„Swedbank“ administracinis pastatas

Tikslas

Naują banko pastatą buvo nuspręsta statyti, atsižvelgiant į tai, kad banko centrinės būstinės, Vilniaus regiono skyriaus bei antrinių bendrovių administracijų padaliniai yra išsidėstę net 9 pastatuose skirtingose Vilniaus vietose ir jų administravimas nebuvo pakankamai efektyvus. Todėl buvo nuspręsta ieškoti naujo sprendimo ir sutelkti visus padalinius naujame ir moderniai įrengtame pastate.

Projektas

2005-ųjų metų pavasarį Lietuvos architektų sąjungos rengtame architektūriniame konkurse dalyvavo 22 projektai. Vertinimo komisija, sudaryta iš banko atstovų ir nepriklausomų architektų, išrinko 3 nugalėtojus. Vėliau su pirmos ir antros vietos laimėtojais buvo pratęstos derybos, po kurių vienas - architekto Audriaus Ambraso vadovaujamos architektų grupės projektas - pripažintas geriausiai atitinkantis konkurso sąlygas.

Pastato kompleksą sudaro du aukštesni, tarpusavyje sujungti pastatai ir žemas pastatas, atsuktas į upę. Šis projektas pasirinktas todėl, kad bene geriausiai iš visų projektų įsiliejo į aplinką tiek Konstitucijos prospekto, tiek šalia esančių pastatų atžvilgiu, tiek sąlytyje su gamta – Neries vaga ir šalia esančiu šlaitu. Taip pat šis projektas profesionaliai išpildytas ir pasižymi kūrybiškais sprendimais – į pastatų kompleksą kūrybiškai turėtų įsikomponuoti nuo Centrinės universalinės parduotuvės einanti pėsčiųjų alėja.

Pastato kūrėjai

Užsakovas: „Swedbank valda“, UAB
„Swedbank“ centrinės būstinės naujojo pastato darbo grupė:
Pirmininkas Giedrius Dusevičius.
Nariai: Darius Vilkišius, Gintaras Rakauskas, Mindaugas Morkūnas, Marius Adomavičius, Saulius Budvytis, Asta Margevičienė
Architektų biuras: Ambraso architektų biuras (Audrius Ambrasas, Vilma Adomonytė, Tomas Eidukevičius, Donatas Malinauskas)
Konstruktorių biuras: UAB „Idea Constructiva“ (Audronė Dominaitė, Mantas Žiauberis, Eventas Smolianskis)
Inžinierių biuras: UAB „Cowi Baltic“ (projekto vadovas Saulius Mikaliūnas)
Generalinis rangovas: UAB „Ranga IV“
Projekto valdymo įmonė: UAB „Contestus“
Subrangovai: apie 200 įmonių

Naujasis „Swedbank“ administracinis pastatas duris vilniečiams ir miesto svečiams atvėrė 2009 m. rudenį.

Interneto bankas privatiems

Interneto bankas verslui

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui