Mokėjimo kortelės turėtojo atmintinė

Jei atsiskaitėte kortele, tačiau negavote pirkinio

Galime atstovauti jūsų interesams sprendžiant ginčą su prekių / paslaugų pardavėju, jei atsiskaitėte už jo prekę / paslaugą „Swedbank", AB išleista mokėjimo kortele, tačiau negavote tos prekės / paslaugos dėl nuo „Swedbank", AB nepriklausančių priežasčių. Nesuteikiame garantijų, kad jums dėl tinkamai autorizuotos mokėjimo operacijos bus grąžinti pinigai, tačiau jei jums nepavyksta savarankiškai išspręsti ginčo su paslaugos / prekės pardavėju, mes galime atstovauti jums ir kreiptis į paslaugos / prekės pardavėjo mokėjimo paslaugų teikėją bei ginčyti mokėjimo kortele įvykdytą mokėjimą.

1. Jums reikia kreiptis į „Swedbank", AB pagal nustatytus terminus:

   1.1. ne vėliau nei per 60 kalendorinių dienų ginčijamos mokėjimo operacijos datos;
   1.2. arba per 60 kalendorinių dienų nuo numatytos paslaugų suteikimo / prekių pristatymo datos, jei ši data yra vėlesnė, nei ginčijamos mokėjimo operacijos data.

2. Kreipdamiesi į banką turite:

   2.1. užpildyti „Swedbank" nustatytos formos pretenziją;
   2.2. aukščiau, 1.2. punkte nurodytu atveju - pateikti paslaugos / prekės pristatymo datą įrodančius dokumentus ir kitus banko nurodytus dokumentus.

Jei praleisite nurodytus prašymo ir/ar banko nurodytų dokumentų pateikimo terminus, bankas turi teisę atsisakyti inicijuoti / tęsti operacijos ginčijimo procedūrą „Visa" ir „Mastercard" prekių ženklams atstovaujančių tarptautinių mokėjimo kortelių organizacijų nustatyta tvarka.

Jei  jums pateikus bankui  pretenziją dėl atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis ginčijama operacijos ar jos dalies suma yra grąžinama dar nebaigus pretenzijos nagrinėjimo, t.y. avansu, iš anksto grąžinta suma ar jos dalis gali būti nurašyta iš jūsų sąskaitos, jei išnagrinėjus pretenziją, bankas jos netenkina arba tenkina iš dalies. Dėl šios priežasties rekomenduojame sąskaitoje laikyti pakankamą lėšų likutį iki pretenzijos nagrinėjimo pabaigos. Bankas apie priimtą sprendimą jus informuos (Klientų skundų nagrinėjimo „Swedbank", AB ir antrinėse įmonėse taisyklėse numatyta tvarka).

Dėl kortelės sąskaitos likučio ir/ar kredito viršijimo

Kai prekybos vietose nėra tiesioginio ryšio su banku (lėktuvuose, traukiniuose, laivuose, kai kuriose parduotuvėse, viešbučiuose ir pan.) tam tikrai atvejais galimos atsiskaitymo operacijos netikrinant kortelės sąskaitos likučio ir/ar netikrinant kortelės galiojimo termino. Atsiskaičius kortele tokiu būdu, informacija apie atsiskaitymą į banką atkeliauja vėliau, vėliau nurašoma ir atsiskaitymo operacijos suma.

Kortelės sutartyje numatyta, kad atsiskaičius netikrinant kortelės sąskaitos likučio ir viršijus sąskaitos likutį ir/ar suteiktą kreditą, klientui gali būti suteiktas papildomas kreditas (suteikto kredito viršijimas). Tai galioja visoms kredito kortelėms, net ir toms, kurias išduodant nebuvo suteiktas kredito limitas (sutarties specialiojoje dalyje yra nurodomas 0,00 Eur kredito limitas).

Atsiskaitymas netikrinant kortelės sąskaitos likučio taip pat yra leidžiamas ir tam tikroms debeto kortelėms (tačiau tam tikros prekybos vietos (pvz.: viešbučiai) gali taikyti papildomus apribojimus. Dėl šios priežasties gali būti viršijamas banko sąskaitos likutis.

Dėl šios priežasties, kiekvienam kredito kortelės turėtojui rekomenduojama nuolat tikrinti savo kortelės sąskaitos išrašą tam, kad, viršijus sąskaitos likutį ar suteiktą kredito limitą, jūs laiku papildytumėt sąskaitą trūkstama suma, kuri bus skirta kredito limitą viršijančiai sumai padengti. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad viršijus sąskaitos likutį ir/ar suteiktą kreditą, už viršijamą sumą yra skaičiuojamos sutartyje nurodyto dydžio palūkanos.

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.