali naudotis jiems skirtu nemokamu Paslaugų planu „Patogu“.
 • Asmeninė mokėjimo kortelė. Savo vaikui galėsite užsakyti bekontaktę mokėjimo kortelę „Mastercard WEB“. Šia kortele Jūsų vaikas gali limito ribose savarankiškai atsiskaityti prekybos vietose, bankomatuose išsiimti ir įnešti grynųjų pinigų į savo sąskaitą.
 • Interneto bankas. Jūsų vaikas taip pat gali turėti prisijungimą prie interneto banko ir matyti savo sąskaitos likutį bei išrašą.
 • Galimybė sekti vaiko sąskaitą. Jūs turėsite galimybę interneto banke prisijungti prie savo vaiko sąskaitos ir matyti jo(s)sąskaitos likutį bei išrašą.
 • Saugumo programa. Jaunimo programos mokėjimo kortelėms galioja speciali Saugumo programa.
 • Išmanioji programėlė. Nesvarbu kur būsite, su išmaniąja „Swedbank“ programėle pinigus savo vaikui pervesite akimirksniu. Daugiau apie programėlę skaitykite čia.
 • Finansinis raštingumas. „Swedbank“ jaunimo programa ne tik padeda nuo mažens išmokti naudotis svarbiausiais banko įrankiais, bet ir ugdo asmeninių finansų valdymo bei taupymo įgūdžius, moko suvokti pinigų vertę.
 • Lojalumo programa ir Bankometras. Aktyvūs Jaunimo programos dalyviai naudodamiesi savo mokėjimo kortele kelia savo lojalumo rodiklį – pildo Bankometro skalę, o pasiekę aukščiausią rodiklį „užsidirba“ šaunių prizų. Daugiau apie šią lojalumo programą skaitykite čia.

Tam, kad Jūsų vaikas galėtų tapti Jaunimo programos dalyviu(-e), jam ar jai reikia turėti aktyvią „Swedbank“ sąskaitą. Sąskaitą vaikui paprastai ir patogiai atidarysite internetu:

 1. Prisijunkite prie savo interneto banko.
 2. Užpildykite nuotolinio sąskaitos atidarymo prašymo formą

Svarbu: pateiktą paraišką patikrinsime per 4-5 darbo dienas.

Ko reikia, norint atidaryti vaikui sąskaitą internetu:

 • Sąskaitą vaikui galite atidaryti, jei esate „Swedbank“ klientas (-ė) ir turite prieigą prie „Swedbank“ interneto banko.
 • Jums taip pat reikia turėti atitinkamą asmens identifikavimo bei prisijungimo priemonę – kvalifikuotą „Smart-ID“, m. parašą arba asmens tapatybės kortelę su e. parašo galimybe. Plačiau apie prisijungimo priemones.

Interneto bankas ir „Swedbank“ programėlė vaikui:

 • Atidarius vaikui sąskaitą, galite suteikti jam ar jai galimybę savarankiškai prisijungti prie interneto banko. Tokiu būdu vaikas nuo mažens gali mokytis tikrinti sąskaitos likutį, valdyti ir planuoti savo finansus.
 • Tam, kad Jūsų vaikas galėtų naudotis interneto banku ir „Swedbank“ programėle, jam ar jai reikia turėti prisijungimo priemonę – „Smart-ID“ arba PIN kodų generatorių.
 • Jums tereikia užsiregistruoti ir atvykti į pasirinktą banko padalinį: Registruotis.
  Į padalinį nepamirškite atsinešti vaiko gimimo liudijimo ar gimimo liudijimo išrašo.

Taip pat sąskaitą galite atidaryti atvykę į klientų aptarnavimo padalinį. Užsiregistruokite konsultacijai į pasirinktą „Swedbank“ padalinį internetu Jums patogiu laiku.

