Vaikų ir jaunuolių tėvams

Su „Swedbank“ jaunimo programa Jūsų vaikas gali daugiau!

 • Lavinkite vaiko finansinį raštingumą
 • Suteikite galimybę laimėti įvairių prizų
 • Kartu stebėkite vaiko sąskaitos istoriją
 • „Swedbank“ programėlėje kišenpinigių perveskite akimirksniu
Akcijos „Atgal į mokyklą“ TAISYKLĖS
 • Nemokamas paslaugų planas „Patogu“. Jaunimo programos dalyviai gali naudotis jiems skirtu nemokamu Paslaugų planu „Patogu“.
 • Asmeninė mokėjimo kortelė. Savo vaikui galėsite užsakyti bekontaktę mokėjimo kortelę „Mastercard WEB“. Šia kortele Jūsų vaikas gali limito ribose savarankiškai atsiskaityti prekybos vietose, bankomatuose išsiimti ir įnešti grynųjų pinigų į savo sąskaitą.
 • Interneto bankas. Jūsų vaikas taip pat gali turėti prisijungimą prie interneto banko ir matyti savo sąskaitos likutį bei išrašą.
 • Galimybė sekti vaiko sąskaitą. Jūs turėsite galimybę interneto banke prisijungti prie savo vaiko sąskaitos ir matyti jo(s)sąskaitos likutį bei išrašą.
 • Saugumo programa. Jaunimo programos mokėjimo kortelėms galioja speciali Saugumo programa.
 • Išmanioji programėlė. Nesvarbu kur būsite, su išmaniąja „Swedbank“ programėle pinigus savo vaikui pervesite akimirksniu. Daugiau apie programėlę skaitykite čia.
 • Finansinis raštingumas. „Swedbank“ jaunimo programa ne tik padeda nuo mažens išmokti naudotis svarbiausiais banko įrankiais, bet ir ugdo asmeninių finansų valdymo bei taupymo įgūdžius, moko suvokti pinigų vertę.
 • Lojalumo programa ir Bankometras. Aktyvūs Jaunimo programos dalyviai naudodamiesi savo mokėjimo kortele kelia savo lojalumo rodiklį – pildo Bankometro skalę, o pasiekę aukščiausią rodiklį „užsidirba“ šaunių prizų. Daugiau apie šią lojalumo programą skaitykite čia.

Užsukite į artimiausią „Swedbank“ padalinį. Registruotis konsultacijai galite čia.

 • Turėkite savo asmens dokumentą – pasą arba ID kortelę;
 • Vaiko asmens dokumentą – pasą, tapatybės kortelę (jei turi);
 • Vaiko gimimo liudijimą ar gimimo liudijimo išrašą. Taip pat turėkite globėjo teises patvirtinantį dokumentą – pasą, kuriame yra įrašas apie vaikus, arba vaiko gimimo liudijimą ar gimimo liudijimo išrašą.

Pasirašykite reikiamas sutartis ir Jūsų vaikas galės pradėti naudotis „Swedbank“ jaunimo programos privalumais.

Jums tereikės duoti sutikimą, visa kita Jūsų vaikas galės atlikti savarankiškai – tai jam ar jai bus vertinga patirtis ir galimybė pačiam susipažinti su banko veiklos procesais.
Sutikimą galite duoti dviem būdais:

 • sutikimą savo vaikui dalyvauti Jaunimo programoje pateikite interneto banke.
 • atvykę į bet kurį „Swedbank“ padalinį ir pasirašę sutikimo dokumentą, kurį užregistruos banko darbuotojas. Registruotis konsultacijai galite čia.
 • Jūsų atžalai tereikės ateiti į bet kurį „Swedbank“ padalinį su gimimo liudijimu ar gimimo liudijimo išrašu bei asmens dokumentu (pasu ar asmens tapatybės kortele) ir pasirašyti „Swedbank“ Jaunimo programos dalyvio sutartį.
 • Jei esate jaunuolio globėjas, jaunuolis turės pateikti globą įrodantį dokumentą.

