Pereiti prie pagrindinio puslapio turinio
PrivatiemsVerslui

Paskolos studentams

Valstybės remiama paskola studentams

Galimybė pasiskolinti mokesčiui už mokslą, gyvenimo išlaidoms arba dalinėms studijoms užsienyje.

 • Paskola arba jos dalis išmokama sutarties pasirašymo dieną.
 • Netaikomas sutarties sudarymo ar administravimo mokestis.
 • Paskolai gyvenimo išlaidoms apmokėti nereikalaujame kas mėnesį pateikti prašymo išmokėti kreditą – kredito dalis automatiškai išmokama kiekvieną mėnesį į tavo sąskaitą.

Atkreipiame dėmesį, kad naudodamasis finansavimo paslaugomis Tu prisiimi finansinius įsipareigojimus. Netinkamas finansinių įsipareigojimų vykdymas gali daryti neigiamą įtaką Tavo kredito istorijai, pabranginti skolinimąsi, taip pat gali būti pradėtas priverstinis išieškojimas.

Bendro pobūdžio reikalavimai kredito gavėjui
 • Paskola tau gali būti suteikta tik jei esi įtrauktas(-a) į studijų fondo sąrašą ir jei nesi sustabdęs (-iusi) ar nutraukęs (-usi) studijų bei neturi skolų už jokius mokėjimus.
 • Į banką dėl paskolos ar išmokos kreipkis nustatytu laiku (visos datos skelbiamos Valstybinio studijų fondo puslapyje.).
Kaip gauti paskolą
 1. Valstybinio studijų fondo interneto svetainėje www.vsf.lt nustatytu laiku pateik prašymą suteikti paskolą.
 2. www.vsf.lt puslapyje pasitikrink, ar Valstybinis studijų fondas įtraukė tave į paskolos gavėjų sąrašą.
 3. Jei radai save sąraše, kreipkis į banką dėl paskolos sutarties pasirašymo.
Kaip gauti paskolos išmoką pavasario semestrui
 1. Registruokis į „Swedbank“ padalinį einamaisiais tavo studijų metais nuo vasario 1-os iki birželio 30 dienos arba iki studijų pabaigos, jei jos baigiasi anksčiau nei birželio 30 dieną.
 2. Pateik prašymą išmokėti pavasario semestro išmoką paskolai studijų kainai (prašymo formą pildymui rasi banko padalinyje).
 3. Jei mokymo įstaiga nustato, kad studijų kaina už atitinkamą studijų semestrą turi būti sumokėta semestrui neprasidėjus, pateik mums tai patvirtinančią pažymą, ir išmokėsime paskolą ar jos dalį studijų kainai sumokėti anksčiau jau minėtų terminų.
Svarbu žinoti!

Kai eisi į banką pasirašyti paskolos sutarties ar pateikti prašymą pavasario semestro išmokai, būtinai atsinešk:

 • savo pasą arba asmens tapatybės kortelę;
 • jau užpildytą paraišką naujai paskolai (paraišką galima pildyti ir banke);
 • tais atvejais, kai paskolos sutartį pasirašo studento įgaliotasis asmuo, būtina pateikti ir notaro patvirtintą įgaliojimą pasirašyti sutartį.
 • teikdamas prašymą pavasario semestro išmokai, atsinešk ne seniau nei prieš 7 dienas išduotą pažymą iš mokymo įstaigos, kad Tavo studijos nėra nutrūkusios arba nesi akademinėse atostogose.

Dokumentai parsisiuntimui:

Palūkanos ir mokesčiai
 • Paskolai taikoma kintama palūkanų norma: 3 mėn. EURIBOR ir 2,1 proc. marža.
 • EURIBOR palūkanų bazė – Europos tarpbankinės rinkos palūkanų norma, išreikšta metinėmis palūkanomis. EURIBOR rodiklį nustato, administruoja ir skelbia Europos pinigų rinkos institutas (angl. European Money Markets Institute) ar kita oficialiai paskirta organizacija. Jeigu EURIBOR rodiklio reikšmė yra neigiama, ji laikoma lygi nuliui.
 • Sutarties administravimo mokestis – 0,00 Eur.
 • Mokestis už paskolos grąžinimą anksčiau sutartyje nustatyto termino – 0,00 Eur.
 • Tu taip pat turi turėti sąskaitą Swedbank, kuriai taikomi paskolos sutarties sudarymo dieną Banko operacijų ir paslaugų įkainiuose nurodyti įkainiai.

* Paskolos grąžinimas pradedamas praėjus 12 mėnesių po studijų, kurioms gauta paskola, baigimo ar nutraukimo.

Palūkanų suma skaičiuojama nuo išmokėtos ir negrąžintos paskolos sumos. Taupydami tavo laiką, reikiamo dydžio įmokas ir (ar) palūkanas nurašysime nuo tavo sąskaitos 30-tą mėnesio dieną (jei mėnuo turi mažiau dienų – paskutinę mėnesio dieną) nuo 17:45 val. Pasirūpink iš anksto, kad tavo banko sąskaitoje tą dieną iki numatytos valandos būtų pakankama suma mokėjimui įvykdyti.