 • Turėkite savo asmens dokumentą – pasą arba ID kortelę;
 • Vaiko asmens dokumentą – pasą, tapatybės kortelę (jei turi);
 • Vaiko gimimo liudijimą ar gimimo liudijimo išrašą. Taip pat turėkite globėjo teises patvirtinantį dokumentą – pasą, kuriame yra įrašas apie vaikus, arba vaiko gimimo liudijimą ar gimimo liudijimo išrašą.

Pasirašykite reikiamas sutartis ir Jūsų vaikas galės pradėti naudotis „Swedbank“ jaunimo programos privalumais.

Jums tereikės duoti sutikimą, visa kita Jūsų vaikas galės atlikti savarankiškai – tai jam ar jai bus vertinga patirtis ir galimybė pačiam susipažinti su banko veiklos procesais.
Sutikimą galite duoti dviem būdais:

 • sutikimą savo vaikui dalyvauti Jaunimo programoje pateikite interneto banke.
 • Užsiregistruokite konsultacijai į pasirinktą „Swedbank“ padalinį internetu Jums patogiu laiku.
 • Jūsų atžalai tereikės ateiti į bet kurį „Swedbank“ padalinį su gimimo liudijimu ar gimimo liudijimo išrašu bei asmens dokumentu (pasu ar asmens tapatybės kortele) ir pasirašyti „Swedbank“ Jaunimo programos dalyvio sutartį.
 • Jei esate jaunuolio globėjas, jaunuolis turės pateikti globą įrodantį dokumentą.

Jaunimo programos dalyviai gali naudotis šiais privalumais:

Vienas+

Du+

Trys+

Programos mokestis 0 0 0
Paslaugų plano mėnesinis mokestis 0 0 0
Mokėjimo kortelės „Mastercard WEB“ išdavimo ir administravimo mokesčiai 0 0 0
Elektroniniai pinigų pervedimai eurais Lietuvoje ir Europos ekonominės erdvės šalyse Dienos limitas 30 € / Mėnesio limitas 100 €

Daugiau informacijos apie Jaunimo programos sąlygas ir mokesčius čia.

 • Lojalumo programoje „Bankometras“ dalyvauti gali visi „Swedbank“ jaunimo programos dalyviai.
 • Kuo dažniau jaunimo programos dalyvis atsiskaitys savo kortele, perves pinigų interneto banke ar išmaniojoje banko programėlėje – tuo greičiau kils jo lojalumo rodiklis Bankometro skalėje.

Vienas+

2 mokėjimai kortele.

Du+

4 mokėjimai kortele / pavedimai interneto banke arba išmaniojoje programėlėje.

Trys+ /Keturi+

20 mokėjimų kortele / pavedimų interneto banke arba išmaniojoje programėlėje.

 • Pasiekus aukščiausią (100 %) lojalumo rodiklį Bankometre, jaunuolis galės išsirinkti vieną prizą iš Lojalumo programos prizų katalogo. Užsakytas prizas bus išsiųstas paštu.
 • Lojalumo programos prizų katalogu galima naudotis tik prisijungus prie savo interneto banko.

Jaunimo programos bendrąsias sąlygas, kuriose detaliau aprašytos ir Lojalumo programos sąlygos, skaitykite čia.

Suprasti, kaip valdomi finansai, yra svarbi vaikų auklėjimo dalis. Kaip ir kitus įgūdžius, finansinį raštingumą reikia ugdyti. Čia rasite informacijos ir patarimų, kaip tai padaryti.

