Saugaus el. paslaugų naudojimo atmintinė

Jūsų pinigai sąskaitoje
priklauso tik jums

„Swedbank“ interneto banke naudojamos moderniausios apsaugos technologijos. Vis dėl to, jei prarastumėte kodų kortelę arba jūsų pasitikėjimu pasinaudotų pašaliniai žmonės, pavojus gali iškilti.

Kad to išvengtumėte, susipažinkite ir laikykitės toliau pateikiamų pagrindinių saugaus naudojimosi el. bankininkystės paslaugomis taisyklių.

Žiūrėkite filmuką
Mūsų pinigai – mūsų kišenėje
Žiūrėti infografiką

Kaip apsisaugoti nuo telefoninių sukčių?

Infografikas „Šeimos susitarimas“. Kviečiame atispausdinti ir aptarti jį su šeimos nariais.


Ką daryti netikėtu atveju?

Jei pametėte „Swedbank“ interneto banko kodų kortelę ar slaptažodžius sužinojo kitas žmogus, negaiškite. Bet kuriuo paros metu skambinkite tel. 1884 arba (8 5) 268 4820, ir mes nedelsdami užblokuosime prieigą prie jūsų interneto banko paskyros, kad svetimi žmonės negalėtų pasinaudoti jūsų sąskaitoje esančiais pinigais.

Pagrindinės saugumo rekomendacijos

 • Patikimai saugokite savo slaptus kodus. Atminkite, kad visi prisijungimo duomenys (naudotojo ID, kodai ir kt.) yra jūsų sąskaitų banke raktas.
 • Tik vienu atveju ir tik vieną slaptažodį galite nurodyti telefonu – tik tada, jei patys skambinate mums tel. 1884 arba 1633 (iš užsienio – tel. +370 5 268 4444 ar +370 5 268 4422).
 • Visais kitais atvejais niekas ir jokiomis aplinkybėmis neturi teisės reikalauti iš jūsų pateikti slaptų interneto banko kodų – nei telefonu, nei el. paštu ar kitais būdais. Būkite budrūs ir nepasiduokite galimam psichologiniam spaudimui.
 • Naudodamiesi interneto banku, visuomet įsitikinkite, kad jungiatės tinkamu adresu, o pabaigę darbą būtinai atsijunkite.
 • Apsaugokite savo kompiuterinę įrangą.

Mobilusis parašas

Naudokitės saugiu mobiliuoju parašu (m. parašu) ir jums nereikės nešiotis kodų kortelės ar generatoriaus.


