Istorija

„Hansabank" istorija prasidėjo 1991 metais Estijos Tartu mieste, kuomet „Hansabank" pradėjo operacijas kaip „Tartu Kommertspank" banko padalinys. Savarankiškas operacijas „Hansapank" pradėjo 1992 metų sausio 10 dieną. 1995 metais „Hansabank" pradėjo veiklą Latvijoje.

„Hansabank" grupė Lietuvoje pradėjo veiklą 1996 metais, įkūrus čia „Hansa lizingo" bendrovę. 1999-aisiais duris Vilniuje atvėrė ir pirmasis „Hansabanko" skyrius. 2000 metais „Hansabank" grupė pradėjo derybas su Valstybės turto fondu dėl Lietuvos taupomojo banko privatizavimo. Sandoris buvo baigtas 2001-aisiais, kai „Hansabank" įsigijo 90,73 % Lietuvos taupomojo banko (LTB) akcijų.

2001-ųjų pabaigoje LTB buvo reorganizuotas, sujungtas su „Hansabanku", o naujasis bankas pavadintas „Hansa - LTB". 2003 metais banko pavadinimas pakeistas į „Hansabanką".

2005 metais smulkieji „Hansabank" grupės akcininkai perleido savo akcijas strateginiam banko investuotojui „Swedbank", bankas tapo didžiausios Šiaurės ir Baltijos šalyse finansų grupės dalimi.

Lietuvoje „Swedbank" vardas pradėtas naudoti 2008-ųjų rudenį, kuomet „Hansabankas" kartu su kitais „Hansabank" grupės bankais Estijoje ir Latvijoje pradėjo pavadinimo keitimo procesą. Nuo 2009 m. kovo 17 d. Lietuvoje AB bankas „Hansabankas" tęsia veiklą nauju juridiniu pavadinimu „Swedbank", AB. Kartu su banku juridinius pavadinimus pakeitė ir banko dukterinės įmonės.

Latvijoje ir Estijoje tai pačiai „Swedbank" grupei priklausančių bankų juridiniai pavadinimai taip pat pasikeitė ir yra Swedbank AS - Estijoje, bei „Swedbank" AS - Latvijoje.

Interneto bankas privatiems

Interneto bankas verslui

Naudinga žinoti

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.