Jaunimo programos dalyviai gali naudotis šiais privalumais:

Vienas+

Du+

Trys+

Programos mokestis 0 0 0
Paslaugų plano mėnesinis mokestis 0 0 0
Mokėjimo kortelės „Mastercard WEB“ išdavimo ir administravimo mokesčiai 0 0 0
Elektroniniai pinigų pervedimai eurais Lietuvoje ir Europos ekonominės erdvės šalyse Dienos limitas 30 € / Mėnesio limitas 100 €

Daugiau informacijos apie Jaunimo programos sąlygas ir mokesčius čia.

 • Lojalumo programoje „Bankometras“ dalyvauti gali visi „Swedbank“ jaunimo programos dalyviai.
 • Kuo dažniau jaunimo programos dalyvis atsiskaitys savo kortele, perves pinigų interneto banke ar išmaniojoje banko programėlėje – tuo greičiau kils jo lojalumo rodiklis Bankometro skalėje.

Vienas+

2 mokėjimai kortele.

Du+

4 mokėjimai kortele / pavedimai interneto banke arba išmaniojoje programėlėje.

Trys+ /Keturi+

20 mokėjimų kortele / pavedimų interneto banke arba išmaniojoje programėlėje.

 • Pasiekus aukščiausią (100 %) lojalumo rodiklį Bankometre, jaunuolis galės išsirinkti vieną prizą iš Lojalumo programos prizų katalogo. Užsakytas prizas bus išsiųstas paštu.
 • Lojalumo programos prizų katalogu galima naudotis tik prisijungus prie savo interneto banko.

Jaunimo programos bendrąsias sąlygas, kuriose detaliau aprašytos ir Lojalumo programos sąlygos, skaitykite čia.

Suprasti, kaip valdomi finansai, yra svarbi vaikų auklėjimo dalis. Kaip ir kitus įgūdžius, finansinį raštingumą reikia ugdyti. Čia rasite informacijos ir patarimų, kaip tai padaryti.

 1. Niekada nėra per anksti ar per vėlu pasikalbėti su vaikais apie pinigų valdymą
 2. Padėkite jiems išmokti sekti savo išlaidas
 1. Išmokykite juos pažinti pajamų šaltinius
 2. Būkite geras pavyzdys – patys darykite taip, kaip mokote
 1. Akcentuokite santaupas
 2. Apsvarstykite skaitmeninių pagalbinių priemonių naudojimą (interneto banką, išmaniąją programėlę ir pan.)
Kalbantis su mažesniais vaikais, geriau pradėti nuo paprastų sąvokų: kas yra pinigai ir ką su jais galima daryti? Kad geriau suprastų, pateikite pavyzdį. Mažesniems vaikams rekomenduojama nustatyti trumpalaikius taupymo tikslus. Pavyzdžiui, galite paaiškinti vaikui, kad vietoj to, jog išleistų gimtadienio proga gautus pinigus ar kišenpinigius nedideliam žaislui įsigyti, jie galėtų kelias savaites ar mėnesius pataupyti ir nusipirkti didesnį žaislą. Taupyklė, paprastas stiklainis ar banko sąskaita... Speciali vieta, kurioje vaikai gali laikyti savo santaupas, padės sukurti tvirtą finansinio raštingumo pamatą. Galbūt Jūsų vaiko negąsdina mintis laikyti santaupas banke, tačiau vis tiek verta apsilankyti banke ir atsidaryti ten sąskaitą, o ne padaryti tai internetu. Šis apsilankymas galėtų padėti vaikui geriau suprasti, kas yra bankas.
Tai taip pat puiki proga paaiškinti vaikui, kad bankas jo pinigus paprasčiausiai saugo, o ne pasiima.
Jeigu vaikas gauna reguliarius kišenpinigius, skatinkite jį taupyti ir pasakykite, kad taip jie nebus išleidę visų grynųjų prieš gaudami kitos dienos kišenpinigius. Jeigu atostogaujate su vaiku, kelionės metu skirkite jiems fiksuotą sumą pinigų smulkiems pirkiniams, pavyzdžiui, suvenyrams ir užkandžiams.