Naudinga žinoti:

 • Laikinai sustabdžius studijas kredito grąžinimas nepradedamas – tokiu atveju tu toliau mokėsi tik palūkanas.
 • Jei susidūrei su finansiniais sunkumais mokėti paskolos įmokas, nedvejok, kreipkis į banką.

Gražinimo atvejų pavydžiai

 • Lukas baigė studijas, kurioms skolinosi.

Abiturientas Lukas įstojo studijuoti programų sistemas. Šių studijų įmokai sumokėti jis gavo valstybės remiamą paskolą. Visą studijų laikotarpį ir metus po studijų baigimo Lukas už paskolą mokėjo tik palūkanas. Praėjus metams po studijų baigimo jis pradėjo grąžinti paskolą, kurią privaloma grąžinti per 15 metų. .

 • Rasa pakeitė studijų programą, kuriai skolinosi.

Abiturientė Rasa įstojo studijuoti verslo vadybos ir administravimo, o šių studijų įmokai sumokėti gavo valstybės remiamą paskolą. Studijuodama vadybą, už paskolą Rasa mokėjo tik palūkanas. Baigusi pirmąjį kursą, nutarė pakeisti pasirinktą studijų programą į ekonomikos studijas. Valstybės remiama paskola buvo skirta vadybos studijoms finansuoti, todėl Rasa, pakeitusi studijų programą, 12 mėnesių ir toliau už gautą paskolą mokėjo tik palūkanas, o praėjus šiam laikotarpiui, turėjo pradėti grąžinti paskolą (nors tebestudijavo ekonomiką). Paskolą privaloma grąžinti per 15 metų.

!

Atkreipiame dėmesį, kad naudodamasis finansavimo paslaugomis tu prisiimi finansinius įsipareigojimus. Netinkamas finansinių įsipareigojimų vykdymas gali turėti neigiamos įtakos tavo kredito istorijai, pabranginti skolinimąsi, taip pat gali būti pradėtas priverstinis išieškojimas. Jeigu norėtum sužinoti daugiau apie paskolos suteikimo sąlygas, tiksliau įvertinti asmeninę finansinę situaciją ar užduoti kitus klausimus, susijusius su norima gauti paskola, paskambink mums tel. 1884 arba užsuk į artimiausią „Swedbank“ padalinį.

Tipinis bendros kredito kainos metinės normos pavyzdys

Jei imtum 1 500 Eur paskolą studijų kainai sumokėti vieneriems studijų metams, kai kredito sutarties trukmė 20 metų (iš kurių 5 metai yra lengvatinis kredito laikotarpis (4 metai studijų laikotarpis ir 12 mėn. po studijų baigimo), 15 metų paskolos grąžinimo terminas), taikant 2,10 % metinę palūkanų normą, mokant Banko nustatytą minimalų kasdienių paslaugų mokestį (0,70 Eur per mėnesį), mėnesio įmokas mokant linijiniu metodu (pirma mėnesio įmoka 11,12 Eur), bendros kredito kainos metinė norma (MN) būtų 3,02 %, o bendra kredito gavėjo mokama suma būtų 2 073 Eur.

Bendros kredito kainos metinė norma ir bendra kredito gavėjo mokama suma apskaičiuotos laikantis prielaidų, kad Kredito sutartis galios terminą lygų Kredito sutarties trukmei, Bankas visą Kredito sumą Kredito gavėjams išmoka Kredito sutarties pasirašymo dieną, iš Kredito sutarties kylančius savo įsipareigojimus Kredito sutarties šalys vykdys pagal Kredito sutartyje nustatytas sąlygas ir terminus, metinė palūkanų norma, Įkainių dydis ir kitos išlaidos išliks tokios pat kaip ir Kredito sutarties sudarymo metu ir bus toliau taikomos iki Kredito sutarties pabaigos.

Baigei mokyklą ir ruošiesi studijoms? Pasikalbėkim apie pinigus.

Žiūrėk čia

Kredito kortelė pravers skolinantis smulkias sumas trumpam laikotarpiui.

Plačiau

Ši banko programa yra skirta moksleiviams ir studentams, kur įprasti banko reikalai vyksta kur kas smagiau ir įdomiau!

Plačiau

Ačiū, kad naudojatės „Swedbank“ interneto banku!

Turite idėjų, kaip interneto banką padaryti dar patogesnį? Pasidalinkite jomis adresu info@swedbank.lt

Siekdami užtikrinti jūsų saugumą, prašome uždaryti naršyklės langą!

E. taupyklė – lengvas būdas pradėti taupyti!

 • Kaskart atsiskaičius kortele, suma už Jūsų pirkinius bus automatiškai suapvalinta, o likutis pervestas tiesiai į E. taupyklę.
 • Kasdien, kas savaitę ar kas mėnesį santaupos pasipildys Jūsų pasirinkta suma.
 • Bet kuriuo metu atsiimkite sutaupytą sumą be jokių mokesčių.
Sužinokite daugiau