Pereiti prie pagrindinio puslapio turinio
PrivatiemsVerslui
Tapkite klientu

Paskola studentams

Tu žinai kur? Mes žinome kaip!

Pateik paraišką paskolai ir gauk reikalingų lėšų studijoms.

 • Gali pasiskolinti ne tik įmokoms už studijas, bet ir gyvenimo išlaidoms ar dalinėms studijoms užsienyje.
 • Studijų metu palūkanos už paskolą studijų kainai gali būti apmokamos iš valstybės lėšų.
 • Paskolos grąžinimas prasidės tik praėjus metams po sutartyje nurodytos pradinės studijų pabaigos datos.

Turintys paskolą, pasirašytą 2023 m. rudenį, prašymus išmokėti antrą paskolos dalį įmokai už pavasario semestro studijas gali pateikti iki birželio 30 d.

Plačiau
 • Eur
 • 15m.

Atkreipiame dėmesį, kad naudodamasis finansavimo paslaugomis tu prisiimi finansinius įsipareigojimus. Netinkamas finansinių įsipareigojimų vykdymas gali turėti neigiamos įtakos tavo kredito istorijai, pabranginti skolinimąsi, taip pat gali būti pradėtas priverstinis išieškojimas.

Tipinis pavyzdys

Jei imtumei 3 000 Eur paskolą vieneriems studijų metams, kai kredito sutarties trukmė 20 metų (iš kurių 5 metai yra lengvatinis kredito laikotarpis, 15 metų paskolos grąžinimo terminas), taikant 6,432 % metinę palūkanų normą, mokant Banko nustatytą minimalų kasdienių paslaugų mokestį (1 Eur per mėnesį), mėnesio įmokas mokant linijiniu metodu (pirma mėnesio įmoka 32,75 Eur), bendros kredito kainos metinė norma (MN) būtų 7,21 %, o bendra kredito gavėjo mokama suma būtų 5 660,04 Eur.

Bendros kredito kainos metinė norma ir bendra kredito gavėjo mokama suma apskaičiuotos laikantis prielaidų, kad Kredito sutartis galios terminą lygų Kredito sutarties trukmei, Bankas visą Kredito sumą Kredito gavėjams išmoka Kredito sutarties pasirašymo dieną, iš Kredito sutarties kylančius savo įsipareigojimus Kredito sutarties šalys vykdys pagal Kredito sutartyje nustatytas sąlygas ir terminus, metinė palūkanų norma, Įkainių dydis ir kitos išlaidos išliks tokios pat kaip ir Kredito sutarties sudarymo metu ir bus toliau taikomos iki Kredito sutarties pabaigos.

Palūkanos studijų metu gali būti kompensuojamos valstybės lėšomis, todėl bendra mokama suma galėtų keistis.

Paskola skirta padengti einamųjų metų įmokas už studijas.

 • Paskolos suma negali viršyti metinės arba vieno semestro studijų kainos.
 • Paskolos išmokėjimas – pinigus už einamąjį semestrą išmokėsime per 3 dienas nuo paskolos sutarties sudarymo. Išmokėta suma iš karto bus pervedama į aukštosios mokyklos sąskaitą.

Svarbu! Jei rudens semestrą skoliniesi abiem semestrams iš karto, norint gauti antrąją studijų paskolos dalį už pavasario semestrą, mums turėsi pateikti atskirą prašymą laikotarpyje nuo vasario 1 iki birželio 30 d. Nepateikus ar pavėlavus pateikti prašymą, antra paskolos dalis nebus išmokama.

Paskola tinkanti dalinėms studijoms užsienyje pagal tarptautines sutartis.

 • Paskolos suma iki 3300 Eur per metus.
 • Paskolos išmokėjimas – visą paskolos sumą pervesime į tavo sąskaitą per 3 dienas nuo sutarties sudarymo.

Išvyksti studijuoti pagal mainų programą dar neprasidėjus paskolų prašymų teikimui?

Įsitikink, kad užsienyje galėsi saugiai prisijungti prie Valstybinio studijų fondo svetainės ir mūsų informacinių sistemų (el. bankininkystės, el. parašo ir pan.). Paskolos sutartį galėsi pasirašyti nuotoliniu būdu, tačiau tam turi turėti prisijungimą prie „Swedbank“ interneto banko ir kvalifikuotą el. parašą: „Smart-ID“, „Mobile-ID“ ar el. parašą asmens tapatybės kortelėje.

