Saugaus naudojimo atmintinė

„Swedbank“ interneto banke verslui naudojamos moderniausios apsaugos technologijos. Vis dėl to, jei prarastumėte plastikinę kodų kortelę arba pasitikėjimu pasinaudotų pašaliniai žmonės, pavojus gali iškilti.
Siekiant to išvengti, kviečiame jus susipažinti ir laikytis toliau pateikiamų pagrindinių saugaus naudojimosi el. bankininkystės paslaugomis taisyklių.

Norite saugiai naudotis interneto bankininkyste?

Rekomenduojame patikrinti savo kompiuterio saugumą. Tai galite nemokamai padaryti šiame puslapyje.

m-parasas.png

 

Pagrindinės saugumo rekomendacijos

 • Patikimai saugokite savo slaptus kodus – atminkite, kad visi prisijungimo rekvizitai (vartotojo ID, slaptažodžiai ir kt.) yra raktas nuo įmonės sąskaitų banke.
 • Būkite budrūs ir nepasiduokite galimam psichologiniam spaudimui. Niekas ir jokiomis aplinkybėmis neturi teisės reikalauti iš jūsų pateikti slaptų „Swedbank“ interneto banko verslui kodų – nei telefonu, nei el. paštu ar kitais būdais.
 • Naudodamiesi „Swedbank“ interneto banku verslui, visuomet įsitikinkite ar jungiatės tinkamu adresu, o pabaigę darbą būtinai atsijunkite.
 • Apsaugokite savo kompiuterinę įrangą.

Ką daryti netikėtu atveju?

Jei pametėte „Swedbank“ interneto banko verslui kodų kortelę, slaptažodžius sužinojo kitas žmogus ar iškilo klausimų, negaiškite. Bet kuriuo paros metu skambinkite tel. 1633 arba (8 5) 268 4444.
Bankas nedelsiant užblokuos prisijungimą prie jūsų „Swedbank“ interneto banko verslui, o atvykę į artimiausią „Swedbank“ AB banko padalinį, pakeiskite prisijungimo duomenis.

Patikimai saugokite slaptus „Swedbank“ interneto banko verslui kodus

 1. Niekam ir jokiais atvejais neatskleiskite savo slaptų kodų, net šeimos nariams, kolegoms, pažįstamiems ar banko darbuotojams.
 2. Slaptažodžių kortelę laikykite pašaliniams sunkiai pasiekiamoje vietoje. Niekuomet nesiųskite šių duomenų el. paštu. Nerašykite savo naudotojo ID ant kodų kortelės. Nuolatinį slaptažodį tiesiog įsiminkite ir niekur jo nerašykite.
 3. Nuolatinis jūsų „Swedbank“ interneto banko verslui slaptažodis turėtų būti sunkiai atspėjamas, nelogiškas skaičių, raidžių ir skyrybos ženklų kratinys. Telefonų numeriai, žmonių vardai ar kitokia su jumis susijusi informacija slaptažodžiui netinka. Patarimų, kaip susikurti patikimą slaptažodį, galite rasite „Microsoft“ svetainėje.
 4. Tuoj pat pakeiskite nuolatinį slaptažodį, jei tik įtariate, kad kažkas jį galėjo sužinoti. Tai daroma „Swedbank“ interneto banko verslui meniu pasirinkus Mano pasirinkimai > nustatymai ir spragtelėjus mygtuką „pakeisti nuolatinį slaptažodį“.

Būkite budrūs

Jūs galite gauti laišką ar skambutį, kurio metu piktavaliai, apsimesdami banko ar kitais oficialiais pareigūnais prašytų nurodyti jūsų slaptus kodus. Būkite budrūs – tokius laiškus gali siuntinėti tiktai sukčiai, norintys išgauti jūsų slaptą informaciją.

 1. Atminkite – „Swedbank“ niekuomet nesiunčia el. laiškų, prašydamas klientų pateikti savo slaptus „Swedbank“ interneto banko verslui kodus.
 2. Slaptų „Swedbank“ interneto banko verslui kodų negalima atskleisti niekam, net jei jus mėgintų bauginti ar žadėtų dosnų atlygį už slaptų jūsų kodų atskleidimą.
 3. Apie įtartinus skambučius ar laiškus, kuriuose būtų prašoma atskleisti ar patvirtinti savo prisijungimo prie „Swedbank“ interneto banko verslui kodus, nedelsdami informuokite banką tel. 1633.
 4. Nespauskite įtartiname el. laiške jame esančių nuorodų, neatidarinėkite prisegtų bylų ir neatsakinėkite į jį.

