Kortelės saugumas

Ką daryti netikėtu atveju?

Pametus piniginę, tektų atsisveikinti su joje esančiais pinigais. Tuo tarpu praradus kortelę, tereikia ją užblokuoti ir piktavaliai nebegalės pasinaudoti jūsų sąskaitoje esančiais pinigais.

Todėl jei pametėte savo mokėjimo kortelę ar jos PIN kodą sužinojo kitas žmogus, negaiškite. Bet kuriuo paros metu skambinkite telefonu (8 5) 268 4820 arba trumpuoju telefono numeriu 1884 ir blokuokite savo kortelę. Jei skambinate iš užsienio, telefono numeriai +370 5 268 4820 arba +370 5 268 4444.

Pagrindinės saugumo rekomendacijos

 • Saugokite savo mokėjimo kortelę taip pat, kaip ir piniginę.
 • Patikimai saugokite savo mokėjimo kortelės PIN kodą.
 • Visuomet patikrinkite čekyje nurodytą sumą, prieš jį pasirašydami ar įvesdami kortelės PIN kodą.
 • Stenkitės, kad pašaliniai asmenys nepamatytų jūsų įvedamo PIN kodo. Įvesdami savo PIN kodą parduotuvėje ar bankomate, klaviatūrą pridenkite ranka.
 • Atsiskaitydami parduotuvėje, stebėkite atsiskaitymo operaciją. Neleiskite išsinešti savo kortelės, visuomet stebėkite ką su ja daro kitas asmuo. Įsitikinkite, jog po atsiskaitymo atgavote savąją kortelę.
 • Reguliariai tikrinkite savo sąskaitos išrašus (tai galite padaryti „Swedbank“ interneto banke arba užsisakę sąskaitos išrašus paštu).

Kaip patikimai saugoti savo kortelės PIN kodą

 • Mokėjimo kortelės PIN kodas turi būti žinomas tik jums – įsiminkite ir laikykite jį paslaptyje.
 • Saugokite PIN kodą atskirai nuo kortelės, nerašykite jo ant kortelės ar kitų kartu su kortele esančių daiktų ir pan. Įsiminę kortelės PIN kodą, nedelsdami sunaikinkite PIN kodo voką.
 • Niekam ir jokiais atvejais neatskleiskite savo kortelės PIN kodo – nei šeimos nariams, nei pažįstamiems, nei banko darbuotojams.
 • Tais atvejais, kai pasinaudojate galimybe pasikeisti mokėjimo kortelės PIN kodą bankomate, atkreipiame dėmesį, kad PIN kodas turi būti sunkiai atspėjamas, nelogiškas atsitiktinių skaičių derinys. Nenaudokite tokių skaičių derinių kaip 1111, 1234 ar paskutinių keturių mokėjimo kortelės numerio skaičių ir pan.

Nustatykite sąskaitos apribojimus

 • Jei jūsų sąskaitoje yra daugiau pinigų, negu jums reikia kasdienėms išlaidoms, nustatykite mokėjimo ir gryninimo operacijų apribojimus paskambinę tel. 1884, „Swedbank“ interneto banke ar padaliniuose.
 • Taip pat galite didesnes pinigų sumas pervesti į su mokėjimo kortele nesusietą sąskaitą arba indėlį. Tai ypatingai paprasta padaryti, jeigu naudojatės „Swedbank“ interneto banku.

Speciali saugumo programa

Jeigu praradote savo kredito kortelę, nedelsdami skambinkite į „Swedbank“ trumpuoju telefono numeriu 1884 arba, jei skambinate iš užsienio, telefono numeriu +370 5 268 44 44 ir ją blokuokite. „Swedbank“ atlygins jūsų finansinius nuostolius, patirtus per 24 val. iki užfiksuoto pranešimo apie kortelės blokavimą.

Saugumo programa galioja „Swedbank“ kredito kortelėms, „Swedbank“ jaunimo programos kortelėms, „Swedbank“ / „Maxima“ jaunimo kortelei, kredito verslo kortelėms.

Svarbu: atlyginami nuostoliai virš 28,96 Eur, pateikus banko nurodytus dokumentus. Didžiausia banko klientui kompensuojama nuostolių suma – Banko nustatytas pirkinių ir paslaugų apmokėjimo dienos operacijų limitas. Nuostoliai neatlyginami, jeigu operacija buvo patvirtinta jūsų kortelės PIN. Todėl būkite dėmesingi naudodamiesi kredito kortele, ypač atsiskaitydami jums nežinomoje ar neįprastoje vietoje – užsienyje, internetu ar telefonu.

 • Patikimai saugokite pirkimo čekius, sąskaitos išrašus ir pan., kadangi juose gali būti nurodyta informacija apie jūsų kortelę (pvz., kortelės numeris). Jeigu jie jums nebereikalingi – sunaikinkite.
 • Prieš vykdami į užsienį, užsirašykite ir su savimi turėkite „Swedbank“ telefono numerį.
 • Naudodamiesi kortele svetur, visuomet būkite atidesni ir budresni, nei įprastai. Neatsiskaitinėkite kortele įtartinos reputacijos vietose.
 • Būdami užsienyje, naudokitės patikimų ir žinomų bankų bankomatais.

Saugaus atsiskaitymo internetu programa

Siekiant Išvengti neteisėto kortelės duomenų panaudojimo, kai atsiskaitote už prekes ar paslaugas internetu, užregistruokite savo kortelę „Saugių atsiskaitymų internetu programoje“. Patartina registruoti kortelę nepriklausomai, ar naudojatės interneto parduotuvių paslaugomis, ar ne. Daugiau apie šią programą ir instrukciją kaip tai padaryti rasite čia.

Daugiau informacijos teiraukitės tel. 1884 arba parašykite mums.

Kaip apsisaugoti nuo kortelės duomenų vagystės?

Interneto bankas privatiems

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.