Pereiti prie pagrindinio puslapio turinio
PrivatiemsVerslui
Tapkite klientu

Šviesios istorijos

Leiskitės

į šviesias

istorijas!

Susitikimai ir atradimai priverčia nusišypsoti bei su laiku tampa šiltais prisiminimais. Kad jų būtų dar daugiau, dovanojame šviesių istorijų pilnus maršrutus dešimtyje Lietuvos miestų. Atraskite vietos ir bendruomenių istorijas bei patys kurkite naujas! Pasikvieskite draugus ar pakeliui sutikite naujų, keliaukite su šypsena ir atraskite nematytas miestų spalvas.

Išgirskite miestų istorijas

Klaipėda Telšiai Tauragė Marijampolė Šiauliai Kaunas Panevėžys Alytus Utena Vilnius

Pasivaikščiojimas žiemą gali būti naudingas, atpalaiduojantis ir labai įdomus. Jei esate miestų svečiai, mūsų maršrutai su audiogidais padės pažinti vietoves. Jei esate vietos gyventojas, tikimės, atrasite šį tą naujo. O labiausiai kviečiame leistis visais 10 maršrutų.

Tik nesikuklinkite, stabtelėję paklausyti apie objektus, galite įsiamžinti prie jų, o nuotraukomis pasidalinti socialiniuose tinkluose su grotažyme #sviesiosistorijos

Visų miestų maršrutuose laukia staigmena – smulkieji verslai kvies dalintis ne tik šviesiomis istorijomis, bet ir pirmą kartą einančius maršrutu vaišins karštu gėrimu. Parodykite žemėlapį, kuriuo judate ir sušilkite.

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Šiauliai

Panevėžys

Alytus

Marijampolė

Utena

Tauragė

Telšiai

Knyga dovanų

„Lūkesčių efektas: kaip mąstysena gali pakeisti jūsų gyvenimą“

Davidas Robsonas

Dovanojame dar vieną kelionę, ši kartą – po mūsų minčių galios pasaulį. Pažangiausi moksliniai tyrimai atskleidžia kaip mūsų mąstymas gali nulemti kiekvieną mūsų gyvenimo aspektą ir, svarbiausia, kaip padėti atrasti daugiau šviesių istorijų.

Mokslo žurnalistas Davidas Robsonas tai vadina lūkesčio efektu ir bando apibrėžti minčių galios ribas. Kviečiame pamėginti įgalinti savo protą, kad jis dar naudingiau pasitarnautų sprendžiant didelius ar mažus uždavinius įvairiose gyvenimo srityse.

Išpakuokite mūsų dovaną:

Atsisiųsti el. knygąAtsisiųsti audioknygą

Dovanų idėjų pilna „Kiekvienas gali“ bendruomenės mugė

Daugiau nei 200 lietuviškų prekės ženklų, gamintojų ir kūrėjų susirinko mūsų internetinėje Kalėdų mugėje. Tvarios, vietinių verslininkų sukurtos prekės gali virsti puikiomis dovanomis artimiesiems ar sau. Apsilankykite ir patogiai apsipirkite internetu, taip nudžiugindami ir mylimus žmones, ir mūsų šalies smulkiuosius verslininkus.

Visus mugės dalyvius rasti ir jų prekes įsigyti galite internete:

Ieškoti idėjų

Už šviesias akimirkas AČIŪ gamtai

„Šviečiantys ąžuolai“ 2021 m. padovanojo Lietuvai šviesių akimirkų pilnas žiemos šventes. Ačiū jiems už šviesius prisiminimus, o už energiją, kurią sunaudojome ąžuolų apšvietimui, gamtai padėkojome pasodindami 469 naujus medelius.

Kartu su startuoliu „Planet positive“ įvertinome, kiek CO2 emisijų pernai žiemą sugeneravo „Šviečiantys ąžuolai“ iniciatyva.

CO2 pėdsaką, paliktą įgyvendinant visą projektą, kompensavome dvigubai! Tvaresnę ateitį kuriame drauge!