Svarbu! Tik tu gali pateikti prašymą Valstybiniam studijų fondui. Jei jis tave įtrauks į paskolos gavėjų sąrašą, galėsi kreiptis į mus dėl paskolos sutarties pasirašymo. Paskolos sutartį banko padalinyje galės pasirašyti ir tavo įgaliotas asmuo (įgaliojimas turi būti nustatytos formos ir jį turi patvirtinti notaras).

Paskola skirta patenkinti įvairius asmeninius poreikius studijų metu.

 • Paskolos suma – iki 4400 Eur per metus.
 • Paskolos išmokėjimas – išmokama dalimis, kartą per mėnesį iki birželio (imtinai). Pirma mėnesinė išmoka tave pasieks ne vėliau kaip per 3 dienas nuo sutarties pasirašymo. Kitas išmokas iki studijų metų pabaigos (liepos 1 d.) mokėsime kiekvieno mėnesio 30 d. Jei studijuoji paskutiniame kurse, išmokos bus mokamos ne ilgiau kaip iki studijų pabaigos.

Valstybės remiamos paskolos nėra suteikiamos į užsienį studijuoti išvykusiems asmenims, išskyrus atvejus, kai studentas išvyksta dalinėms studijoms pagal tarptautines sutartis, pavyzdžiui, ERASMUS programą.

Visos paskolos yra teikiamos tik einamiesiems studijų metams arba vienam semestrui. Turėk omenyje, kad pavasarį valstybės remiamos paskolos studentams teikiamos tik pavasario semestrui.

Taip, bankas gali atsisakyti sudaryti valstybės remiamų paskolų sutartis su studentais, kurie netinkamai vykdo savo finansinius ir kitus įsipareigojimus.

Ne! Jei rudens semestro metu skoliniesi abiem semestrams iš karto, norint sumokėti už pavasario semestro studijas, mums turėsi pateikti prašymą laikotarpyje nuo vasario 1 iki birželio 30 d. (jei esi paskutinio kurso studentas – ne vėliau kaip 5 d. d. iki studijų pabaigos). Jei nepateiksi prašymo, antra paskolos dalis nebus išmokama. Prašymą gali pateikti ir nuotoliniu būdu.

Ne, paskola gyvenimo išlaidoms išmokama lygiomis dalimis, kartą per mėnesį, bet ne ilgiau kaip iki liepos 1 d. ar studijų pabaigos (jei jos baigiasi anksčiau).

Informacija apie valstybės remiamas paskolas studentams

Jei nori gauti valstybės remiamą studijų paskolą, pirmiausia turi atsidurti paskolos gavėjų sąraše ir tik vėliau kreiptis į mus dėl paskolos sutarties pasirašymo.

Svarbu! Paskola negali būti suteikiama tiems, kurie yra sustabdę ar nutraukę studijas ir turi pradelstų mokėjimų ar netinkamą kredito istoriją.

 1. Laiku pateik prašymą Valstybiniam studijų fondui – terminai prašymo pateikimui skelbiami fondo interneto svetainėje Valstybės remiamos paskolos - Valstybinis studijų fondas (lrv.lt). Prašymą pateik prisijungus per fondo informacinę sistemą IS PASKOLA arba Elektroninius valdžios vartus.
 2. Pasitikrink, ar tavo prašymas patvirtintas – sužinoti, ar tave įtraukė į paskolos gavėjų sąrašą, gali fondo informacinėje sistemoje.
 3. Jei radai save sąraše, kreipkis į mus dėl paskolos sutarties pasirašymo – tai padaryti turi per nustatytą laikotarpį, todėl sek informaciją šiame puslapyje.

Norint sudaryti paskolos sutartį, tau nebūtina keliauti į banką. Užpildyk ir pateik paraišką gauti paskolą interneto banke, o kai gausi teigiamą atsakymą, internetu galėsi pasirašyti ir sutartį. Jei dar neturi „Swedbank“ sąskaitos, gali iš karto tapti mūsų klientu – taip šiek tiek pagreitinsi paskolos gavimo procesą.

Jei nori pateikti paraišką ir pasirašyti sutartį nuotoliniu būdu, tau reikia turėti kvalifikuotą el. parašą: „Smart-ID“, „Mobile-ID“ ar el. parašą asmens tapatybės kortelėje.

