Būsto paskolas turintys klientai renkasi papildomą apsaugą

2008-12-03 Atgal į sąrašą

 

Virš 8 tūkst. arba apie 22% būsto paskolą turinčių „Swedbank“ klientų yra pasirūpinę, kad nelaimės atveju artimiesiems liktų ne paskola, o įsigytas būstas. Tuo tarpu net apie pusę visų klientų (51 proc.) šiais metais pasirašiusiųjų būsto paskolas pasirinko „Apsaugotą paskolą“. Tai liudija, kad žmonės pradeda daugiau rūpintis artimaisiais ir atsakingai vertinti skolinimąsi. 

„Apsaugota paskola" užtikrina, kad atsitikus nelaimei paskolos gavėjo prisiimti įsipareigojimai neguls ant artimųjų pečių. Paskolos gavėjo mirties atveju paskolos likutį padengtų draudimo bendrovė. Šios paslaugos bendra draudimo suma šiuo metu viršija 1 mlrd. litų

„Klientai ir patys patvirtina apklausų metu, kad imdami paskolas pagalvoja ir apie pačius blogiausius „scenarijus" - kas atsitiktų, jeigu netektų darbo, susidurtų su kitais laikinais sunkumais ar, pačiu blogiausiu atveju, paliktų savo artimuosius su šiais įsipareigojimais. Tai nėra linksma tema, tačiau lietuviai gana atsakingai žiūri į savo įsipareigojimus bei šeimos saugumą ir stengiasi skolintis atsargiai, - sako UAB „Hansa gyvybės draudimas", šią draudimo paslaugą teikiančios bendrovės, vadovas Mindaugas Jusius. - Net 83,6 proc. apklaustų klientų teigė, kad rinktųsi draudimo apsaugą prie būsto paskolos, kuri padengtų paskolos likutį mirties atveju."

„Apsaugotos paskolos" mėnesinės draudimo įmokos dydis priklauso nuo draudžiamos sumos dydžio bei kliento rizikos grupės (susijusios su amžiumi ir t.t.). Pavyzdžiui, ši paslauga 200 tūkst. litų dydžio 20-ies metų laikotarpio paskolai apdrausti, kai paskolą ima 30-ies metų vyras, gali kainuoti apie 57 litus per mėnesį.

Be šios draudimo paslaugos, kuri apsaugo paskolos gavėjo artimuosius netekties atveju, bankas taip pat siūlo paskolas imantiems klientams ir turto draudimą palankesnėmis sąlygomis bei kitas saugumą užtikrinančias paslaugas. Būsto paskolų gavėjams privalomas yra tik turto draudimas, kitos paslaugos yra laisvai pasirenkamos ir skirtos didesniam saugumui užtikrinti.

Lietuvoje „Swedbank" privatiems asmenims yra išdavęs paskolų už 7,541 mlrd. litų, tai sudarė 26,7 proc. visos privačių asmenų paskolų rinkos (2008 m. spalio mėn. duomenimis). „Hansa gyvybės draudimas" - pagal pasirašytas gyvybės draudimo įmokas 10 mėnesių duomenimis užėmė 37 proc. rinkos.

„Swedbank" - naujas „Hansabanko" vardas.  „Swedbank" grupė veikia 14-oje pasaulio šalių. Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje ir Švedijoje „Swedbank" turi daugiau negu 9,2 mln. privačių ir apie 530 tūkst. verslo klientų, 459 padalinius Švedijoje ir 299 - Baltijos šalyse. „Swedbank" dirba virš 22 tūkst. darbuotojų, iš jų Lietuvoje - daugiau negu 3 tūkstančiai. Su „Swedbank" prekės ženklu Lietuvoje veikia AB bankas „Hansabankas", UAB „Hansa lizingas", UAB „Baltijos autolizingas", UADBB „Hansa draudimo brokeris", UAB „Hansa investicijų valdymas", UAB „Hansa gyvybės draudimas", UAB „Hansa valda".  Bendrovių juridiniai pavadinimai bus pakeisti 2009-ųjų pavasarį.

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.