Vilniaus maršrutas

 1. „Kava tau“. Pasivaikščiojimą pradėkite šiltai – „Swedbank“ kartu su šalies smulkiuoju verslu paruošė dovanų. Jauki kavinukė „Kava tau“ visus, maršrutu einančius pirmąjį kartą, kviečia pasivaišinti nemokama kava arba arbata.
 2. Užupio respublika. Užupio „Pasienis“ ne šiaip sau taip vadinamas. Užsukite ir gaukite antspaudą į savo pasą!
 3. „Sidabryno“ kiemelis Pilies g. 32. Sienoms tikrai stinga dažų, bet ne žavesio. Sužinokite istoriją ir atraskite šį tą beveik nepastebimo.
 4. Alumnato kiemas. Alumnato kiemas Universiteto gatvėje. Sužinokite, ko kadaise čia buvo daug, o dabar pamatysite tik vieną.
 5. Gailestingumo kiemas. Dievo Gailestingumo kiemas netikėtai erdvus ir jame slypi net du atradimai! Užsukite ir atraskite abu.
 6. „Meilės tunelis“. Jis jungia Pranciškonų ir Vokiečių gatves. Legenda byloja, kad juo perėjus tikra meilė niekada nesibaigia.
Atidaryti maršrutą Google žemėlapyjeAtsisiųsti žemėlapio .pdf
Vilniaus žemėlapis

Kauno maršrutas

 1. „Langai“. Namas ar optinė iliuzija? Šis objektas ne tik nudžiugins spalvomis, bet ir privers pasukti galvą.
 2. „Chaika“ kavinė. Pasivaikščiojimą pradėkite šiltai – „Swedbank“ kartu su šalies smulkiuoju verslu paruošė dovanų. Jauki kavinukė „Chaika“ visus, maršrutu einančius pirmąjį kartą, kviečia pasivaišinti nemokama kava arba arbata.
 3. Pėsčiųjų perėja. Aplankykite „Zen triušį“. Ši Luko Šiupšinsko skulptūra yra įkurdinta tikrai matomoje vietoje, tačiau net ir kasdien pro požeminę perėją einantys žmonės per skubėjimą ima ir jos... nepastebi.
 4. „Kiemo galerija“. Vieta tikrai gerai žinoma net ir Kauno svečiams. Tad mes kviečiame surasti ypatingą kūrinį joje.
 5. Neofreska. Net 250 kvadratinių metrų – tokio dydžio įspūdinga freska papuošė pastato sieną „Lietuvos radijo“ 90-ies metų jubiliejaus proga.
 6. Medis ąžuolyne. Kviečiame užsukti į ąžuolyną ir atrasti ypatingą daugiabutį, kuris stovi ne ant žemės ir kuriame gyvena ne žmonės.
Atidaryti maršrutą Google žemėlapyjeAtsisiųsti žemėlapio .pdf
Kauno žemėlapis

Klaipėdos maršrutas

 1. „Draugų skveras“. Pasivaikščiojimą pradėkite šiltai – „Swedbank“ kartu su šalies smulkiuoju verslu paruošė dovanų. Kavinė „Draugų skveras“ visus, maršrutu einančius pirmąjį kartą, kviečia pasivaišinti nemokama kava arba arbata.
 2. Vidinis kiemas. Uostamiestis uostamiestyje – skamba neįtikėtinai? Užsukite į Danės gatvės 43-iuoju numeriu pažymėto namo vidinį kiemelį ir pamatykite.
 3. „Undinėlė“. Pajūrio „Undinėlė“ labai smulkutė, vos 1,6 m aukščio, bet sveria net 140 kg. Ir tai – dar ne visos jos paslaptys. Apsilankykite ir sužinokite kitas.
 4. Paštas. „Senamiesčio paštas“, kuris nepriklauso paštui? Prieikite ir sužinokite, kaip tai veikia ir kokius laiškus čia galima palikti.
 5. Džentelmenas. 9 gyvybės ir džentelmeno veidas – taip galima apibūdinti jūsų laukiančią skulptūrą. Pamatykite ir suprasite, kodėl.
 6. Peliukas. Garantuojame, kad ši peliuko skulptūra išklausys visus norus, o gerus norus, kaip byloja legenda, net ir išpildys.
 7. Mergaitė. Bene romantiškiausia ir jautriausia Klaipėdos skulptūra kviečia ją aplankyti ir sužinoti jos istoriją.
Atidaryti maršrutą Google žemėlapyjeAtsisiųsti žemėlapio .pdf
Klaipėdos žemėlapis

