Europos investicijų fondas ir „Swedbank“ suteiks 165 mln. eurų finansavimą Baltijos šalių įmonėms

2016-06-02 Atgal į sąrašą

Europos investicijų fondas (EIF) ir „Swedbank“ pasirašė pirmąjį daugiašalį susitarimą dėl bendradarbiavimo Europos strateginių investicijų fondo (EFSI) COSME programoje. Per EFSI yra įgyvendinamas Investicijų planas Europai, kurio tikslas atgaivinti investicijas į strateginius projektus.

Dalyvaudamas COSME programoje „Swedbank“ per 3 metus pasiūlys 165 mln. finansavimą maždaug 3 tūkst. smulkaus ir vidutinio verslo bendrovių Baltijos šalyse. EIF pagal COSME programą suteiks Europos Komisijos užtikrintas garantijas „Swedbank“, todėl bankas skolindamas įmonėms galės suteikti finansavimą ir tais atvejais, kai įmonės neturės pakankamo užstato. Smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms tai reiškia palankesnes finansavimo sąlygas ir didesnį kapitalo prieinamumą.

Komentuodamas sutartį Europos Komisijos viceprezidentas Jyrki Katainen, kuruojantis užimtumo, augimo, investicijų ir konkurencingumo sritis, teigia: „Baltijos šalyse apie 80 proc. visų darbo vietų sukuria smulkaus ir vidutinio verslo įmonės. Todėl itin svarbu sudaryti palankias sąlygas verslui vystytis ir augti. Pasiektas susitarimas yra svarbi šio proceso dalis, nes įmonėms Baltijos šalyse padidės finansavimo galimybės. Tai taip pat yra geras Europos strateginių investicijų fondo paskatinto regioninio bendradarbiavimo pavyzdys, kai dalyvaujančios šalys gauna naudos iš didesnio efektyvumo ir apimčių“.

„Tai pirmoji daugiašalė EFSI COSME sutartis Europoje ir ji suteikia naujų finansavimo galimybių Baltijos šalių įmonėms. Bendradarbiaudami su „Swedbank“ galime padidinti finansavimo prieinamumą 3 tūkst. smulkaus bei vidutinio verslo įmonių trijose Baltijos šalyse. Esame įsitikinę, kad tai prisidės prie naujų darbo vietų kūrimo ir spartesnio augimo“, – sako Pier Luigi Gilibert, EIF vadovas.

„Smulkaus ir vidutinio verslo svarba Lietuvos ekonomikai yra neginčijama. Kviečiame įmones naudotis atsirandančiomis naujomis finansavimo galimybėmis, kurios verslininkams padės aktyviau plėtoti verslą ir stiprinti savo konkurencingumą. Ilgesnėje perspektyvoje tai prisidės prie tolimesnio sėkmingo šalies ūkio augimo“, – pabrėžia Dovilė Grigienė, „Swedbank“ Lietuvoje vadovė.

„Didžiuojamės, kad „Swedbank“ tapo pirmąja verslo organizacija Baltijos šalyse, kuri prisidės prie daugmaž 3 tūkst. įmonių augimo pagal COSME programą, – sako Priit Perens, „Swedbank“ Baltijos bankininkystės vadovas. – Įmonės, kurios gaus daugiausiai naudos iš Europos strateginių investicijų fondo paramos, yra sparčiai augantys smulkūs ir vidutiniai verslai, kuriems trūksta nuosavo kapitalo, kad gautų finansavimą verslo augimui ir konkurencingumo didinimui palankiomis sąlygoms“.

Pasirašytas susitarimas atspindi Europos investicijų banko grupės siekį reaguoti į šalių narių, Europos Komisijos ir Europos Parlamento kvietimą Europos strateginių investicijų fondui imtis konkrečių sprendimų skatinant skolinimą, teikiant garantijas ir tokiu būdu prisidedant prie naujų darbo vietų kūrimo ir ES ekonomikos augimo.

Apie COSME programą

COSME – tai 2014–2020 m. ES įmonių konkurencingumo ir mažų bei vidutinių įmonių (MVĮ) programa, kurios biudžetą sudaro 2,3 mlrd. EUR. Bent 60 proc. COSME programos biudžeto bus skiriama palengvinti kapitalo prieinamumui MVĮ Europoje. Pagal programą, taikant paskolų garantijų sistemą, teikiamos garantijos ir priešpriešinės garantijos finansų įstaigoms (pvz., garantijų draugijoms, bankams, išperkamosios nuomos bendrovėms). Taip pat taikant augimui skatinti skirtą nuosavo kapitalo priemonę, kapitalo fondams, investuojantiems daugiausia į besiplečiančias ir augančias MVĮ, teikiamas rizikos kapitalas. COSME pirmtakė yra Konkurencingumo ir inovacijų bendroji programa (CIP), įgyvendinta 2007 – 2013 m., kuria pasinaudojant suteikta daugiau nei 20 mlrd. eurų paskolų ir 3 mlrd. eurų rizikos kapitalo daugiau nei 377 tūkst. MVĮ Europoje.

Dėl ES finansavimo įmonės gali kreiptis į šalyse atrinktas finansines institucijas. Plačiau apie tai: http://www.access2finance.eu/

Apie Investicijų planą Europai

Investicijų planu siekiama šalinti kliūtis investicijoms, suteikiant techninę pagalbą investiciniams projektams ir didinat jų matomumą, taip pat sumaniau naudojant naujus ir jau esamus finansinius išteklius. Investicijų planas jau pasiekė rezultatų ‒ Europos investicijų banko vertinimu, 2016 m. gegužę Europos strateginių investicijų fondas paskatino daugiau nei 100 mlrd. eurų investicijų.

Atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus pateikiami http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-15-5419_en.htm   

Apie EIF

Europos investicijų fondas (EIF) yra Europos investicijų banko grupės dalis. Pagrindinis EIF uždavinys – remti labai mažas, mažas ir vidutines Europos įmones, padedant joms gauti finansavimą. EIF kuria ir plėtoja rizikos ir augimo kapitalą, garantijas ir mikrofinansavimo priemones, specialiai skirtas šiam rinkos segmentui

Apie „Swedbank“

„Swedbank“ yra vienas pirmaujančių bankų Baltijos šalyse ir Švedijoje. Bankas yra kotiruojamas Stokholmo vertybinių popierių biržoje „OMX Nordic Exchange“. „Swedbank“ aptarnauja daugiau nei 7,2 mln. privačių ir 641 tūkst. verslo klientų bei organizacijų. „Swedbank“ centrinė būstinė įsikūrusi Stokholme.

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.