Valstybės iš dalies kompensuojama būsto paskola

Paskola skirta Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme nurodytų remtinų žmonių būsto poreikiams tenkinti – būstui pirkti, statyti, turimam būstui rekonstruoti, pritaikant neįgaliųjų poreikiams. Suteikiama 10 arba 20 proc. subsidija gali būti panaudota daliai iš dalies kompensuojamos būsto paskolos ar daliai pradinio įnašo apmokėti.

Valstybės iš dalies kompensuojamos būsto paskolos sąlygos ir pagrindinės savybės

Sąlygos paskolai gauti

Turtas ir gautos pajamos už kalendorinius metus yra mažesni nei šie LR Vyriausybės nustatyti dydžiai:

 • asmens be šeimos grynosios metinės pajamos 8 976 Eur ir turtas – 13 158 Eur;
 • dviejų ar trijų asmenų šeimos grynosios metinės pajamos – 12 546 Eur ir turtas – 26 724 Eur;
 • keturių ir penkių asmenų šeimos grynosios metinės pajamos – 15 096 Eur ir turtas – 35 598 Eur;
 • šešių ir daugiau asmenų šeimos grynosios metinės pajamos vienam asmeniui – 2 550 Eur ir turtas vienam asmeniui – 8 466 Eur;

Pagrindinės savybės

 • Maksimali paskolos suma priklauso nuo Jūsų šeimos gaunamų pajamų dydžio, turimų finansinių įsipareigojimų ir įkeičiamo turto vertės ar kainos.
 • Minimalus paskolos terminas – 5 metai.

Galima paskolos suma

 • 53 000 Eur – vienam asmeniui be šeimos.
 • 87 000 Eur – dviejų ir daugiau asmenų šeimai.
 • 35 000 Eur – būstui rekonstruoti, neatsižvelgiant į asmens šeiminę padėtį.

Kas gali gauti valstybės iš dalies kompensuojamą būsto paskolą?

Valstybės iš dalies kompensuojamą būsto paskolą gali gauti šeimos ir asmenys, pagal Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą turintys teisę į valstybės paramą būstui pirkti, statyti ar rekonstruoti.

Valstybės iš  dalies kompensuojamų būsto kreditų teikimo ir subsidijų valstybės iš dalies kompensuojamų būsto kreditų daliai apmokėti teikimo tvarkos aprašas reglamentuoja valstybės iš dalies kompensuojamų būsto kreditų teikimą iš bankų ar kitų kredito įstaigų, nustato reikalavimus remiamo asmens pajamoms bei turtui ir reglamentuoja visą valstybės iš dalies kompensuojamos būsto paskolos suteikimo mechanizmą.


Reikalingi dokumentai

Asmuo, norintis gauti valstybės iš dalies kompensuojamą būsto paskolą, turi pristatyti savivaldybės, kurioje jis yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą, išrašytą nustatytos formos pažymą (originalą) apie tai, kad jis gali pretenduoti į subsidiją ir kitus reikalingus dokumentus – juos rasite čia. Savivaldybės išduota pažyma bankui turi būti pristatyta per 15 dienų nuo pažymoje nurodytos datos.


Kodėl verta rinktis „Swedbank“ būsto paskolą?

Greitis ir patogumas
 • Profesionalią konsultaciją dėl būsto, individualius nekilnojamojo turto pasiūlymus galite gauti jaukiame „Swedbank“ Būsto centre.
 • Mūsų atsakymą dėl galutinių paskolos sąlygų gausite per trumpą laiką – 48 val. nuo visų reikalingų dokumentų pateikimo.
 • Plataus „Swedbank“ partnerių tinklo dėka gausite nuolaidų būsto kokybės įvertinimui, būsto vertės nustatymui, statybinėms medžiagoms įsigyti, perkraustymo paslaugoms ir kt. Sutaupysite net iki 50 proc. išlaidų būstui įrengti!
 • Visą aktualią su būsto paskola susijusią informaciją matysite patogiame „Swedbank“ interneto banke. Čia taip pat galėsite atlikti visas kasdienes operacijas, pasirašyti tam tikrų paslaugų sutartis, valdyti investicijas ir netgi tvarkyti savo biudžetą!
Rūpestingumas ir saugumas
 • Jei pageidaujate, galime tarpininkauti užsakant nekilnojamojo turto vertinimą. Šią paslaugą teikia atrinkti nepriklausomi turto vertintojai. Jų sąrašą rasite čia.
 • Jei pageidausite, pasirūpinsime Jūsų įkeičiamo turto, namų turto, civilinės atsakomybės draudimais tiesiog banke.

Įspėjimas:

 • Paskola turi būti užtikrinta Bankui priimtino nekilnojamojo turto įkeitimu.
 • Naudodamiesi finansavimo paslaugomis jūs prisiimate finansinius įsipareigojimus. Netinkamas finansinių įsipareigojimų vykdymas gali neigiamai įtakoti jūsų kredito istoriją, didinti skolinimosi kaštus, taip pat jūs rizikuosite netekti nuosavybės teisių į įkeistą nekilnojamąjį turtą.
 • Sudarant kredito sutartį jums reikės sumokėti paskolos administravimo mokestį. Paskolos administravimo mokesčio ir kitų mokesčių dydžiai nurodyti čia.