Jei nepavyko įdiegti kvalifikuoto el. parašo ar negali prisijungti prie interneto banko, registruokis konsultacijai su banko specialistu padalinyje. Išankstinė registracija – privaloma.

Pirmiausia tau reikia tapti „Swedbank“ klientu – atsidaryk sąskaitą internetu. Daugiau informacijos apie tai rasi čia.

Tu taip pat gali registruotis konsultacijai su banko specialistu padalinyje. Išankstinė registracija – privaloma.

Telefone atsidaryk turimą „Smart-ID“ programėlę, pasirink „Naudotojo informacija“ > „Paskyros lygis“. Jei ekrane matai „Smart-ID kvalifikuotas elektroninis parašas“, tai reiškia, kad tu turi kvalifikuotą parašą.

Instrukciją, kaip įsidiegti kvalifikuotą „Smart-ID“ paskyrą, rasi čia. Jei nepavyks, skambink mums telefonu +370 5 268 4444 ir mes tau padėsime.

 • Jei nuspręstum dėl paskolos kreiptis į banko padalinį, tuomet tau reikės užsiregistruoti konsultacijai ir kartu su savimi atsinešti savo pasą ar asmens tapatybės kortelę.
 • Kreipdamasis į banką turėtum žinoti savo studijų programos kodą, numatomą studijų pabaigos datą bei mokymo įstaigos sąskaitos numerį, į kurį pervedamos įmokos už mokslą.
 • Jei sutartį pasirašys tavo įgaliotasis asmuo, jis turės pateikti ir notaro patvirtintą įgaliojimą pasirašyti sutartį. Įgaliojimas privalo būti nustatytos formos. Įgaliojimas (DOC)
 • Jei esi užsienio valstybės studentas, turėsi pateikti leidimą gyventi Lietuvoje, kuriame yra nurodytas vienuolikos skaitmenų lietuviškas asmens kodas.

Per 3 darbo dienas nuo tavo paraiškos pateikimo.

Palūkanos ir mokesčiai

 • Paskoloms studentams yra taikoma kintama palūkanų norma: 3 mėn. EURIBOR* ir 2,5 proc. marža.
 • Sutarties administravimo mokestis – 0,00 Eur.
 • Mokestis už paskolos grąžinimą anksčiau sutartyje nustatyto termino – 0,00 Eur.
 • Tu taip pat turi turėti „Swedbank“ sąskaitą, kuriai paskolos sutarties sudarymo dieną yra taikomi banko operacijų ir paslaugų įkainiuose nurodyti mokesčiai.

* EURIBOR palūkanų bazė – Europos tarpbankinės rinkos palūkanų norma, išreikšta metinėmis palūkanomis. EURIBOR rodiklį nustato, administruoja ir skelbia Europos pinigų rinkos institutas (angl. European Money Markets Institute) ar kita oficialiai paskirta organizacija. Jei EURIBOR rodiklio reikšmė yra neigiama, ji laikoma lygi nuliui.

Paskolos terminas susideda iš:

 • lengvatinio laikotarpio;
 • 15 metų grąžinimo termino.

Lengvatinis laikotarpis

 • Trunka iki sutartyje numatytos pradinės studijų baigimo datos ir 24 mėn. po jos.
 • Lengvatiniu laikotarpiu už paskolą kas mėnesį mokėsi palūkanas nuo faktiškai išmokėtos ir negrąžintos paskolos sumos.
 • Studijų metu palūkanos gali būti apmokamos iš valstybės lėšų. Sustabdžius studijas ar akademinių atostogų metu palūkanas reikėtų mokėti tau. Kai Fondui pildysi prašymą gauti paskolą, pažymėk varnelę ties punktu, kad nori dalyvauti konkurse dėl palūkanų apmokėjimo studijų laikotarpiu.
 • Suėjus sutartyje numatytai pradinei studijų baigimo datai (arba nutraukus / baigus studijas anksčiau šios datos), dar 24 mėnesius už paskolą kas mėnesį mokėsi tik palūkanas nuo faktiškai išmokėtos ir negrąžintos paskolos sumos.