Daugiau informacijos apie galimus bandymus išvilioti slaptažodžius ar kitą asmeninę informaciją rasite čia:
http://www.esaugumas.lt/index.php?-989621120

„Swedbank“ interneto banko verslui saugumo priemonės

Prisijungti naudojama slaptažodžių sistema
 • Sudarius elektroninių paslaugų teikimo sutartį, bankas jums suteiks šešių skaitmenų naudotojo ID, kodų kortelę arba identifikavimo kodų generatorių bei sugeneruotą nuolatinį slaptažodį užklijuotame voke.
 • Naudotojo ID – tai jūsų naudotojo vardas, įrašytas elektroninių paslaugų sutartyje, skiltyje „Naudotojo ID“. Tai nekeičiamas unikalus ženklų rinkinys, skirtas jums identifikuoti sistemoje.
 • Nuolatinis slaptažodis – tai slaptažodis, kuris jums buvo įteiktas užklijuotame voke. Šį slaptažodį turėsite pakeisti nauju po pirmos sėkmingos registracijos „Swedbank“ interneto banke verslui.
 • Kodų kortelė – tai plastikinė kortelė su atspausdintais 24-iais kodais – slaptažodžiais.
 • Identifikavimo kodų generatorius – tai priemonė, užtikrinanti be galo daug skirtingų slaptažodžių, kurių pagalba naudotojas gali saugiai identifikuoti save naudojantis elektroninės bankininkystės paslaugomis.

Kiekvieną kartą jungiantis prie „Swedbank“ interneto banko verslui reikės nurodyti savo naudotojo ID, nuolatinį slaptažodį bei atsitiktinai parinktą slaptažodį iš kodų kortelės ar identifikavimo kodų generatoriaus.

Naudotojas užblokuojamas, jei penkis kartus įveda neteisingą slaptažodį

Jei penkis kartus iš eilės neteisingai įvedėte nuolatinį slaptažodį arba slaptažodį iš kodų kortelės ar identifikavimo kodų generatoriaus, priėjimas prie „Swedbank“ interneto banko verslui bus automatiškai užblokuotas. Norėdami vėl naudotis „Swedbank“ interneto banku verslui, atvykite į bet kurį „Swedbank”, AB banko padalinį, kur jums suteiksime naujus prisijungimo duomenis.

Duomenų ir interneto naršyklės kodavimas

Ryšys tarp jūsų naudojamos interneto naršyklės ir banko apsaugotas SSL (Secure Socket Layer)128 bitų šifravimo raktu. Taip perduodama informacija patikimai apsaugota nuo galimybės ją perskaityti ir pakeisti.
„Swedbank“ interneto banke verslui naudoja sertifikavimo kompanijos „Verisign“ išduotą sertifikatą. Jis nurodo, kad tikrai esate saugiame „Swedbank“ interneto banko verslui serveryje. Kaip patikrinti „Verisign“ sertifikatą, aprašyta žemiau.

Interneto bankas verslui automatiškai atjungiamas, jei naudotojas 15 min. nepaspaudžia jokio mygtuko

Jei per 15 minučių nuo prisijungimo prie „Swedbank“ interneto banko verslui nepaspausite jokio mygtuko, „Swedbank“ interneto bankas verslui automatiškai atjungiamas. Norint tęsti darbą, reikia nurodyti vieną slaptažodį iš kodų kortelės ar identifikavimo kodų generatoriaus.
Jei nepaspausite jokio mygtuko 30 min., visą prisijungimo procedūrą reikės pakartoti iš naujo.
Šie laiko apribojimai reikalingi užmaršių naudotojų duomenims apsaugoti nuo pašalinių asmenų: pastebėta, kad kartais jie pamiršta atsijungti nuo „Swedbank“ interneto bankas verslui ir palieka įjungtą kompiuterį.

Operacijų apribojimai

Sudarant elektroninių paslaugų teikimo sutartį, nustatomi kliento pageidaujami dienos bei mėnesio banko operacijų apribojimai. Standartiniai apribojimai yra 1160 Eur dienos limitas ir 4000 Eur per mėneso limitas. Tai reiškia, kad per tam tikrą laiką (dieną ir mėnesį) „Swedbank“ interneto banke verslui galėsite atlikti operacijų ne didesnėmis, kaip nurodyta, sumomis.