Šiaulių maršrutas

 1. Batų medis. Šiaulių dailės galerijos kaimynystėje įsikūręs eksponatas visai ne menininkų darbas, tačiau atrodo kaip meno kūrinys.
 2. Teptukas. Itin miela Šiaulių dailininkui Gerardui Bagdonavičiui skirta skulptūra su dar mielesniu iš dailininko paveldėtu vardu.
 3. „Skaitantis žmogus“. Skulptūra – tai metalinis senukas, stovintis ant apvalių akmenų grindinio. Skulptūrą kūrė ir vis atnaujina pats dailininkas metalistas Henrikas Orakauskas.
 4. „Boho“. „Swedbank“ kartu su šalies smulkiuoju verslu paruošė dovanų. Kavinė „Boho“ visus, maršrutu einančius pirmąjį kartą, kviečia pasivaišinti nemokama kava arba arbata.
 5. Kambarys. Tiek metalinių monetų vienoje vietoje tikrai nesate matę! Jūsų dėmesiui – centų kambarys.
 6. Labirintas. Akmeninis energetinis labirintas neklaidina, bet padeda atsipalaiduoti, nusiraminti, net panirti į lengvą meditaciją.
Atidaryti maršrutą Google žemėlapyjeAtsisiųsti žemėlapio .pdf
Šiaulių žemėlapis

Panevėžio maršrutas

 1. „Kavalierius“. Pasivaikščiojimą pradėkite šiltai – „Swedbank“ kartu su šalies smulkiuoju verslu paruošė dovanų. Kavinė „Kavalierius“ visus, maršrutu einančius pirmąjį kartą, kviečia pasivaišinti nemokama kava arba arbata.
 2. Birutės gatvė. Ši gatvė dvelkia istorija ir slepia ne vieną šiltą pasakojimą – jums padėsime atrasti net du.
 3. Senvagė. Parkas atgimė naujam gyvenimui ir kviečia lankytojus pasiklausyti jo istorijos, vandens, paukščių ir medžių garsų.
 4. Skaistakalnis. Skaistakalnis žavi savo patogumu visiems lankytojams. Parkas visai neseniai atnaujintas, tad ir istorijos – naujutėlės.
 5. Siauruko stotis. Aplankykite Panevėžio geležinkelio stotį ir prisiminkite senąsias architektūros tradicijas.
Atidaryti maršrutą Google žemėlapyjeAtsisiųsti žemėlapio .pdf
Panevėžio žemėlapis

Utenos maršrutas

 1. Vyžuonos parkas. Romantišką parką puošia tiltai ir Dievo Apvaizdos bažnyčia.
 2. „Little match“. „Swedbank“ kartu su šalies smulkiuoju verslu paruošė dovanų. Visus, maršrutu einančius pirmąjį kartą, kviečia pasivaišinti nemokama arbata.
 3. Ežero parkas. Miesto centre ramiai pasivaikščioti praeivius vilioja ežero pakrantė su aplink ežerą nusidriekusiais apšviestais takais.
 4. Akmuo. Didelis akmuo pažadins tokį pat didelį norą jame nusifotografuoti. Taip, taip, ne prie jo, o JAME!
 5. Meno mokykla. Namų darbų tikrai nereikia atsinešti, bet žinių čia gausite su kaupu.
Atidaryti maršrutą Google žemėlapyjeAtsisiųsti žemėlapio .pdf
Utenos žemėlapis

