Faktoringas

Šimtai tūkstančių pasaulio įmonių, sudarydamos prekybos sandorius, naudojasi faktoringo bendrovių paslaugomis. Faktoringas leidžia pritraukti papildomų lėšų prekybai finansuoti, užtikrina stabilius pinigų srautus bei palengvina jų planavimą, sumažina valdymo ir administracines sąnaudas, gali eliminuoti riziką, susijusią su blogais debitoriniais įsiskolinimais, todėl įmonės daugiau išteklių gali skirti savo pagrindinei veiklai.

Faktoringas

Faktoringas – tai paslaugų visuma, pagrįsta piniginio reikalavimo (debitorinio įsiskolinimo) perdavimu faktoringo bendrovei ir apimanti finansavimą, sąskaitų administravimą ir klientų skolų apskaitą bei rizikos, susijusios su abejotinomis skolomis, sumažinimą.

Finansavimas

Faktoringas yra efektyvus ir greitas įmonės apyvartinio kapitalo finansavimo būdas, kuris leidžia, neįkeičiant turto, gauti 80–90 proc. sąskaitos sumos. Pateikus dokumentus, pardavėjui sumokamas avansas, o pirkėjui atsiskaičius, – ir likusi suma. Faktoringas yra labai lanksti finansavimo priemonė, nes ji tiesiogiai susijusi su pardavimo apimtimi – kuo didesni pardavimas, tuo daugiau gaunama lėšų.

Rizikos sumažinimas

Suinteresuota parduoti įmonė dažnai netikrina savo pirkėjų mokumo bei finansinės padėties, todėl pardavėjui gali kilti nenumatytų sunkumų, kai jo pirkėjai susiduria su mokumo problemomis. Faktoringo bendrovė gali įvertinti riziką faktoringo be regreso teisės atveju, susijusią su įvairiomis įmonėmis ir įmonių grupėmis, nes turi išsamią duomenų bazę, klientų tinklą. Faktoringas garantuoja Jūsų įmonei stabilius ir patikimus pinigų srautus net ir tuo atveju, kai pirkėjas susiduria su mokėjimo sunkumais ar bankrutuoja, tačiau tai neapima ginčų su pirkėju atvejų.

„Swedbank lizingas“, UAB konsultuoja klientą apie jo pirkėjus ir padeda jam surinkti pirkėjų įsiskolinimus.

Sąskaitų administravimas

Sąskaitų administravimas leidžia pardavėjui sutaupyti laiko ir papildomos darbo jėgos, kurios reikia įplaukoms užtikrinti, stebėti ir nuolat planuoti pinigų srautus. Sąskaitų administravimas apima:

  • sąskaitų peržiūrėjimą ir tikrinimą, ar jos atitinka prekybos sutartį (-is), įstatymus;
  • pirkėjo rizikos limito apskaičiavimą;
  • įplaukų iš pirkėjų rinkimą ir stebėjimą (pranešimų, priminimų, delspinigių sąskaitų siuntimą ir pan.);
  • pirkėjų finansinės padėties kontrolę;
  • mėnesinių ataskaitų (bendromis sumomis ir pagal konkrečias sąskaitas) pateikimą pardavėjams.

Lėtai atsiskaitantys klientai yra gana įprastas reiškinys. Primenamieji pokalbiai, kitokie įspėjimai gali sutrikdyti pardavėjo ir pirkėjo santykius. Jei primena trečioji pusė - finansinė įmonė, tai paprastai pagerina klientų mokėjimo discipliną, nepažeidžia pirkėjų ir pardavėjų santykių.

Informacija apie potencialią riziką

Pirkėjui nesumokėjus pagal perleistą reikalavimą, pardavėjas privalo įvykdyti visą (faktoringo su regresu atveju) ar dalį pirkėjo neįvykdytos prievolės. Atidžiai susipažinkite su faktoringo sutarties sąlygomis – pardavėjo mokėjimo prievolė faktoringo bendrovei atsiranda ir kitais faktoringo sutartyje numatytais atvejais (pvz., informavimo pareigos pažeidimas, ginčai su pirkėju dėl pateiktų prekių ar suteiktų paslaugų). Netinkamas finansinių įsipareigojimų vykdymas didina Jūsų finansavimosi kaštus ir gali neigiamai įtakoti Jūsų kredito istoriją, o jei sutartis bus nutraukta Jums ją iš esmės pažeidus, gali būti pradėtas priverstinis skolos išieškojimas.

Teiraukis dėl finansavimo

Interneto bankas verslui

Skaičiuoklės

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.