Kaupimas užtikrintai senatvei

Ar pragyvensite už 105 eurus per mėnesį?

Įsivaizduokite, kad šiandien Jums reikėtų pragyventi už 105 eurus per mėnesį. Atrodo, neįmanoma. Tačiau tai gali būti skaudi realybė, jei nepasirūpinsite savo pensija iš anksto. Ūkininkai Lietuvoje dažniausiai draudžiasi tik bazinei pensijai gauti, kuri šiuo metu yra 105 eurai.  Ji, tikėtina, nepatenkins net minimalių buvusių poreikių, todėl itin aktualu kaupti pensijai savarankiškai.

Kiek reikia sukaupti oriai senatvei?

Dažnas atsakys – kuo daugiau. Tačiau galima ir konkrečiau. Yra apskaičiuota, kad išėjus į pensiją reikia lėšų, kurių suma sudarytų apie 70 proc. buvusių pajamų. Taigi, jei Jūsų pajamos šiuo metu yra apie 600 eurų per mėnesį, vadinasi, išėjus į pensiją reikėtų turėti bent 420 eurų mėnesinių pajamų. Jei iš valstybės gausite tik bazinę 105 eurų pensiją, papildomus  315 eurų  reikėtų sukaupti iš anksto.

Pagal dabartinę statistiką Lietuvoje asmuo, sulaukęs 65 metų, gyvena dar apie 16 metų (vyras apie 14, moteris apie 18), todėl bent jau tokiam laikotarpiui reikia sukaupti apie 60 500  eurų, t. y. 315 eurų  x 12 mėnesių x 16 metų. Tai yra tik pavyzdys, pagal šį principą galite apskaičiuoti konkrečiai savo poreikiams tinkamą sumą.

Kaip kaupti?

Tam tikslui siūlome Saugų pensijos fondą. Tai paprastas ir patogus būdas savarankiškai kaupti papildomą pensiją ir išvengti ženklaus pajamų sumažėjimo sulaukus pensijos.

Tai investicinis gyvybės draudimas, kai investavimo rizika tenka draudėjui, o paslaugos teikėjas yra „Swedbank Life Insurance SE“ Lietuvos filialas.

Kodėl verta rinktis?

  • Paprasta. Plačiau
  • Jums nereikės spręsti, kokias investavimo kryptis pasirinkti ir kaip jas keisti viso sutarties galiojimo laikotarpiu, nes investavimo strategija yra susieta su gyvenimo ciklu. Sutarties pradžioje siekiama uždirbti didesnę grąžą daugiau investuojant į akcijas, o sutarčiai artėjant prie pabaigos siekiama užtikrinti stabilią grąžą ir išsaugoti sukauptas lėšas didinant obligacijų dalį.

  • Suteikiama garantija. Plačiau
  • Jeigu sutarties pabaigoje sukaupta suma bus mažesnė už garantijos sumą, išmokėsime jums pastarąją. Garantijos suma rinkų smukimo atveju bus lygi Jūsų sumokėtų įmokų sumai, atėmus sutarties mokesčius. Investuotos sumos garantija yra suteikiama tik išlaikius sutartį iki jos termino pabaigos. Nutraukus Saugaus pensijos fondo sutartį anksčiau termino, garantija nėra taikoma.

    Jei sutarties pabaigoje sukaupta suma bus mažesnė už garantijos sumą, išmokėsime Jums pastarąją. Atkreipkite dėmesį, kad garantija netaikoma, jei sutartis nutraukiama arba kitaip pasibaigia iki joje nurodyto termino pabaigos. Nutraukus ar kitaip pabaigus sutartį, bus išmokama sutarties investicinė vertė, kuri priklausys nuo investicinės grąžos rezultatų ir, esant neigiamai grąžai, gali būti net mažesnė nei Jūsų sumokėtų įmokų suma.

  • Nesudėtinga mokėti įmokas. Plačiau
  • Nereikės papildomai rūpintis draudimo įmokų mokėjimu – jos gali būti automatiškai nurašytos iš Jūsų nurodytos banko sąskaitos e. sąskaitos automatinio mokėjimo būdu Jūsų pasirinktą dieną.

Kaip įsigyti?

Paskambinę telefonu 1884, galite pasikonsultuoti, kaip sudaryti sutartį ar atlikti pakeitimus „Swedbank" interneto banke, taip pat susitarti dėl tikslaus susitikimo laiko artimiausiame banko padalinyje.

Pateikta informacija negali būti traktuojama kaip draudiko rekomendacija pasirinkti šią paslaugą, Jūs esate atsakingi už savo pasirinkimą, todėl, prieš priimdami sprendimą sudaryti investicinio gyvybės draudimo sutartį, turėtumėte susipažinti su išsamia informacija, kuri pateikta draudimo taisyklėse, investavimo krypčių aprašymuose, ir kita informacija, kurią galite rasti www.swedbank.lt.

Teiraukis dėl finansavimo

Interneto bankas verslui

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.