Norėdami padėti ugdyti vaikų finansinį raštingumą, parengėme priemones, padėsiančias Jums kalbėtis su vaiku

„Kaip kalbėti apie pinigus?“

Padės Jums papasakoti vaikams apie tai, kaip Jūsų piniginėje atsiranda pinigai ir kur jie leidžiami, kaip kelti nedidelius, tačiau svarbius taupymo tikslus bei jų siekti.

„Saugumas atsiskaitant kortele“

Čia rasite informacijos, kaip saugiai atsiskaityti naudojantis kortele, apsaugoti kortelės PIN kodą ar ką daryti netikėtu atveju.

„Norai ir poreikiai: kaip reikia elgtis su pinigais ir kur juos teisingai išleisti?“

Šioje priemonėje paaiškinama, kaip atskirti norus nuo poreikių, planuoti pirkinius, kelti didesnius ir svarbesnius taupymo tikslus bei jų siekti.

6–13 metų

Jos pritrauks vaiko dėmesį, todėl jums bus lengviau paaiškinti vaikui pagrindines finansines sąvokas. Papasakokite apie savo darbą, kaip uždirbate pinigus. Paaiškinkite vaikams, kad išleidžiate pinigus įvairioms reikmėms ir kiek tam reikia uždirbti pinigų ar įdėti darbo. Pridurkite, kad galima taupyti savo svajonėms ar tikslams įgyvendinti. Jeigu išmokysite vaikus atskirti norus nuo poreikių, jiems bus lengviau suprasti, kodėl kartais ko nors nenuperkate. Kad aptartumėte finansinę situaciją ir priimtumėte atitinkamus sprendimus. Galimos diskusijų temos: skirtumai tarp grynųjų ir elektroninių pinigų; atsakingas skolinimasis; šeimos biudžetas; kodėl santaupos ir investicijos yra svarbios. Kartu sudarykite pirkinių sąrašą. Po apsipirkimo visa šeima kartu aptarkite apsipirkimo patirtį ir rezultatus. Nepamirškite pagirti vaiko už pastangas. Susitarkite, kad mokėsite vaikams už, pavyzdžiui, žolės nupjovimą, kilimų siurbimą ar pagalbą tvarkant palėpę. Savarankiškai uždirbdamas pinigus, vaikas geriau suvoks jų vertę. Paraginkite vaiką išleisti apie 80 % visų pinigų, o 20 % – atsidėti santaupoms. Tą padaryti bus lengviau, jei vaikas turės aiškų taupymo tikslą. Mažesniems vaikams nupirkite taupyklę – jiems bus smagu kaupti pinigus. Didesni vaikai gali turėti taupomąją banko sąskaitą ir internete stebėti, kaip auga jų santaupos.

14 metų ir vyresni

Pavyzdžiui, jei bus mokama už mokslus, nustatykite aiškius lūkesčius, kokias išlaidas paauglys patirs, nepamirštant tokių išlaidų kaip pragyvenimas, bendro vartojimo prekės ir pan. Pamažu didinkite jų kišenpinigius, tačiau leiskite jiems pradėti pirkti drabužius, higienos reikmenis, bilietus į koncertą. Tai juos išmokys, kiek iš tikrųjų kainuoja gyvenimas ir kokia yra pinigų vertė, taip pat padės nusistatyti būsimų pajamų tikslus. Kartu su vaiku patyrinėkite prekes internete ir apsipirkite, radę geriausią norimos prekės kainą. Tai juos išmokys nesielgti spontaniškai ir būti taupesniems. Aptarkite finansinę situaciją ir priimkite atitinkamus sprendimus. Galimos diskusijų temos: skirtumai tarp grynųjų ir elektroninių pinigų; atsakingas skolinimasis; šeimos biudžetas; kodėl santaupos ir investicijos yra svarbios. Jeigu vaikas neturi pakankamai pinigų tam tikroms išlaidoms, paskolinkite. Tačiau paaiškinkite, kad iš jų kišenpinigių pasiimsite dalį pinigų su palūkanomis. Tai paskatins vaiką taupyti konkrečiam pirkiniui, nes ilgalaikėje perspektyvoje jam tai kainuos mažiau.