Banko sąskaitos atidarymas

Kodėl verta turėti „Swedbank“ sąskaitą?

 • sąskaitoje galite laikyti pinigus visomis valiutomis, su kuriomis dirba bankas;
 • bet kada ir bet kokia suma galite papildyti banko sąskaitą bei gauti pinigus grynaisiais bet kuriame „Swedbank“ bankomate ar klientų aptarnavimo padalinyje;
 • galite sudaryti sutartį dėl sąskaitos aptarnavimo per „Swedbank“ interneto banką, „Pranešimu centru“ – paprastai ir patogiai tvarkyti savo asmeninius, bendrus šeimos ar kelių asmenų finansus;
 • galite apmokėti sąskaitas pavedimu ir sutaupyti, nes pervedimai banko viduje visada kainuoja mažiau, o „Swedbank“ turi daugiausiai fizinių ir juridinių asmenų banko sąskaitų;
 • banko sąskaitai galite įsigyti įvairių rūšių mokėjimo korteles bei gauti kredito limitą;
 • galite sužinoti banko sąskaitos likutį bankomatuose, „Swedbank“ interneto banke, naudodamiesi „Sąskaitos likutis telefonu“, ar „Pranešimo centro“ paslaugomis;
 • atidarius indėlio sąskaitą, į ją pervesti laisvas lėšas iš banko sąskaitos – tai patogus būdas taupyti bei gauti didesnes palūkanas už nenaudojamas lėšas.

Norint atsidaryti banko sąskaitą tereikia užsukti į bet kurį „Swedbank“ klientų aptarnavimo padalinį ir sudaryti banko sąskaitos sutartį.

Banko sąskaitą gali atsidaryti visi fiziniai asmenys, Lietuvos Respublikos piliečiai, užsienio valstybių piliečiai ir asmenys be pilietybės, pateikę vieną iš žemiau išvardintų asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų:

 • pasą;
 • Lietuvos Respublikos piliečio asmens tapatybės kortelę;
 • Leidimą laikinai (nuolat) gyventi Lietuvos Respublikoje;
 • Europos Sąjungos piliečio asmens tapatybės kortelę;
 • Užsienio valstybės piliečio pasą.

Jei sąskaita atidaroma nepilnamečiui iki 18 metų, reikia pateikti nepilnamečio gimimo liudijimą.

Jei sąskaitą norite atidaryti kito asmens vardu, turite pateikti notaro patvirtintą įgaliojimą. Rekomendacines įgaliojimo formas sudaryti banko sąskaitos sutartį, elektroninių paslaugų teikimo sutartį, disponuoti piniginėmis lėšomis sąskaitoje galite rasti skyrelyje „Naudinga žinoti“.

Taip pat banko sąskaitai atidaryti reikės pateikti banko nustatytos formos Fizinio asmens deklaracija arba Fizinio asmens deklaracija (anglų kalba), arba Fizinio asmens deklaracija (rusų kalba).

Tuo atveju, jei manote, kad bankas nepagrįstai prašo užpildyti Fizinio asmens deklaraciją, maloniai prašome susipažinti su išsamesne informacija apie principo „Pažink savo klientą“ įgyvendinimą.

Atkreiptinas dėmesys, kad prieš atidarydamas banko sąskaitą, vadovaudamasis rizika pagrįstu vertinimu bei siekdamas kliento atžvilgiu deramai įgyvendinti principą „Pažink savo klientą, Bankas gali asmens paprašyti pateikti ir kitus (nei nurodyti aukščiau) papildomus dokumentus ir (arba) papildomus rašytinius paaiškinimus. 

Banko sąskaitai atidaryti pradinis įnašas nebūtinas. Banke galite turėti neribotą sąskaitų skaičių. Prireikus visuomet galima nutraukti sutartį ir atsiimti visą sąskaitoje esančią sumą.

Pagal Lietuvos Respublikos Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymą visi banke laikomi indėliai yra apdrausti VĮ Indėlių ir investicijų draudimas.

Pastaruoju metu Lietuvos gyventojai gauna elektroninių laiškų, kurių autorius įvairiais motyvais prašo atidaryti Lietuvos banke sąskaitą su aktyvia elektroninio valdymo paslauga, kad jis galėtų pasinaudoti sąskaita pinigų pervedimui į užsienio banką. Už tai laiško siuntėjas žada palikti sąskaitoje tam tikrą pinigų sumą.

Jei gavote tokį laišką, jokiu būdu nedarykite, ko esate prašomi. Suteikiant nepažįstamam žmogui prisijungimo prie sąskaitos galimybę suteikiama galimybė sukčiui pasinaudoti jūsų asmens duomenimis ir sąskaita.

Jei turite įtarimų, kad atskleidėte slaptą informaciją netinkamiems asmenims ar buvo bandyta iš Jūsų šią informaciją išgauti, prašome nedelsiant pranešti bankui telefonu 1884 arba parašykite mums.

Daugiau apie tokius atvejus galite pasiskaityti tinklapyje http://www.policija.lt/.


Visi indėliai iki 100 000 eurų ir ekvivalentu užsienio valiuta yra apdrausti VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ LR indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme nustatytomis sąlygomis. Plačiau.
Detali informacija apie indėlių draudimo sąlygas ir atvejus, kai indėliai nėra draudžiami ir kai yra taikomi indėlių draudimo išmokų mokėjimo apribojimai, pateikiama VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ interneto svetainėje www.iidraudimas.lt.

parašykite mums

Interneto bankas privatiems

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.