Paskolos grąžinimo terminas

 • Prasideda praėjus 24 mėn. po pradinės studijų baigimo datos ar studijų nutraukimo (pasibaigus lengvatiniam laikotarpiui).
 • Paskolos grąžinimo terminu mokėsi mėnesio įmokas, kurias sudaro palūkanos nuo faktiškai išmokėtos ir negrąžintos paskolos sumos bei grąžinama kredito dalis.
 • Paskolos grąžinimo terminas – 15 metų. Tačiau jei tau numatyto termino pabaigoje sueitų daugiau nei 65 m., tuomet terminas būtų atitinkamai trumpesnis (iki 65 gimtadienio).
 • Paskola grąžinama linijiniu metodu – kiekvieną mėnesį grąžinama kredito dalis bus vienoda (kredito dalis apskaičiuojama suteiktą kredito sumą padalijus iš kredito grąžinimo termino), o mokama palūkanų dalis ir bendras įmokos dydis kas mėnesį mažės.
 • Paskolos ir palūkanų mokėjimo bankui diena – kiekvieno mėnesio 30 diena (vasario mėn. – paskutinė mėnesio diena).

Svarbu! Pasirūpink iš anksto, kad tavo banko sąskaitoje būtų pakankama suma mokėjimui įvykdyti.

Ne, mokėjimo dienos pasirinkit ir keisti galimybės nėra. Reikiamo dydžio įmokas ir (ar) palūkanas nurašysime nuo tavo sąskaitos 30-tą mėnesio dieną (jei mėnuo turi mažiau dienų – paskutinę mėnesio dieną) nuo 17.45 val. Pasirūpink iš anksto, kad tavo banko sąskaitoje tą dieną iki numatytos valandos būtų pakankama suma mokėjimui įvykdyti.

Preliminarus grafikas yra sudaromas ir pateikiamas pasirašant kredito sutartį. Vėliau, kas kartą keičiantis palūkanoms (dėl EURIBOR pasikeitimų kas 3 mėn.), atnaujintas artimiausių 3-jų mėnesių palūkanų ir įmokų mokėjimo grafikas yra pateikiamas interneto banke.

Taip, tu gali anksčiau laiko grąžinti visą paskolą ar jos dalį. Grąžinant paskolą anksčiau laiko netaikomi jokie papildomi mokesčiai ar baudos. Jei nori pateikti prašymą dėl paskolos grąžinimo anksčiau laiko, pranešk mums interneto banko žinute arba banko padalinyje. Grąžinus dalį kredito anksčiau laiko, bus proporcingai mažinamos mėnesio įmokos (galutinis kredito grąžinimo terminas keičiamas nebus).

Tėvai ar kiti tretieji asmenys norimą už paskolą sumokėti sumą gali pervesti į tavo „Swedbank“ sąskaitą, iš kurios yra vykdomi mokėjimai už turimą valstybės remiamą paskolą studijų kainai. Jei nori padengti paskolą ar jos dalį iš šių lėšų, parašyk mums interneto banko žinutę.

Jei susidūrei su finansiniais sunkumais mokėti paskolos įmokas ir (ar) palūkanas, nedvejodamas kreipkis į banką.

Perstojus į kitą studijų programą (skirtingas studijų kodas), laikoma, kad studijos, kurioms buvo gauta paskola, baigėsi ir pradedamas skaičiuoti 24 mėnesių lengvatinis laikotarpis. Jam pasibaigus, prasideda paskolos grąžinimo laikotarpis. Jei nuspręsi nutraukti studijas ir perstoti kitur, būtinai mus informuok apie tai interneto banko žinute arba banko padalinyje.

Laikinai sustabdžius studijas kredito grąžinimas nepradedamas – tokiu atveju tu toliau mokėsi tik palūkanas.

 1. Pateik prašymą dėl lėšų išmokėjimo pavasario semestrui. Tai gali padaryti nuo vasario 1 iki birželio 30 dienos imtinai, jeigu einamųjų mokslo metų rudenį pasirašei studijų paskolos sutartį ir turi likusią neišmokėtą kredito dalį.*
  *Paskutinio kurso studentai prašymą gali pateikti 5 d. d. iki studijų baigimo datos.
 2. Prašymo formą gali pateikti nuotoliniu būdu (būtina turėti el. parašą) – susisiek su mumis interneto banko žinute. Prašymą pateikti galima ir banko padalinyje (būtina registracija).
 3. Jei mokymo įstaiga nustato, kad studijų kaina už atitinkamą studijų semestrą turi būti sumokėta semestrui neprasidėjus (anksčiau nei vasario 1 d.), su prašymo forma kartu pateik ir tai patvirtinančią pažymą iš mokymosi įstaigos.
 4. Atkreipiame dėmesį, kad antroji studijų paskolos dalis pavasario semestrui gali būti išmokėta tik jeigu:
  • einamųjų studijų metų rudenį pasirašei studijų paskolos sutartį dėl lėšų išmokėjimo už abu studijų semestrus;
  • mums laiku pateiksi prašymą dėl antros paskolos dalies išmokėjimo;
  • neturi pradelstų mokėjimų už turimas paskolas.