 1. Niekada nėra per anksti ar per vėlu pasikalbėti su vaikais apie pinigų valdymą
 2. Padėkite jiems išmokti sekti savo išlaidas
 1. Išmokykite juos pažinti pajamų šaltinius
 2. Būkite geras pavyzdys – patys darykite taip, kaip mokote
 1. Akcentuokite santaupas
 2. Apsvarstykite skaitmeninių pagalbinių priemonių naudojimą (interneto banką, išmaniąją programėlę ir pan.)
Kalbantis su mažesniais vaikais, geriau pradėti nuo paprastų sąvokų: kas yra pinigai ir ką su jais galima daryti? Kad geriau suprastų, pateikite pavyzdį. Mažesniems vaikams rekomenduojama nustatyti trumpalaikius taupymo tikslus. Pavyzdžiui, galite paaiškinti vaikui, kad vietoj to, jog išleistų gimtadienio proga gautus pinigus ar kišenpinigius nedideliam žaislui įsigyti, jie galėtų kelias savaites ar mėnesius pataupyti ir nusipirkti didesnį žaislą. Taupyklė, paprastas stiklainis ar banko sąskaita... Speciali vieta, kurioje vaikai gali laikyti savo santaupas, padės sukurti tvirtą finansinio raštingumo pamatą. Galbūt Jūsų vaiko negąsdina mintis laikyti santaupas banke, tačiau vis tiek verta apsilankyti banke ir atsidaryti ten sąskaitą, o ne padaryti tai internetu. Šis apsilankymas galėtų padėti vaikui geriau suprasti, kas yra bankas.
Tai taip pat puiki proga paaiškinti vaikui, kad bankas jo pinigus paprasčiausiai saugo, o ne pasiima.
Jeigu vaikas gauna reguliarius kišenpinigius, skatinkite jį taupyti ir pasakykite, kad taip jie nebus išleidę visų grynųjų prieš gaudami kitos dienos kišenpinigius. Jeigu atostogaujate su vaiku, kelionės metu skirkite jiems fiksuotą sumą pinigų smulkiems pirkiniams, pavyzdžiui, suvenyrams ir užkandžiams.

Norėdami padėti ugdyti vaikų finansinį raštingumą, parengėme priemones, padėsiančias Jums kalbėtis su vaiku

„Kaip kalbėti apie pinigus?“

Padės Jums papasakoti vaikams apie tai, kaip Jūsų piniginėje atsiranda pinigai ir kur jie leidžiami, kaip kelti nedidelius, tačiau svarbius taupymo tikslus bei jų siekti.

„Saugumas atsiskaitant kortele“

Čia rasite informacijos, kaip saugiai atsiskaityti naudojantis kortele, apsaugoti kortelės PIN kodą ar ką daryti netikėtu atveju.

„Norai ir poreikiai: kaip reikia elgtis su pinigais ir kur juos teisingai išleisti?“

Šioje priemonėje paaiškinama, kaip atskirti norus nuo poreikių, planuoti pirkinius, kelti didesnius ir svarbesnius taupymo tikslus bei jų siekti.

6–13 metų

Jos pritrauks vaiko dėmesį, todėl jums bus lengviau paaiškinti vaikui pagrindines finansines sąvokas. Papasakokite apie savo darbą, kaip uždirbate pinigus. Paaiškinkite vaikams, kad išleidžiate pinigus įvairioms reikmėms ir kiek tam reikia uždirbti pinigų ar įdėti darbo. Pridurkite, kad galima taupyti savo svajonėms ar tikslams įgyvendinti. Jeigu išmokysite vaikus atskirti norus nuo poreikių, jiems bus lengviau suprasti, kodėl kartais ko nors nenuperkate. Kad aptartumėte finansinę situaciją ir priimtumėte atitinkamus sprendimus. Galimos diskusijų temos: skirtumai tarp grynųjų ir elektroninių pinigų; atsakingas skolinimasis; šeimos biudžetas; kodėl santaupos ir investicijos yra svarbios. Kartu sudarykite pirkinių sąrašą. Po apsipirkimo visa šeima kartu aptarkite apsipirkimo patirtį ir rezultatus. Nepamirškite pagirti vaiko už pastangas. Susitarkite, kad mokėsite vaikams už, pavyzdžiui, žolės nupjovimą, kilimų siurbimą ar pagalbą tvarkant palėpę. Savarankiškai uždirbdamas pinigus, vaikas geriau suvoks jų vertę. Paraginkite vaiką išleisti apie 80 % visų pinigų, o 20 % – atsidėti santaupoms. Tą padaryti bus lengviau, jei vaikas turės aiškų taupymo tikslą. Mažesniems vaikams nupirkite taupyklę – jiems bus smagu kaupti pinigus. Didesni vaikai gali turėti taupomąją banko sąskaitą ir internete stebėti, kaip auga jų santaupos.

