Swedbank
Bekontakčiai mokėjimai
Tik pypt ir sumokėta!

Bekontaktė mokėjimo kortelė – tai dar greitesnis būdas atsiskaityti už pirkinius. Kiekvienu atsiskaitymu sutaupykite keletą sekundžių savo brangaus, svarbaus, linksmo, ramaus, nepakartojamo, neįkainojamo laiko.

Atsiskaitydami sekite instrukcijas kortelių skaitytuvo ekrane. Įsitikinkite, kad skaitytuvas pritaikytas bekontakčiams mokėjimams. Jo ekrane turi būti simbolis Simbolis.

Atsiskaitant už 25 eurus ar mažiau, daugeliu atvejų pakaks tik pridėti kortelę prie skaitytuvo. Jei suma bus didesnė, Jums reikės įvesti PIN kodą.

Bekontaktės kortelės

Bekontaktė debeto mokėjimo kortelė „Debit Mastercard“

Debeto kortelė „Mastercard“, skirta atsiskaityti Lietuvoje, užsienyje bei internetu ar pasiimti grynųjų pinigų.
Įkainiai

Bekontaktė debeto mokėjimo kortelė Jaunimo programos dalyviams „Debit Mastercard WEB“

Tik Jaunimo programos nariams skirta debeto kortelė, kuria galima ne tik atsiskaityti parduotuvėse ar pasiimti grynųjų pinigų, bet ir pirkti internetu. Su Jaunimo programos bei bekontaktės „Mastercard WEB“ kortelės įkainiais gali susipažinti čia.

Bekontaktė debeto mokėjimo kortelė Privačiosios bankininkystės klientams „Debit Mastercard Private Banking“

Tai debeto mokėjimo kortelė, išduodama išskirtinai tik Privačiosios bankininkystės klientams.
Įkainiai

Bekontaktė Klasikinė kredito kortelė „Mastercard Standard“

Ši kredito kortelė, norintiems efektyviau tvarkyti savo kasdieninius finansus. Naudinga įsigyjant brangesnį pirkinį ar tiesiog pritrūkus iki algos.
Įkainiai

Bekontaktė Fiksuotų įmokų kredito kortelė „Mastercard Standard“

Ši kredito kortelė pravers, kai prireiks pinigų didesniam pirkiniui ar nenumatytoms išlaidoms. Ja naudotis patogiau nei lizingu, vartojimo paskola ar greitaisiais kreditais.
Įkainiai

Bekontaktė Auksinė kredito kortelė „Mastercard Gold" ir „VISA Gold“

Prestižinė kredito kortelė už patrauklią kainą. Tinka dažnai keliaujantiems į užsienį.
Įkainiai

Bekontaktė Naujoji „VISA Platinum“

Prestižinė kredito kortelė, kuri užtikrina aukščiausios klasės aptarnavimą ir išskirtines privilegijas - pravers ir versle, ir laisvalaikiu.
Įkainiai

Bekontaktė Verslo debeto kortelė „Mastercard“

Verslo debeto kortelė „Mastercard“, skirta atsiskaityti Lietuvoje, užsienyje bei internetu ar pasiimti grynųjų pinigų.
Įkainiai

Mastercard

Bekontaktė Verslo kredito kortelė „VISA“

Pravers norintiems efektyviau tvarkyti savo kasdienius finansinius reikalus ir jaustis ramiems, kad niekada nepritrūks pinigų atsiskaitymams.
Įkainiai

VISA

Bekontaktė Auksinė verslo kredito kortelė „VISA“

Keliaujantiems ir besirūpinantiems patogumu bei prestižu.
Įkainiai

VISA
Bekontakčiai mokėjimai
Kaip aktyvinti

Aktyvinant bekontaktę kortelę, bekontakčio atsiskaitymo funkcija bus įjungta automatiškai po to, kai atliksite pirmą PIN kodu tvirtinamą operaciją mokėjimo kortelių skaitytuve ar bankomate. Jeigu vos atsiėmę kortelę bandysite iš karto atlikti bekontaktį mokėjimą, skaitytuve matysite arba pranešimą, informuojantį, kad kortelė nenaudojama, arba prašymą įstatyti kortelę į skaitytuvą ir suvesti PIN kodą.

Išjungti / įjungti bekontakčių mokėjimų funkciją galite „Swedbank“ išmaniojoje programėlėje, interneto banke arba paskambinę telefonu 1884. Norėdami aktyvinti šiuos pakeitimus, iš naujo atlikite PIN kodu tvirtinamą operaciją įdėję kortelę į elektroninį kortelių skaitytuvą ar bankomatą.

Bekontakčiai mokėjimai
Kaip atsiskaityti

Jei prekybos vietoje įrengtas bekontakčius mokėjimus priimantis kortelių skaitytuvas ir Jūsų pirkinio suma neviršija 25 eurų, Jums tereikia pridėti kortelę prie skaitytuvo. Jei pirkinio suma viršija 25 eurų, Jums reikės įvesti kortelės PIN kodą. Visais atvejais instrukcijos, ką daryti, bus pateiktos skaitytuvo ekrane (kai kuriuose skaitytuvuose bus galima įvesti PIN kodą neįdėjus kortelės į skaitytuvą, kituose skaitytuvuose kortelę reikės įdėti).

Jei prekybos vietoje kortelių skaitytuvas nepriima bekontakčių mokėjimų, savo kortele galėsite atsiskaityti įprastai – įvedę PIN kodą.

Atsiskaitymas bekontaktėmis kortelėmis yra paprastas, greitas ir saugus:

Įsitikinkite, kad skaitytuvas yra pažymėtas bekontakčių mokėjimų simboliu Simbolis. Jei skaitytuvas tokių atsiskaitymų nepriima, kortele naudokitės įprastai – įvesdami PIN kodą.
Skaitytuvo ekrane pamatysite užrašą, nurodantį, kad galite pridėti kortelę. Jei atsiskaitymo suma ne didesnė nei 25 eurai, PIN kodo įvesti nereikės. Kai kuriais atvejais atlikdami atsiskaitymus iki 25 eurų, terminale galite pamatyti prašymą įvesti PIN kodą. Tai papildomas saugumo sprendimas, užtikrinantis, kad kortelė nėra prarasta ir ja naudojasi būtent jos savininkas.
Priglaudę kortelę išgirsite garsinį signalą „pypt“ ir pamatysite žalią švieselę. Tai reiškia, kad mokėjimas atliktas.
Skaitytuvo ekrane pamatysite užrašą „Operacija atlikta“ (užrašas gali būti kitoks). Svarbu: atlikus bekontaktį mokėjimą, kuomet suma neviršija 25 eurų, čekis nebus automatiškai spausdinamas. Visada galite nurodyti, kad pageidaujate gauti čekį.

Dėmesio, keliautojai! Suma, už kurią atsiskaitant veikia bekontaktis mokėjimo būdas ir nereikia įvesti PIN kodo, užsienyje gali skirtis.

Kur atsiskaityti


Vietų, kuriose galima atsiskaityti bekontaktėmis kortelėmis, sąrašą nuolat pildome.

Bekontakčiai mokėjimai
Saugumas

Bekontaktės mokėjimo kortelės yra saugios, nes jose įdiegta tokia pat apsauga nuo sukčiavimo, kaip ir įprastose mokėjimo kortelėse. Atliekant mokėjimo operaciją Jūsų duomenys saugiai perduodami į skaitytuvą. Kartais atliekant bekontaktį mokėjimą Jūsų bus paprašyta įvesti PIN kodą, net jei pirkinio suma bus mažesnė nei 25 eurai. Tai papildomas saugumo sprendimas, užtikrinantis, kad kortele naudojasi būtent jos savininkas.

Jei kortelę praradote, nedelsiant ją užblokuokite paskambinę telefonu 1884, naudodamiesi „Swedbank“ išmaniąja programėle arba prisijungę prie interneto banko. Užblokavus kortelę, Jūsų pinigai bus saugūs.

Bekontakčiai mokėjimai
Tik pypt ir sumokėta!

Savo mokėjimo korteles galite matyti ir valdyti „Swedbank“ išmaniojoje programėlėje. Paspaudę mygtuką „Kortelės“ ir įvedę prisijungimo duomenis, matysite visas savo korteles, tarp jų ir naująsias bekontaktes.

Programėlėje galėsite:

 • keisti kortelių operacijų limitus;
 • įjungti ir išjungti bekontakčių mokėjimų galimybę;
 • praradę ar pametę kortelę, galėsite patys ją užblokuoti. O jei per 10 dienų nuo užblokavimo kortelė atsiras, galėsite patys ją atblokuoti.

Jei neturite „Swedbank“ programėlės, parsisiųskite ją ir pradėkite naudotis.

Bekontakčiai mokėjimai
Jaunimo programa

Bekontaktė „Mastercard WEB“ kortelė skirta „Swedbank“ jaunimo programos dalyviams nuo 14 iki 26 metų. Ja galima ne tik atsiskaityti vos prilietus kortelę prie bekontakčių kortelių skaitytuvo, bet ir pirkti internetu, kaupti Jaunimo programos taškus ir keisti juos į šaunius prizus. Plačiau apie jaunimo programą skaityk čia.

Bekontakčiai mokėjimai
Verslui

Kartu su partneriais pradedame diegti bekontakčių mokėjimų technologiją Lietuvoje, kuri jau sėkmingai naudojama Europoje ir visame pasaulyje. Tai svarbus pirkimo proceso pokytis – atsiskaityti už smulkius pirkinius bus galima per keliolika sekundžių, vos priglaudus kortelę prie skaitytuvo.

Privalumai Jums

 • Greitesnis atsiskaitymas - pirkėjams sutrumpėja laukimo laikas, o prekybininkams padidėja klientų srauto pralaidumas.
 • Patogus mokėjimas kortele smulkiomis sumomis - mažiau atsiskaitymų grynaisiais pinigais ir su jais susijusių rūpesčių.
 • Tai naujovė, kurią įvertins jūsų klientai – ypač tie, kurie pageidauja patogių atsiskaitymo būdų ir mėgsta naujoves.

Bekontakčių mokėjimų diegimas kortelių skaitytuvuose

 • „Swedbank“ nuomojami, jau įrengti prekybos vietose kortelių skaitytuvai, pradėti naujinti jau 2016 m. vasarą. Senesni kortelių skaitytuvai keičiami naujais arba juose įdiegiami bekontakčių atsiskaitymų moduliai.
 • Naujai įrengiami banko nuomojami kortelių skaitytuvai jau yra paruošti bekontakčio atsiskaitymo technologijai.
 • Nuo 2016 m. rugpjūčio mėnesio „Swedbank“ palaipsniui pradėjo aktyvuoti bekontakčių atsiskaitymų priėmimą tam pritaikytuose skaitytuvuose. Tuo atveju, jei kortelių skaitytuvus prekybininkas nuomojasi tiesiogiai iš šias paslaugas teikiančių įmonių, šių skaitytuvų keitimu ar bekontakčio mokėjimo technologijos aktyvavimu turi pasirūpinti prekybininkui šias paslaugas teikianti įmonė. Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į savo paslaugos teikėją.
 • Visi mokėjimo kortelių skaitytuvai bus atnaujinti ir priims bekontakčius mokėjimus iki 2020.01.01. **

** Atsižvelgiant į tarptautinių mokėjimų kortelėmis organizacijų reikalavimus, visi mokėjimo kortelių skaitytuvai turi turėti bekontakčių mokėjimų funkciją iki 01.01.2020.

Ką reikia žinoti prekybininkui?

 • Jeigu naudojatės banko nuomojamu kortelių skaitytuvu, kurį reikia pakeisti nauju - skaitytuvų pakeitimu pasirūpins „Swedbank“ skaitytuvų priežiūrą atliekančios įmonės (UAB „Hansab“, www.hansab.lt arba „Verifone Baltic“ SIA Lietuvos filialas, www.verifone.lt) atstovas.
 • Minėtas atstovas pateiks naują kortelių skaitytuvo naudotojo instrukciją ir prekybos vietos apipavidalinimo priemones (lipdukai, karulis ir pan.), skirtas informuoti pirkėjus apie galimybę mokėti bekontakčiu būdu.
 • Jeigu kortelių skaitytuvą nuomojatės ne iš „Swedbank“ – dėl šių skaitytuvų pritaikymo bekontakčio mokėjimo technologijai prašome kreiptis į savo kortelių skaitytuvų priežiūrą vykdantį paslaugos teikėją.
 • Taip pat prašome susipažinti ir supažindinti savo darbuotojus su „Saugumo elementų ir mokėjimo kortelių priėmimo instrukcija“.
 • Kilus klausimų dėl kortelių skaitytuvų naudojimo, prašome susisiekti su skaitytuvą prižiūrinčia įmone telefonu, nurodytu ant skaitytuvo priklijuotame lipduke.

Mes nuolat dedame pastangas, kad kartu su Jumis klientams galėtume pasiūlyti greitą ir saugų atsiskaitymo kortele būdą!

Bekontaktė Verslo debeto kortelė „Mastercard“

Verslo debeto kortelė „Mastercard“, skirta atsiskaityti Lietuvoje, užsienyje bei internetu ar pasiimti grynųjų pinigų.
Įkainiai

Mastercard

Bekontaktė Verslo kredito kortelė „VISA“

Pravers norintiems efektyviau tvarkyti savo kasdienius finansinius reikalus ir jaustis ramiems, kad niekada nepritrūks pinigų atsiskaitymams.
Įkainiai

VISA

Bekontaktė Auksinė verslo kredito kortelė „VISA“

Keliaujantiems ir besirūpinantiems patogumu bei prestižu.
Įkainiai

VISA
Bekontakčiai mokėjimai
Tik pypt ir sumokėta!

Ar bekontakte kortele galiu atsiskaityti visuose kortelių skaitytuvuose?

Kortele galite atsiskaityti visuose skaitytuvuose, kurie priima Jūsų tipo mokėjimo korteles (VISA arba Mastercard). Jeigu skaitytuvas nepriima bekontakčių atsiskaitymų, kortele atsiskaitysite kaip įprasta – įvedę PIN kodą.

Ar atsiskaitymo suma gali būti nuskaityta kelis kartus, jei netyčia pridėsiu kortelę prie skaitytuvo daugiau nei vieną kartą?

Kortelėje yra įdiegta speciali apsaugos funkcija, kuri užtikrina, kad kortelę pridėjus prie skaitytuvo būtų atlikta tik viena operacija. Net jei kortelę pridėsite prie skaitytuvo kelis kartus, tos pačios pirkimo operacijos suma bus nuskaityta tik vieną kartą.

Ar pinigai gali būti nuskaityti, jei netyčia prieisiu per arti prie skaitytuvo, kuris tuo metu atlieka bekontaktį mokėjimą?

Bekontaktis mokėjimas atliekamas tik tuomet, kai kortelės nuo skaitytuvo yra ne didesniu nei 4 cm atstumu. Kad įvyktų mokėjimo operacija, kortelė turi būti pridėta prie kortelių skaitytuvo.

Kaip dažnai man reikės įvesti PIN kodą atsiskaitant bekontakte kortele, kai suma neviršija 25 eurų?

Kai kuriais atvejais Jūs būsite paprašyti įvesti PIN kodą, net jei pirkinio suma bus mažesnė nei 25 eurai. Tai papildomas saugumo sprendimas, užtikrinantis, kad kortele naudojasi būtent jos savininkas.

Ar galiu atlikti bekontaktį atsiskaitymą neišsiėmęs kortelės iš piniginės?

Mes rekomenduojame visada išsiimti kortelę iš piniginės, kai atliekate bekontaktį mokėjimą.

Kodėl negaliu atlikti bekontakčio mokėjimo su savo kortele?

Bekontakčių mokėjimų funkcija įjungiama, kai aktyvinate kortelę ir atliekate vieną operaciją įvesdami PIN kodą skaitytuve ar bankomate. Bekontakčių mokėjimų funkciją galite bet kada išjungti. Norėdami vėl įjungti šią funkciją, po įjungimo turėsite atlikti vieną operaciją įvesdami PIN kodą (bankomate arba skaitytuve).

Kokiu atstumu reikia kortelę pridėti prie kortelių skaitytuvo, kad būtų atliktas mokėjimas?

Kortelė nuo skaitytuvo turi būti mažesniu nei 4 cm atstumu.

Ar bekontakčiai mokėjimai saugūs?

 1. Kadangi kortelės nereikia įdėti į skaitytuvą ar paduoti kasininkui, kortelės duomenų negalima nepastebimai nuskaityti ar nukopijuoti.
 2. Specialus saugumo mechanizmas užtikrina, kad vienu metu kortele būtų galima atlikti tik vieną mokėjimą. Tai reiškia, kad jei atsitiktinai vėl pridėsite kortelę prie skaitytuvo, pinigai antrą kartą nebus nuskaityti.
 3. Bekontaktėse mokėjimo kortelėse įdiegta tokia pat apsauga nuo sukčiavimo kaip ir kontaktinėse kortelėse.
 4. Kai kada atliekant bekontaktį mokėjimą Jūsų bus paprašyta įvesti PIN kodą, kad būtų įsitikinta, jog kortelės savininkas esate Jūs.

Ką daryti praradus kortelę?

Nedelsiant užblokuokite kortelę paskambinę telefonu 1884, „Swedbank“ išmaniojoje programėlėje arba interneto banke.

Ar galiu bekontakte kortele naudotis užsienyje?

Taip, kortele galite naudotis visame pasaulyje. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad skirtingose šalyse gali būti taikomas skirtingas bekontakčio mokėjimo neįvedant PIN kodo limitas. Pavyzdžiui, daugelyje Europos šalių limitas yra 25 eurai, Skandinavijoje – 25 eurai, Jungtinėje Karalystėje – 30 svarų.

Aš įjungiau / išjungiau bekontakčių mokėjimų funkciją. Kodėl ši funkcija nebuvo aktyvinta?

Bekontakčių mokėjimų funkcija, pakeitus jos statusą, įsigalioja tuomet, kai atliekate vieną operaciją įvesdami PIN kodą (bankomate arba skaitytuve).

Kaip įsigyti?

Norite kortelę su bekontakčio mokėjimo galimybe įsigyti patys pirmieji? Užsisakykite interneto banke.

Greičio žaidimas