„Collar“ - „Cap“ ir „Floor“ pasirinkimo sandorių junginys

„Collar“ pasirinkimo sandoris – tai draudimosi nuo palūkanų normų svyravimo rizikos sandoris, sudarytas iš „Cap“ ir „Floor“ pasirinkimo sandorių, kurių vienas yra perkamas, o kitas parduodamas. Kai rinkos palūkanų norma svyruoja tarp viršutinės (angl. „Cap rate“) ir apatinės (angl. „Floor rate“) palūkanų normų, pasirinktų paties kliento, jokie mokėjimai nevyksta. Kai rinkos palūkanų norma viršija „Cap“ palūkanų normą arba smunka žemiau „Floor“ palūkanų normos, mokėjimai vyksta pagal „Cap“ ir „Floor“ pasirinkimo sandorius.

Sudarę „Collar“ sandorį, galite:

  • apsidrausti nuo palūkanų normų svyravimo rizikos nieko už tai papildomai nemokėdami;
  • prognozuoti paskolos išlaidas.

Pavyzdys: draudžiantis nuo palūkanų normų kilimo

Norėdami nemokamai apdrausti paskolą nuo palūkanų normų kilimo, turite nusipirkti „Cap“ pasirinkimo sandorį ir parduoti „Floor“ pasirinkimo sandorį. Kai LIBOR atitinkamu laikotarpiu yra aukštesnis už „Cap“ palūkanų normą, bankas jums pradeda mokėti skirtumą tarp LIBOR ir „Cap“ palūkanų normos. Kai LIBOR atitinkamu laikotarpiu yra žemesnis už „Floor“ palūkanų normą, jūs bankui pradedate mokėti skirtumą tarp LIBOR ir „Floor“ palūkanų normos. Didžiausia palūkanų norma, kurią mokėsite už paskolą sudaręs „Collar“ sandorį, yra „Cap“ palūkanų norma. Jei LIBOR nukris žemiau „Floor“ palūkanų normos, turėsite mokėti aukštesnes palūkanas, nei tuo metu yra rinkoje.

„Collar“ - „Cap“ ir „Floor“ pasirinkimo sandorių junginys

Jokie mokėjimai nevyksta, kai LIBOR yra tarp „Cap“ ir „Floor“ palūkanų normų.

Pagrindinės paslaugos teikimo sąlygos

  • Sudaryti „Collar“ sandorį galite pasirašę Pagrindinę sandorių ir Elektroninių paslaugų teikimo sutartis artimiausiame „Swedbank“ padalinyje arba paskambinę telefonu.
  • Reikia turėti sąskaitą „Swedbank“.
  • Minimali sandorio suma yra 1 mln. eurų.

 Daugiau informacijos teiraukitės tel. 1633 arba parašykite mums.

Interneto bankas verslui

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.