Dienos ir mėnesio limitai gali būti padidinti arba sumažinti pateikus prašymą bet kuriame „Swedbank“ klientų aptarnavimo padalinyje.

Standartiniai dienos ir mėnesio apribojimai didinami tik įsigijus identifikavimo kodų generatorių.

Kaip taisyklingai naudotis „Swedbank“ interneto banku verslui

 1. Prieš pradėdami naudotis „Swedbank“ interneto banku verslui įsitikinkite, ar tikrai jungiatės tinkamu adresu. Sąsaja turi būti koduota: tai galite suprasti iš adreso, prasidedančio raidėmis https://... Naršyklės lango apačioje turite matyti spynelės piktogramą ico_ssl.gif.Tai yra "Verisign" sertifikato ženklas.
 2. Naudodamiesi „Swedbank“ interneto banku verslui nenaudokite naršyklės lango viršuje esančio mygtuko „back“. Jei norite grįžti į ankstesnį programos langą, spauskite programos mygtuką „grįžti“, o jei tokio nėra, pereikite į reikalingą langą pasirinkdami reikiamus meniu punktus.
 3. Baigę darbą „Swedbank“ interneto banke verslui, BŪTINAI ATSIJUNKITE (dešniajame viršutiniame kampe spauskite nuorodą „Išėjimas“ IR UŽDARYKITE INTERNETO NARŠYKLĘ. Tai būtina net tada, kai kompiuterį paliekate tik akimirkai. Taip apsidrausite nuo pašalinių asmenų priėjimo prie įmonės sąskaitų.
 4. Pasinaudoję „Swedbank“ interneto banku verslui interneto kavinėje, bibliotekoje ar kitoje vietoje, kur viešai naudojamasi internetu, kuo skubiau pasikeiskite nuolatinį slaptažodį.

Pasirūpinkite savo kompiuterio saugumu

 1. Atnaujinkite operacinę sistemą ir naršyklę, kad turėtumėte nuolat aptinkamų saugumo klaidų pataisas.
 2. Naudokite antivirusines programas ir kitokias sunkiai pašaliniams asmenims įveikiamas apsaugos priemones.
 3. Po to, kai pasinaudojote „Swedbank“ interneto banku verslui, ištrinkite visus naršyklės laikinuosius failus, kuriuose gali būti jūsų asmeninė arba įmonės finansinė informacija.

Daugiau informacijos apie kompiuterio saugumo priemones rasite čia:

 1. Informacija Windows operacinių sistemų vartotojams
 2. Projektas „Apsaugok savo kompiuterį“

„Swedbank“ interneto banko verslui skaitmeninio sertifikato patikrinimas

Patikrinę „Verisign“ sertifikatą, nustatysite, ar tikrai dirbate „Swedbank“ interneto banko verslui sistemoje. Tai apsaugo nuo kartais tinkle pasitaikančių apsimetėlių, kurie mėgina įsiterpti tarp naudotojo ir tikrojo elektroninio banko.

Sertifikato galiojimas tikrinamas keliais pelės paspaudimais:
 1. Naršyklės lango apačioje yra spynelę vaizduojanti piktograma - ico_ssl.gif.
 2. Ja simboliškai vaizduojamas „Swedbank“ interneto bankui verslui suteiktas „Verisign“ sertifikatas.
Dukart pele paspauskite spynelės piktogramą ico_ssl.gif. „MS Internet Explorer“ vartotojams ekrane turi pasirodyti tokia informacija:

th_cert1.png

Papildomai įsitikinkite, ar sertifikatas tikras – Certificate lange pasirinkite sertifikato skirtuką Certification path. Ekrane turi pasirodyti tokia informacija:

th_cert2.png
Jei nematote spynelės piktogramos Saugaus naudojimo atmintinė arba sertifikate nurodytas kitoks tekstas, nei ką tik parodytuose paveikslėliuose, gali būti, kad puslapis nėra saugus. Nutraukite darbą ir nedelsiant skambinkite mums tel. 1633 arba (8 5) 268 4444, arba el. paštu info@swedbank.lt.

Daugiau informacijos teiraukitės tel. 1633 arba parašykite mums.

Interneto bankas verslui

Iki prisijungimo prie SEPA liko:
Suplanuokite Jūsų įmonei būtinus pokyčius!
Plačiau
Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui