Jūsų kodų kortelė taps suvenyru

Nuo 2019-09-01 su kodų kortelėmis nebebus galima jungtis prie „Swedbank“ interneto banko bei atlikti kitų bankinių operacijų. Rekomenduojame jau dabar pakeisti savo kodų kortelę į šiuolaikiškesnę prisijungimo priemonę – „Smart-ID“ arba PIN kodų generatorių.

Kodų kortelių funkcionalumai yra pamažu ribojami jau dabar – jomis jau nebegalima jungtis prie „Swedbank“ programėlės. Mažėja pervedimų, tvirtinamų kodų kortele, dienos limitai:

  • nuo š. m. kovo 7 d. – 100 Eur per dieną;
  • nuo balandžio 18 d. – 50 Eur per dieną;
  • nuo gegužės 23 d. – 30 Eur per dieną.

Atsisiųskite Smart-ID:

Šie pokyčiai įgyvendinami atsižvelgus į ženkliai išaugusį klientų naudojimąsi elektronine bankininkyste ir su tuo susijusia būtinybe klientų identifikavimui naudoti tik patogias ir aukščiausius saugumo standartus užtikrinančias priemones. Papildomą dėmesį šiai sričiai skirti skatina ir kitų metų rugsėjį įsigaliosiantys Mokėjimų paslaugų direktyvoje (Nr. 2015/2366) nustatyti aukštesni saugumo reikalavimai. Šiuo metu naudojantis kodų kortelėmis dalį veiksmų reikia tvirtinti papildomais SMS kodais, todėl procesas tapo ilgesnis ir mažiau patogus. Tam, kad ateityje kodų kortelės užtikrintų mūsų siekiamą saugumo lygį, reikėtų įdiegti papildomų saugumo sprendimų, kurie prisijungimą ir operacijų tvirtinimą dar labiau komplikuotų ir prailgintų.

Ką daryti, jei negalite parsisiųsti ir naudoti „Smart-ID“?

Svarbu žinoti tai, kad prisijungimo būdo „Smart-ID“ parsisiųsti ir naudoti nepavyks, jei:

  • neturite ir neplanuojate įsigyti išmaniojo telefono;
  • jūsų amžius – iki 6 m. imtinai;
  • neturite lietuviško, estiško arba latviško asmens kodo.

Tokiu atveju savo kodų kortelę Jums reikia iškeisti į kodų generatorių. Rekomenduojame nelaukti kodų kortelių galiojimo pabaigos kitąmet ir iškeisti ją į kitą prisijungimo priemonę kuo anksčiau.

Privatiems klientams kodų generatoriaus standartinė išdavimo kaina 8.69 Eur.

„Swedbank“ Jaunimo programos ir „Senjorų programos“ paslaugų planų naudotojams bei „Pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugos“ paslaugų plano naudotojams kodų generatorius išduodamas be papildomo mokesčio.

Verslo klientams standartinė kodų generatoriaus išdavimo kaina – 8.69 Eur.

Bet kurio Paslaugų plano „Verslu“ turėtojui vienas PIN kodų generatorius išduodamas nemokamai.

Įsigyti kodų generatorių galite artimiausiame „Swedbank“ padalinyje.

Užsiregistruokite internetu ir į pasirinktą padalinį atvykite norimu laiku.
Užsiregistruoti

Turėkite omenyje, kad prisijungti prie mūsų interneto banko ir išmaniosios programėlės galima ir naudojant M. parašą bei savo ID kortelę. Daugiau informacijos apie šiuos būdus rasite interneto banke.

Jeigu kils kitų klausimų ar neaiškumų dėl kodų kortelių galiojimo pabaigos ir jų iškeitimo į kitas prisijungimo priemones, paskambinkite mums tel. 1884 arba parašykite e. paštu info@swedbank.lt. Mielai padėsime ir patarsime.