Kokios palūkanos?

Kiekvienos būsto paskolos palūkanų dydis skiriasi ir priklauso nuo:

 • jūsų kredito mokėjimo istorijos
 • įkeičiamo turto vertės ir kt.

Bendra palūkanų norma yra apskaičiuojama kiekvienam klientui individualiai ir nustatoma pasirašant sutartį.

Kintamos palūkanos

Bendrą šių palūkanų normą sudaro kintama palūkanų bazė ir kiekvienam klientui nustatyta palūkanų marža.

Kintama palūkanų bazė:

 • EURIBOR palūkanų bazė - Thomson Reuters informacinėje bazėje paskelbta Europos tarpbankinės rinkos palūkanų norma, už kurią bankai pageidauja (pasiruošę) paskolinti lėšas kitiems bankams eurais. Jeigu EURIBOR rodiklio reikšmė yra neigiama, ji laikoma lygi nuliui.

Kintama palūkanų bazė kinta kas šešis mėnesius, todėl bendras jūsų mokamų palūkanų dydis gali sumažėti ar padidėti priklausomai nuo Palūkanų bazės pokyčio. Renkantis kintamą palūkanų normą būtina įvertinti tai, kad šių palūkanų kintamumas tam tikrais periodais dėl kintamos dalies padidėjimo gali pastebimai padidinti ir jūsų kiekvieną mėnesį bankui mokamas palūkanų įmokas. Siekiant užtikrinti tinkamą prisiimtų įsipareigojimų vykdymą, bankas rekomenduoja savo finansinių įsipareigojimų vykdymui skirti ne didesnę nei 30-40 proc. savo pajamų dalį.

Sužinokite šios dienos Palūkanų bazių dydžius čia

Klientui nustatyta palūkanų marža

Klientui nustatyta palūkanų marža yra paskaičiuojama kiekvienam klientui individualiai.

Marža nustatoma įvertinus įvairius aspektus:

 • jūsų kredito mokėjimo istoriją;
 • įkeičiamo turto vertę ir likvidumą;
 • kredito naudojimo laikotarpį;
 • pasirinktą Palūkanų bazę ir kt.

Atsakingas turimų įsipareigojimų vykdymas, Jūsų kredito mokėjimo istorija daro svarbią įtaką maržos dydžiui:

 • paskolos sutarties sudarymo metu, nes gerą kredito istoriją turintiems klientams paprastai nustatoma mažesnė marža;
 • visu naudojimosi paskola laikotarpiu, nes savo atsakingu elgesiu galite daryti įtaką būsto paskolos maržai.

Priklausomai nuo Jūsų kredito mokėjimo istorijos, kredito sutartyje nustatyta marža gali būti peržiūrima ne dažniau nei kas du metus. Marža nesikeis, jei per praėjusius du metus nebuvo pasikartojančių ir/ar ilgesnių nei 15 dienų vėlavimų bankui ir/ar banko grupės įmonėms mokėti finansinių įsipareigojimų įmokas.


Kaip grąžinsiu?

Galite pasirinkti vieną iš šių paskolos grąžinimo būdų:

 • Anuiteto metodas
 • Linijinis metodas
 • Fiksuotų įmokų anuiteto metodas

Platesnę informaciją apie būsto paskolos gražinimo metodus rasite čia


Kaip apsaugosiu turtą?

Gyventojų turto draudimas

Gyventojų turto draudimas

Atlygins nuostolius, kuriuos jūsų namams ir juose esančiam namų turtui sukels nelaimės. Taip pat siūlome pasirūpinti ir civilinės atsakomybės draudimu, kuris padės išvengti papildomų išlaidų, jei padarysite žalos kitam žmogui.
Plačiau
Apsaugota būsto paskola

Apsaugota būsto paskola

Suteiks finansinį saugumą jums ir jūsų artimiesiems. Jūsų netekties atveju artimiesiems liks būstas, o ne paskola – apdraustą paskolos dalį padengs „Swedbank Life Insurance SE“ Lietuvos filialas.
Plačiau


Naudinga žinoti

Nuo 2006 metų sudaromos lengvatinės būsto paskolos ir UAB „Būsto paskolų draudimas“ draudžiamos būsto paskolos bendroji dalis

Atsisiųsti (.pdf)
Bankas turi teisę nustatyti papildomas individualiai kredito gavėjui taikytinas sąlygas, susijusias su kredito išmokėjimu, palūkanomis ir pan.

Kaip išsirinti, įsigyti ir įsirengti savo svajonių būstą (.zip)
Kaip elgtis susidūrus su paskolos grąžinimo sunkumais


Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.