14 metų ir vyresni

Pavyzdžiui, jei bus mokama už mokslus, nustatykite aiškius lūkesčius, kokias išlaidas paauglys patirs, nepamirštant tokių išlaidų kaip pragyvenimas, bendro vartojimo prekės ir pan. Pamažu didinkite jų kišenpinigius, tačiau leiskite jiems pradėti pirkti drabužius, higienos reikmenis, bilietus į koncertą. Tai juos išmokys, kiek iš tikrųjų kainuoja gyvenimas ir kokia yra pinigų vertė, taip pat padės nusistatyti būsimų pajamų tikslus. Kartu su vaiku patyrinėkite prekes internete ir apsipirkite, radę geriausią norimos prekės kainą. Tai juos išmokys nesielgti spontaniškai ir būti taupesniems. Aptarkite finansinę situaciją ir priimkite atitinkamus sprendimus. Galimos diskusijų temos: skirtumai tarp grynųjų ir elektroninių pinigų; atsakingas skolinimasis; šeimos biudžetas; kodėl santaupos ir investicijos yra svarbios. Jeigu vaikas neturi pakankamai pinigų tam tikroms išlaidoms, paskolinkite. Tačiau paaiškinkite, kad iš jų kišenpinigių pasiimsite dalį pinigų su palūkanomis. Tai paskatins vaiką taupyti konkrečiam pirkiniui, nes ilgalaikėje perspektyvoje jam tai kainuos mažiau.
Swedbank logo

Jūsų Internet Explorer naršyklė nebepalaikoma.

Prašome naudoti Google Chrome, Mozilla Firefox ar Microsoft Edge naršykles.

Nuo 2021 03 23 nebebus galima jungtis prie „Swedbank“ interneto banko naudojantis naršykle „Internet Explorer“.

Taip pat nebebus galima tvirtinti ar vykdyti mokėjimų iš „Swedbank“ kituose tinklalapiuose naudojantis „Internet Explorer“.

Siūlome Jums naudotis naršyklėmis „Google Chrome“, „Mozilla Firefox“ ar naujausia „Microsoft Edge“ versija. Norėdami sužinoti, kaip įdiegti naršykles spauskite čia.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Swedbank
 • Jūsų įrenginio operacinė sistema ir interneto naršyklė yra pasenusi ir nėra palaikoma Swedbank interneto banke. Prašome atnaujinti operacinę sistemą bei interneto naršyklę arba kreiptis į IT specialistus techninės pagalbos.
 • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
 • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Ačiū, kad naudojatės „Swedbank“ interneto banku!

Turite idėjų, kaip interneto banką padaryti dar patogesnį? Pasidalinkite jomis adresu info@swedbank.lt

Siekdami užtikrinti jūsų saugumą, prašome uždaryti naršyklės langą!

Išmėginkite periodinį investavimą!

 • Pradėti investuoti galite nors ir nuo 1 Euro.
 • Galite pasirinkti sau patogų periodiškumą: kas savaitę, kas mėnesį ar ketvirtį.
 • Investuojamą sumą pasirinktu santykiu galite paskirstyti į kelis skirtingus fondus.
 • Automatizuotas fondų pirkimas padeda išvengti emocijomis grįsto investavimo.

Primename, kad sandoriai „Swedbank“ fonduose ir vertybinių popierių saugojimas – nemokami. Pasiskaičiuokite, kiek tikėtina uždirbti periodiškai investuojant:

Investavimo skaičiuoklė