Telšių maršrutas

 1. „Prie fontano“. Pasivaikščiojimą pradėkite šiltai – „Swedbank“ kartu su šalies smulkiuoju verslu paruošė dovanų. Kavinė „Prie fontano“ visus, maršrutu einančius pirmąjį kartą, kviečia pasivaišinti nemokama kava arba arbata.
 2. „Rotušės šulinys“. Skulptūra „Rotušės šulinys“ stovi apytikriai toje vietoje, kur iki Pirmojo pasaulinio karo buvo istorinis miesto šulinys, skirtas Telšių gyventojams ir svečiams.
 3. „Žemaičių legendos“. Romualdo Kvinto sukurta skulptūra atvaizduoja „Žemaitijos legendą“, o meškai ant nugaros sėdintys vaikai įkūnija žemaitiškas savybes. Kokios jos? Sužinosite pasivaikščioję.
 4. VDA Telšių fakulteto skulptūrų parkas. Šiame parke turėtų būti eksponuojama 21 skulptūra. Bet ar tikrai jų čia tiek?
 5. Gatvė su dviem vardais. Valančiaus gatvės pavadinimas išties garbingas, bet ši gatvė galėjo būti pavadinta ir kitaip. Pasivaikščioję sužinosite, kaip.
 6. Vietinės Rumšiškės. Ar ne smalsu, kaip senovėje gyvendavo žemaičiai? Užeikite į Žemaičių kaimo muziejų ir sužinokite.
Atidaryti maršrutą Google žemėlapyjeAtsisiųsti žemėlapio .pdf
Telšių žemėlapis

Alytaus maršrutas

 1. „Vandenų žvėris su liūto kojomis“. Skulptūra sukurta 1981 m. Tais metais skulptūra buvo išlieta iš bronzos, bet pritrūko pinigų jai pastatyti šioje aikštėje. Kaip ji čia atsidūrė, išgirsite išėję pasivaikščioti.
 2. „Nerūpestingos ateities vizija“. Gatvės menas Alytaus mieste pasakoja įvairiausias istorijas. Ši – apie nerūpestingą ateitį.
 3. Liusė. Alytaus gyventojai turi savo numylėtinę. Tai – Liusė. Mes papasakosime jos istoriją ir net supažindinsim su visa gimine!
 4. „Kavos skveras“. „Swedbank“ kartu su šalies smulkiuoju verslu paruošė dovanų. „Kavos skveras“ visus, maršrutu einančius pirmąjį kartą, kviečia pasivaišinti nemokama kava arba arbata.
 5. Voverė su riešutu. Kodėl voverė? Ką ji turi bendra su Liuse ir kas jos knygoje? Taip, knygoje. Štai kiek skulptūros istorijų laukia einant šiuo maršrutu.
 6. „Karališkasis voras“. Užsukite į Alytaus Jaunimo parką – čia skulptūromis ne tik grožėsitės, bet ir galėsite laipioti, landžioti bei suptis.
Atidaryti maršrutą Google žemėlapyjeAtsisiųsti žemėlapio .pdf
Alytaus žemėlapis

Tauragės maršrutas

 1. Jūros upės užtvanka. Čia laukia ne tik romantiškas vaizdas, bet ir galimybė šį tą sužinoti apie... medį ir žuvis!
 2. „Šaukštelio studija“. Pasivaikščiojimą pradėkite šiltai – „Swedbank“ kartu su šalies smulkiuoju verslu paruošė dovanų. „Šaukštelio studija“ visus, maršrutu einančius pirmąjį kartą, kviečia pasivaišinti nemokama kava arba arbata.
 3. Zumpės tvenkinio pakrantė. Pasivaikščiokite po patogiai sutvarkytą tvenkinio pakrantę, užsukite ir į šalia esantį Kartų parką, kuriame rasite pramogų, skirtų visai šeimai.
 4. Kalvano parkas. Parkas, kuriame netrūksta įvairiausių istorijų. Per šį pasivaikščiojimą papasakosime net tris. Viena prasidėjo prieš 200 metų, kita – prieš 6, o trečioji – vos prieš 2 metus.
 5. Pėsčiųjų tiltas. Pasigrožėkite vaizdu ir apžiūrėkite šalia laiptų stūksantį II pasaulinio karo laikų įtvirtinimą.
Atidaryti maršrutą Google žemėlapyjeAtsisiųsti žemėlapio .pdf
Tauragės žemėlapis