Jei nuspręsi laikinai sustabdyti studijas, būtinai mus informuok apie tai interneto banko žinute arba banko padalinyje. Tau reikia žinoti, kad akademinių atostogų metu nėra mokamos studijų paskolos gyvenimo išlaidoms išmokos ir neišmokama paskola studijų kainai. Paskolos grąžinimas nepradedamas – tokiu atveju tu toliau mokėsi tik palūkanas. Jei palūkanos kompensuojamos valstybės lėšomis, tuomet sustabdžius studijas palūkanas reikia mokėti pačiam. Kai grįši iš akademinių atostogų, būtinai pranešk mums, kad atstatytume valstybės kompensuojamas palūkanas (jei jos taikomos).

Jei nuspręsi nutraukti studijas, būtinai mus informuok apie studijų statuso pasikeitimą interneto banko žinute arba banko padalinyje. Po studijų nutraukimo 24 mėn. mokėsi palūkanas už faktiškai suteiktą ir negrąžintą paskolą, o po to prasidės kredito grąžinimas pagal grafiką mokant mėnesio įmokas.

Paskola gyvenimo išlaidoms išmokama lygiomis dalimis, kartą per mėnesį, bet ne ilgiau kaip iki liepos 1 d. ar studijų pabaigos (jei jos baigiasi anksčiau). Išmokų mokėjimas sustabdomas, laikinai sustabdžius studijas ar jas nutraukus. Taip pat išmokos nėra mokamos, jeigu turi pradelstų mokėjimų.

GPM lengvata priklauso tik paskoloms studijų kainai sumokėti ir tik grąžintai paskolos kredito daliai, tuo tarpu kitoms paskolų rūšims ir sumokėtoms palūkanoms GPM lengvata nėra taikoma. Jei šiuo metu nevykdai paskolos studijų kainai grąžinimų, tuomet informacijos apie sumokėtas įmokas pažymoje nerasi.

Taip pat, atkreipiame dėmesį, kad mokesčių lengvata gali pasinaudoti tik nuolatinis Lietuvos gyventojas – rezidentams ši pažyma nėra formuojama. Visais mokesčių klausimais rekomenduojame konsultuotis su Valstybine mokesčių inspekcija.

Kredito kortelė pravers skolinantis smulkias sumas trumpam laikotarpiui.

Plačiau

Ši banko programa yra skirta moksleiviams ir studentams, kur įprasti banko reikalai vyksta kur kas smagiau ir įdomiau!

Plačiau

Swedbank logo

Jūsų Internet Explorer naršyklė nebepalaikoma.

Prašome naudoti Google Chrome, Mozilla Firefox ar Microsoft Edge naršykles.

Nuo 2021 03 23 nebebus galima jungtis prie „Swedbank“ interneto banko naudojantis naršykle „Internet Explorer“.

Taip pat nebebus galima tvirtinti ar vykdyti mokėjimų iš „Swedbank“ kituose tinklalapiuose naudojantis „Internet Explorer“.

Siūlome Jums naudotis naršyklėmis „Google Chrome“, „Mozilla Firefox“ ar naujausia „Microsoft Edge“ versija. Norėdami sužinoti, kaip įdiegti naršykles spauskite čia.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Swedbank
 • Jūsų įrenginio operacinė sistema ir interneto naršyklė yra pasenusi ir nėra palaikoma Swedbank interneto banke. Prašome atnaujinti operacinę sistemą bei interneto naršyklę arba kreiptis į IT specialistus techninės pagalbos.
 • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
 • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Jūsų sesija interneto banke nutraukta

Siekiant užtikrinti Jūsų saugumą, uždarykite naršyklės langą. Jei norite toliau naudotis internetu banku, prašome prisijungti iš naujo.