Apie karjerą „Swedbank“

„Swedbank” turime didelę pozicijų, atliekamų funkcijų įvairovę. Kiekvienas čia dirbantis gali rasti galimybių kurti įdomų savo karjeros kelią.Kaip mes suprantame karjerą?

„Swedbank“ karjerą mes matome kaip tavo sąmoningą sprendimą nuolatos tobulėti, darnoje su savo asmeniniais tikslais, ir kuriam tu turi nuolatinę savo vadovo ir organizacijos paramą.


Karjeros istorijos


Viktorija,

Srities vadovė, „Swedbank“ dirba nuo 2006 metų:

Man karjera yra savęs realizavimas darbe: tai yra galėjimas savo darbe daryti tai, kas tau labiausiai tinka ir patinka. Apie „Swedbank“ galiu pasakyti, kad šioje organizacijoje tikrai gali rasti sritį, kur save realizuotum. Man visą laiką kyla klausimas: „ką galima padaryti geriau?“ Ilgą laiką dirbau su projektais – iš pradžių šalies organizacijoje, vėliau su projektais Baltijos bankininkystėje, kurį laiką „Swedbank“ grupėje, dabar dirbu su procesų valdymu. Taigi darbas kitoks, bet jis yra susijęs su mano klausimu: „ką galima padaryti geriau?“.

Plačiau


Jurijus,

Projektų vadovas, „Swedbank“ dirba nuo 2004 metų:

Emocija, kurią gauni dirbdamas su klientais yra tai, kas žavi mane labiausiai. Gera emocija ateina po sėkmingo pardavimo ar sandorio uždarymo bei gaunant gerą grįžtamąjį ryšį iš kliento. Atsiradęs emocinis ryšys su klientu bei tarpusavio pasitikėjimas leidžia toliau plėtoti santykius, kurie dirbant su stambiausiais verslo klientais yra labai svarbūs.

Plačiau

Apie darbą „Swedbank“

„Swedbank“ teikia visas bankines paslaugas privatiems asmenims ir įmonėms savo namų rinkose Švedijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje - aptarnaujame apie 8 milijonus privačių klientų ir daugiau kaip 620 000 įmonių ir organizacijų.
Beveik trečdalį darbuotojų kasmet atsirenkame iš organizacijos darbuotojų – tai reiškia, kad turime galimybių organizacijos viduje keisti savo darbo pobūdį, sritį ir pareigas.
Mums, kaip darbuotojams, tai reiškia galimybę dirbti įvairiuose projektuose, kurie gali apimti jų įgyvendinimą trijose Baltijos šalyse – Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, arba darbą su klientais, projektais, procesais, sistemomis, kurios veikia visose keturiose šalyse: 33 proc. darbuotojų dirba „Swedbank“ grupės padaliniuose – įgyvendindami bendrus „Swedbank“ grupės projektus, kurdami paslaugas ir produktus ar dirbdami su įvairiais „Swedbank“ grupės procesais. Šių darbuotojų skaičius per ateinančius keletą metų didės, nes dalis „Swedbank“ grupės funkcijų yra perkeliamos į Lietuvą, 10 proc. darbuotojų dirba Baltijos bankininkystės padaliniuose, 57 proc. dirba darbus, kurie kuria vertę 89 000 verslo ir 2 mln. privačių klientų Lietuvoje.
„Swedbank“ Lietuvoje skaičiuojame apie 300 skirtingų pareigybių darbuotojų - privačių ar verslo klientų vadybininkų, klientų konsultantų, verslo analitikų, procesų, produktų, projektų vadovų, IT specialistų ir t.t. Tai reiškia, kad norint dirbti „Swedbank“ tinka ne tik finansų, bankininkystės srities išsilavinimas ar patirtis šiose srityse. Mūsų organizacijoje sėkmingai dirba įvairiausių sričių specialistai – kartais net aktoriai ar mokytojai.

Kaip mes atsirenkame naujus darbuotojus?

Atsirenkant naujus darbuotojus mums svarbu:

Vertybių atitikimas

Mums svarbus būsimo darbuotojo (-os) profesionalumas, bet ne mažiau svarbu ir tai, kiek jo vertybės tinka mūsų organizacijoje. Todėl atrankoje tikrai kreipiame dėmesį ne tik į tavo patirtį, kompetenciją, bet ir į vertybių atitikimą.

Nuoširdumas, dalyvaujant atrankoje

Mums tikrai svarbu suprasti, koks esi ir ką galvoji. Kai mąstai, kaip pasiruošti atrankai, tiesiog pagalvok pats (-i), kodėl nori dirbti būtent šioje organizacijoje, kuo ji tau įdomi ir kuo domina konkreti pozicija.

Partnerystės jausmas

Suprantame, kad renkiesi tu ir renkamės mes, todėl atrankoje tikimės lygiaverčio bendravimo ir įsitraukimo.

Klausimai sau apie karjerą

Darbe ir asmeniniame gyvenime jaučiamės laimingi, kai galime geriausiai panaudoti savo turimus gebėjimus ir įgūdžius, kai darome tai, kas neprieštarauja mūsų vertybėms ir įsitikinimams bei kai darbas atitinka mūsų asmenybės poreikius.

Taigi galvodamas (-a) apie savo karjeros kelią ir sprendimus, visada įsivertink, kiek jie atitinka aukščiau išvardintus kriterijus, apsibrėžk esamą situaciją ir pagalvok, ko nori pasiekti ateityje.


Esama situacija – savęs pažinimas

Vertybės, interesai:

  • Kas man svarbu asmeniniame gyvenime / darbe? Ką aš vertinu? Pvz., 5 svarbiausi dalykai tavo gyvenime.
  • Kas man įdomu?

Kompetencijos ir įgūdžiai:

  • Ką gebu daryti geriausiai? Kokiose situacijose jaučiuosi geriausiai? Kas man suteikia energijos?
  • Kokiose situacijose nesijaučiu gerai? Kokiose situacijose jaučiuosi išsekęs (-usi)?
  • Už kokias žinias, įgūdžius esu vertinamas (-a)?

Ateitis

  • Kokius įgūdžius, gebėjimus noriu tobulinti ateityje?
  • Ką norėčiau papasakoti apie savo karjerą po daugelio metų kitiems?

Praeitis

  • Kas man turėjo daugiausiai įtakos, darant karjeros sprendimus? Kiek pats (-i) aktyviai ieškojau galimybių, kiek tai buvo gauti pasiūlymai? Ką tai sako apie mane?

Aplinkos tyrinėjimas

  • Dirbant organizacijoje, galima atrasti įvairių būdų, kaip patyrinėti naujas sritis, kurios domina, galvojant apie savo karjerą. „Swedbank“ siūlome darbuotojams „šešėliauti“ kolegas, išbandyti save projektinėje, vadovavimo veikloje dalyvaujant ilgalaikėse ugdymo programose. Supratus, ką norisi veikti ateityje, svarbu ieškoti būdų, kaip sužinoti daugiau apie šią veiklą – tai gali būti vertinga kandidatuojant į naują poziciją bei suprantant, ar tai yra tikrai ta veikla, kuri mane domina.

 

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.