Apie saugumą išsamiau

Taisyklingai naudokitės „Swedbank“ interneto banku
 • Prieš pradėdami naudotis interneto banku įsitikinkite, ar tikrai jungiatės tinkamu adresu. Sąsaja turi būti koduota – adresas turi prasidėti raidėmis https://... Naršyklės lange (vieta priklauso nuo naršyklės tipo) turite matyti spynelės piktogramą: Saugaus naudojimo atmintinė. Tai yra „Verisign“ sertifikato ženklas.
 • Naudodamiesi interneto banku, nenaudokite naršyklės lango viršuje esančio mygtuko „Back“. Jei norite grįžti į ankstesnį programos langą, spauskite programos mygtuką „Grįžti“. Jei tokio mygtuko nėra, pereikite į norimą langą pasirinkdami reikiamus meniu punktus.
 • Baigę darbą interneto banke, būtinai atsijunkite (spauskite „Išeiti“) ir uždarykite interneto naršyklę. Tai būtina net tada, kai kompiuterį paliekate tik akimirkai. Taip nesuteiksite galimybės pašaliniams asmenims prieiti prie jūsų sąskaitų.
 • Pasinaudoję interneto banku interneto kavinėje, bibliotekoje ar kitoje vietoje, kur viešai naudojamasi internetu, kuo skubiau pasikeiskite prisijungimo slaptažodį.
Patikimai saugokite slaptus „Swedbank“ interneto banko kodus
 • Tik vienu atveju ir tik vieną slaptažodį galite nurodyti telefonu – tik tada, jei patys skambinate mums tel. 1884 arba 1633 (iš užsienio – tel. +370 5 268 4444 ar +370 5 268 4422).
 • Visais kitais atvejais jokiomis aplinkybėmis neatskleiskite savo slaptų kodų niekam – net šeimos nariams, pažįstamiems, asmenims, prisistatantiems banko, valstybės institucijų ar teisėsaugos atstovais. Jei norite, kad jūsų šeimos nariai galėtų valdyti jūsų lėšas, kreipkitės į banką, kur jūsų pageidaujamiems asmenims bus suteikti atskiri prisijungimo duomenys.
 • Kodų kortelę laikykite pašaliniams nepasiekiamoje vietoje. Niekada nesiųskite šių duomenų el. paštu.
 • Nerašykite savo naudotojo ID kodų kortelėje.
 • Nuolatinį slaptažodį tiesiog įsiminkite ir niekur jo nerašykite.
 • Nuolatinis jūsų interneto banko slaptažodis turėtų būti sunkiai atspėjamas, nelogiškas skaičių, raidžių ir skyrybos ženklų derinys. Telefono numeriai, žmonių vardai ar kitokia su jumis susijusi informacija slaptažodžiui netinkama. Patarimų, kaip susikurti patikimą slaptažodį, galite rasite „Microsoft“ svetainėje.
 • Tuoj pat pakeiskite nuolatinį slaptažodį, jei tik įtariate, kad kažkas jį galėjo sužinoti. Tai daroma interneto banke pasirinkus meniu punktą „Mano pasirinkimai“ —> „Slaptažodžio keitimas“.
Būkite budrūs
 • Jūs galite gauti laišką ar sulaukti skambučio iš piktavalių, kurie apsimesdami banko ar kitais oficialiais pareigūnais prašo jūsų nurodyti slaptus kodus. Būkite budrūs – tokius laiškus siunčia tik sukčiai, norintys išgauti slaptą informaciją.
 • Atminkite, kad bankas niekada nesiunčia el. laiškų, kuriuose prašoma pateikti savo slaptus interneto banko kodus.
 • Slaptų interneto banko kodų negalima atskleisti niekam, net jei jus mėgintų bauginti ar žadėtų dosnų atlygį už slaptų savo kodų atskleidimą.
 • Apie įtartinus skambučius ar laiškus, kuriuose būtų prašoma atskleisti ar patvirtinti savo prisijungimo prie interneto banko kodus, nedelsdami informuokite banką tel. 1884.
 • Neatverkite įtartiname el. laiške esančių nuorodų ar pridėtų bylų ir neatsakykite į jį.
Daugiau informacijos apie galimus bandymus išvilioti slaptažodžius ar kitą asmeninę informaciją rasite čia.
Pasirūpinkite savo kompiuterio saugumu
 • Rekomenduojame patikrinti savo kompiuterio saugumą. Tai galite nemokamai padaryti šiame puslapyje.
 • Atnaujinkite operacinę sistemą ir naršyklę, kad nuolat būtų taisomos aptinkamos saugumo klaidos.
 • Naudokite antivirusines programas ir kitas sunkiai pašaliniams asmenims įveikiamas apsaugos priemones.
 • Po to, kai pasinaudojote interneto banku, pašalinkite visus naršyklės laikinuosius failus, kuriuose gali būti jūsų asmeninės arba finansinės informacijos.
Daugiau informacijos apie kompiuterio saugumo priemones rasite čia:
Pasirūpinkite papildomomis saugumo priemonėmis

Jei jūsų sąskaitoje yra daugiau pinigų, negu jums reikia kasdienėms išlaidoms, nustatykite operacijų limitus. Standartinis dienos limitas, nustatomas sudarant el. paslaugų teikimo sutartį, yra 1160 Eur.

Dienos limitus galite padidinti arba sumažinti pateikdami prašymą bet kuriame „Swedbank“ klientų aptarnavimo padalinyje. Standartinius dienos limitus galite padidinti tik įsigiję identifikavimo kodų generatorių.
Tikrinkite „Swedbank“ interneto banko skaitmeninį sertifikatą

Patikrinę „Verisign“ sertifikatą, nustatysite, ar tikrai dirbate „Swedbank“ interneto banko sistemoje. Tai apsaugo nuo apsimetėlių, kurie kartais tinkle mėgina įsiterpti tarp naudotojo ir tikrojo elektroninio banko.

Sertifikato galiojimas tikrinamas keliais pelės klavišo spustelėjimais

Naršyklės lange (vieta priklauso nuo naršyklės tipo) yra spynelę vaizduojanti piktograma: Saugaus naudojimo atmintinė. Ja simboliškai vaizduojamas „Swedbank“ interneto bankui suteiktas „Verisign“ sertifikatas.

Pelės klavišu bakstelėkite šią spynelės piktogramą. „MS Internet Explorer“ ar kitos naršyklės naudotojai ekrane turi pamatyti tokią informaciją:

ss1-2014.png

Papildomai įsitikinkite, ar sertifikatas tikras – pelės klavišu bakstelėkite sertifikato skirtuką „Certification path“. Ekrane turi pasirodyti tokia informacija:

ss2-2014.png

Jei nematote spynelės piktogramos (Saugaus naudojimo atmintinė) arba sertifikate pateiktas tekstas skiriasi nuo teksto pirmiau pateiktuose paveikslėliuose, gali būti, kad tinklalapis nėra saugus. Nutraukite darbą ir nedelsdami skambinkite mums tel. 1884 arba (8 5) 268 4820.

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui