Garsūs žmonės priminė vaikams, kaip saugiai važinėti dviračiais

2009-06-01 Atgal į sąrašą

Sekmadienį, Tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse, sostinės V. Kudirkos aikštėje surengta saugaus eismo akcija „Saugus kelias su šalmu!", kurios metu žymūs žmonės priminė vaikams ir suaugusiems, kaip svarbu dėvėti šalmus važinėjant dviračiais bei paragino laikytis saugaus eismo taisyklių.

Sekmadienį surengta akcija - tradicinio, nuo 2005-ųjų vykdomo, saugaus eismo projekto „Eismo klasė" renginys. Organizatoriai šia akcija siekė atkreipti dėmesį, kad, atėjus vasarai, gatvėse padaugėja vaikų, todėl visi eismo dalyviai turi būti atidesni, kad būtų išvengta nelaimių kelyje.

„Saugaus eismo užtikrinimas turi būti nuolatinis mūsų rūpestis, ypač vasarą, kai ištuštėja mokyklos, o gatvėse pilna vaikų. Jeigu ši akcija padės apsaugoti bent vieną dviratininką, tikslas bus pasiektas. Šia švente taip pat siekėme priminti, kokių atsargumo priemonių būtina imtis, važinėjant dviračiu, ir paraginti užsidėti dviratininko šalmą. Juk tai ne tik būtina saugumo priemonė - kuo daugiau šalmuotų dviratininkų, tuo spalvingesnis miestas", - sako „Eismo klasės" atstovė Lietuvoje Elena Šilovaitė.

Renginyje apsilankę klubo „Lietuvos rytas" krepšininkai bei šventės dalyviams koncertą dovanojusi grupė „Skamp" pasirašė ant dviratininkų šalmų - vėliau juos vaikai išsidalijo loterijoje. Mažieji akcijos dalyviai taip pat dalyvavo saugaus eismo viktorinoje, piešė improvizuotoje dailės studijoje.

2005 m. „Swedbank lizingo" inicijuotas saugaus eismo edukacinis projektas „Eismo klasė" skirtas ketvirtų klasių moksleiviams. Instruktorių komanda važinėja po mokyklas, rengia praktinius užsiėmimus vaikams ir tokiu būdu gilina jų žinias apie saugų eismą, parodo galimus pavojus kelyje.

„Eismo klasė" jau aplankė per 470 šalies mokyklų, o saugaus eismo praktiniuose užsiėmimuose dalyvavo daugiau kaip 11 tūkst. ketvirtų klasių moksleivių. 2007 m. Vidaus reikalų ministerija projektą pripažino geriausiu ir efektyviausiu prevenciniu projektu. 

Be to, į vaikų saugumo kelyje klausimus nuo 2005-ųjų metų „Eismo klasė" nuolat atkreipia dėmesį įvairiais netradiciniais visuomeniniais renginiais - kvietė atsiklaupti visuomenės veikėjus ir politikus bei pažvelgti į pasaulį vaiko akimis; taip pat kartu su sportininkais - „Lietuvos ryto" krepšininkais - akcijos metu vaikai yra rašę geros valios laišką Lietuvos vairuotojams.

„Eismo klasės" partneriai - Susisiekimo ministerija ir Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondas.

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.