Susidūrus su paskolos grąžinimo sunkumais

Mums svarbus ilgalaikis ir tvarus bendradarbiavimas su mūsų klientais.

Esame kartu ir sėkmingu laikotarpiu, ir tuomet, kai reikia įveikti iškilusius iššūkius ar sunkumus. Žinome, kad norint įveikti laikinus sunkumus svarbiausia yra abipusis pasitikėjimas, atvirumas ir noras veikti kartu.

Net ir sudėtingiausiose situacijose bendradarbiavimas ir išeities ieškojimas su banko specialistu padeda išvengti paskolų negrąžinimo pasekmių. Kiekviena kredito įstaiga suinteresuota išlaikyti kliento mokumą, o pagrindinis tikslas – užtikrinti ilgalaikį finansinį kliento stabilumą ir išlaikyti gerą skolinimosi istoriją. Atkreipiame dėmesį, jog kliento kredito istorija turi tiesioginę įtaką kredito sąlygoms ir tam tikrais atvejai gali apriboti galimybę gauti kreditą ateityje.

Pildyti prašymą
Prašymas dėl lengvatinio laikotarpio su sutarties termino pratęsimu

Atkreipiame dėmesį, kad pasirinkus lengvatinį laikotarpį su sutarties termino pratęsimu, bendras būsto paskolos laikotarpis negali būti ilgesnis kaip 30 metų.

  • Ką galite padaryti patys?

  • Kreipkitės į banko specialistą

Išeitys, kurias paprastai siūlo bankas klientams, negalintiems mokėti paskolos įmokų:

  • Būsto paskolų/Paskolų užtikrintų nekilnojamojo turto įkeitimu atveju

  • Vartojimo kreditų atveju

  • Lizingo atveju

  • Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliekančių šauktinių atveju

  • Moratoriumas

Atkreipiame dėmesį, kad pavyzdžiui planuojant išvykti į užsienį ar esant kitoms aplinkybėms, yra tikimybė susidurti su sunkumais tiesiogiai bendrauti su Banku dėl turimos sutarties sąlygų keitimo, todėl rekomenduojama:

  • Pasirūpinti įgaliojimu patikimam asmeniui, kad įgaliotas asmuo, atsiradus nenumatytoms aplinkybėms, galėtų pasirūpinti paskolos pertvarkymu. Taip pat reikia banko specialistui pateikti įgaliojimą ir įgaliotųjų asmenų kontaktus.
  • Paskolos įmokos mokėjimo dieną, iš anksto pasirūpinti, kad banko sąskaitoje būtų pakankama mokėjimams vykdyti lėšų suma. Taip pat sąskaitoje turėti šiek tiek didesnį likutį nei reikia paskolos sumai apmokėti, kad pvz., atėjus laikui mokėti už debetinę kortelę, nurašomas mokestis nelemtų skolos susidarymo.

Lietuvos banko patvirtintos „Įsiskolinimų, susidariusių klientams nesilaikant finansinių įsipareigojimų pagal kredito sutartis, valdymo gairės“ (galioja būsto paskoloms ir paskoloms įkeičiant nekilnojamąjį turtą) PDF formatu.

Suprantame, kad kiekvieno kliento situacija bei poreikiai yra individualūs, tad ir sprendimai yra siūlomi individualūs. Todėl kviečiame visus, kuriems reikalinga pagalba, finansinė konsultacija ar sprendimas ilgai nedelsiant kreiptis į banko specialistus.

Daugiau informacijos teiraukitės tel. 1884 arba parašykite žinutę interneto banke.