Marijampolės maršrutas

 1. Gražiausia Lietuvos geležinkelio stotis. Jei stotis yra miesto vartai, tai Marijampolės geležinkelio stotis – gražiausi miesto vartai Lietuvoje. Įsitikinkite.
 2. „Daryk tai, ko negalima“. Čia jūsų lauks žaidimas „Gyvatės ir kopėtėlės“. Tik kiek kitoks. Truputį šelmiškas. Toks, kokie visi būname paauglystėje.
 3. „Kambarys“. „Swedbank“ kartu su šalies smulkiuoju verslu paruošė dovanų. Kavinė „Kambarys“ visus, maršrutu einančius pirmąjį kartą, kviečia pasivaišinti nemokama kava arba arbata.
 4. Kačių kiemelis. Prisiminkite Marijampolės istoriją ir sužinokite, kodėl čia taip mėgstamos katės.
 5. „Aukšta įtampa“. Rūtos Juškauskaitės paauglystės prisiminimas: laisvalaikis automobiliuose, pasivažinėjimai miesto gatvėmis klausantis muzikos ir pirmieji pasimatymai.
 6. Poezijos parkas. Atraskite skulptūrą, skirtą Vytauto Kernagio atliekamai dainai. Kuriai? Sužinosite perskaitę užrašą ant skulptūros!
Atidaryti maršrutą Google žemėlapyjeAtsisiųsti žemėlapio .pdf
Marijampolės žemėlapis
Swedbank logo

Jūsų Internet Explorer naršyklė nebepalaikoma.

Prašome naudoti Google Chrome, Mozilla Firefox ar Microsoft Edge naršykles.

Nuo 2021 03 23 nebebus galima jungtis prie „Swedbank“ interneto banko naudojantis naršykle „Internet Explorer“.

Taip pat nebebus galima tvirtinti ar vykdyti mokėjimų iš „Swedbank“ kituose tinklalapiuose naudojantis „Internet Explorer“.

Siūlome Jums naudotis naršyklėmis „Google Chrome“, „Mozilla Firefox“ ar naujausia „Microsoft Edge“ versija. Norėdami sužinoti, kaip įdiegti naršykles spauskite čia.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Swedbank
 • Jūsų įrenginio operacinė sistema ir interneto naršyklė yra pasenusi ir nėra palaikoma Swedbank interneto banke. Prašome atnaujinti operacinę sistemą bei interneto naršyklę arba kreiptis į IT specialistus techninės pagalbos.
 • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
 • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Ačiū, kad naudojatės „Swedbank“ interneto banku!

Turite idėjų, kaip interneto banką padaryti dar patogesnį? Pasidalinkite jomis adresu info@swedbank.lt

Siekdami užtikrinti jūsų saugumą, prašome uždaryti naršyklės langą!

Viskas įmanoma, kai turi planą!

Nuolat rūpinamės savo fizine ir emocine sveikata, bet kaip dažnai pagalvojame apie finansinę būklę? Kviečiame įvertinti savo finansinę sveikatą trumpu testu ir pradėti planuoti finansus drauge.

Nauja! Jaunimo programos nariai finansų mokosi žaisdami ir rinkdami prizus

Prisijunk prie nuotykių kupino žaidimo „Žinių žygis“ ir tobulink savo žinias! Tavęs laukia:

 • Iššūkiai! Tai įvairūs klausimai, gilinantys tavo žinias apie finansus.
 • Taškai! Teisingai atsakęs atrakinsi naujus iššūkius ir kaupsi taškus.
 • Prizai! Sukauptus taškus galėsi iškeisti į pasirinktus prizus.