„Swedbank“ administracinis pastatas

Tikslas

Naują banko pastatą buvo nuspręsta statyti, atsižvelgiant į tai, kad banko centrinės būstinės, Vilniaus regiono skyriaus bei antrinių bendrovių administracijų padaliniai yra išsidėstę net 9 pastatuose skirtingose Vilniaus vietose ir jų administravimas nebuvo pakankamai efektyvus. Todėl buvo nuspręsta ieškoti naujo sprendimo ir sutelkti visus padalinius naujame ir moderniai įrengtame pastate.

Projektas

2005-ųjų metų pavasarį Lietuvos architektų sąjungos rengtame architektūriniame konkurse dalyvavo 22 projektai. Vertinimo komisija, sudaryta iš banko atstovų ir nepriklausomų architektų, išrinko 3 nugalėtojus. Vėliau su pirmos ir antros vietos laimėtojais buvo pratęstos derybos, po kurių vienas - architekto Audriaus Ambraso vadovaujamos architektų grupės projektas - pripažintas geriausiai atitinkantis konkurso sąlygas.

Pastato kompleksą sudaro du aukštesni, tarpusavyje sujungti pastatai ir žemas pastatas, atsuktas į upę. Šis projektas pasirinktas todėl, kad bene geriausiai iš visų projektų įsiliejo į aplinką tiek Konstitucijos prospekto, tiek šalia esančių pastatų atžvilgiu, tiek sąlytyje su gamta – Neries vaga ir šalia esančiu šlaitu. Taip pat šis projektas profesionaliai išpildytas ir pasižymi kūrybiškais sprendimais – į pastatų kompleksą kūrybiškai turėtų įsikomponuoti nuo Centrinės universalinės parduotuvės einanti pėsčiųjų alėja.

Pastato kūrėjai

Užsakovas: „Swedbank valda“, UAB
„Swedbank“ centrinės būstinės naujojo pastato darbo grupė:
Pirmininkas Giedrius Dusevičius.
Nariai: Darius Vilkišius, Gintaras Rakauskas, Mindaugas Morkūnas, Marius Adomavičius, Saulius Budvytis, Asta Margevičienė
Architektų biuras: Ambraso architektų biuras (Audrius Ambrasas, Vilma Adomonytė, Tomas Eidukevičius, Donatas Malinauskas)
Konstruktorių biuras: UAB „Idea Constructiva“ (Audronė Dominaitė, Mantas Žiauberis, Eventas Smolianskis)
Inžinierių biuras: UAB „Cowi Baltic“ (projekto vadovas Saulius Mikaliūnas)
Generalinis rangovas: UAB „Ranga IV“
Projekto valdymo įmonė: UAB „Contestus“
Subrangovai: apie 200 įmonių

Naujasis „Swedbank“ administracinis pastatas duris vilniečiams ir miesto svečiams atvėrė 2009 m. rudenį.

Interneto bankas privatiems

Interneto bankas verslui

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.