Investiciniai fondai

Investiciniai fondai – tai viena iš patraukliausių ir labiausiai pasaulyje paplitusių investavimo formų, ypač populiari JAV ir Vakarų Europos valstybėse. Investicinis fondas – tai daugelio investuotojų vienoje vietoje sutelkti pinigai, kuriuos fondo valdytojas investuoja į akcijas ir obligacijas pagal fondo strategiją.

Įsigykite fondų nė neapsilankę banko padalinyje  – jums tereikia prisijungti prie „Swedbank“ interneto banko. 
Įsigyti

Investicinių fondų ypatybės:

  • Galimybė pasirinkti rizikos lygį. Kuo ilgesniam laikotarpiui planuojate investuoti, tuo didesnę riziką galite prisiimti.
  • Patogumas. Galite bet kada parduoti turimus investicinius vienetus už rinkos kainą.
  • Profesionalus valdymas. Galite investuoti į investicinius fondus, kuriuos valdo patikimi ir didelę patirtį turintys investicijų valdytojai.

Kiekvienas investicinis fondas turi investavimo strategiją. Dauguma jų investuoja lėšas pagal regionus (Rytų Europos valstybėse, JAV rinkoje ir kt.), pagal ekonomikos sektorius (informacinių technologijų, naftos ir dujų verslo bei kt.) ar bendrovių tipus (mažų arba didelių ir gerai žinomų bendrovių vertybinių popierių). Investicinių fondų turtas paskirstomas investuojant į daugelį vertybinių popierių, taip mažinant riziką. Tačiau investuojantys į fondus asmenys ne visada yra apsaugoti nuo pagrindinių rizikos tipų, tokių kaip rinkos rizika, likvidumo rizika ir kredito rizika ir pan. Investuojant į užsienio kapitalą papildomai galima patirti valiutų riziką. Fondo vienetų vertė gali tiek kilti, tiek kristi laikui bėgant. Fondo pajamingumo istorija negarantuoja panašaus pajamingumo ateityje ir nerodo kitimo tendencijų ateityje.

Kiek pinigų reikia turėti?

Galite rinktis: investuoti nedidelėmis sumomis periodiškai arba mokėti didesnes vienkartines įmokas. Minimali periodinės įmokos suma – 28,96 Eur. Rekomenduojama vienkartinės įmokos suma – nuo 350 Eur.

Koks investavimo terminas?

Jūsų investicija gali būti trumpalaikė (iki 5 metų) arba ilgalaikė (nuo 5 metų), mes patariame investuoti bent 3–5 metams.

Nuo ko pradėti?

Pirmiausia nusistatykite investavimo tikslą – norite apsaugoti pinigus nuo infliacijos, sukaupti senatvei ar tiesiog sutaupyti didesniam pirkiniui. Tada nuspręskite, ar jums patogiau mokėti periodines, ar vienkartines įmokas. Pasirinkite jums priimtiną rizikos lygį. Kuo didesnė rizika prisiimama, tuo didesnį tikėtiną nuostolį galite partirti, tačiau susidarius palankiai situacijai rinkose, prisiimta didesnė rizika leidžia tikėtis didesnės investicinės grąžos.

Kaip investuoti?

Įsigyti investicinį fondą galite bet kuriame „Swedbank“ klientų aptarnavimo padalinyje, arba „Swedbank“ interneto banke. Tam reikia turėti vertybinių popierių sąskaitą, kurią nemokamai atsidarysite:

Visos rekomendacijos yra bendro pobūdžio. Prieš priimant sprendimą investuoti į konkrečius investicinius fondus, siūlome užsiregistruoti asmeninei investavimo konsultacijai. Tai galite padaryti paskambinę tel. 1884.

Taip pat rekomenduojame susipažinti su fondų ataskaitomis ir prospektais.

Įsipareigojimai investuotojams yra apdrausti VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas" LR indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme nustatytomis sąlygomis. Plačiau.

Fondų gidas

Interneto banke privatiems

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.