Naujas interneto bankas – klientų finansiniam raštingumui ugdyti

2009-01-29 Atgal į sąrašą

„Swedbank" banko Lietuvoje klientai jau gali išbandyti naująją interneto banko versiją.

Interneto bankas klientų patogumui keičiamas trimis lygmenimis - sustiprintas interneto banko saugumas, įdiegta naujų finansų valdymo funkcijų, interneto banko puslapių dizainas - modernesnis, draugiškesnis, kviečiantis naudotis. 

„Internetinės bankininkystės paslaugas teikdami nuo 2000-ųjų, kone dešimtmetį turėjome progos stebėti klientus, besinaudojančius internetine bankininkyste, ir tobulinti savo paslaugas kartu su augančiu klientų finansiniu raštingumu. Šiandien, turėdami virš milijono interneto banko vartotojų, matome, kad tik nuolat atsinaujindami, siūlydami naujas paslaugas ir keisdami klientų finansų valdymo įpročius, mes ir toliau prisidėsime ne tik prie bendro finansų supratimo vystymo visoje Lietuvoje, bet ir prie mūsų šalies interneto plėtros", - sakė „Swedbank" Kasdienės bankininkystės ir investavimo departamento direktorius Ramūnas Strauka.

Labiausiai klientams pastebimas pasikeitimas - naujas, spalvingas, draugiškas puslapių dizainas. Puslapių navigacija panaši į įprastų internetinių puslapių, kad ja naudotis būtų intuityviai patogiau - pagrindinis puslapio meniu matomas viršuje, o kairiajame meniu rikiuojasi smulkesnės, papildomos paslaugos, todėl klientai jas patogiai pasieks iš pirmojo puslapio.  

Sustiprintas ir naujojo „Swedbank" interneto banko saugumas. Visų pirma, pasikeitė interneto banko prisijungimo langas - dabar reikia pasirinkti, kokiu būdu jungsitės prie interneto banko - naudojant kodų kortelę, PIN kodų generatorių ar naudojant mobilųjį e.parašą. Nuo šiol „Swedbank" klientai turi unikalią galimybę prisijungti ir naudotis interneto banku vien tik mobilaus e.parašo pagalba. „Tam tereikia pirmą kartą prisijungti prie interneto banko su kodų kortele ar generatoriumi ir pažymėti, kad bus naudojamas mobilus e.parašas, žinoma, prieš tai pasirūpinti mobiliojo ryšio SIM kortele, kurioje yra įdiegtas e.parašas, apsaugotas specialiu PIN kodu. Tokiu būdu interneto banko naudojimas tampa dar patogesnis, kadangi daugumai klientų mobilusis telefonas yra visada po ranka", - sako R.Strauka.

Jungimuisi naudojami tie patys prisijungimo slaptažodžiai bei kodų kortelės, ar PIN kodų generatorius, kaip ir jungiantis prie dabartinės interneto banko versijos.

Didesniam saugumui užtikrinti, kiekvienas interneto banko naudotojas galės išsirinkti sau malonų ir įsimenantį paveiksliuką - kaskart prisijungęs prie interneto banko matys išsirinktą paveiksliuką. Jei klientas pamatytų kitą paveiksliuką, turėtų pranešti apie tai banko specialistams, nes tai reikštų, kad naudotis interneto banku tapo nesaugu. Šalia saugumo paveikslėlio bus rodomas ir naudotojo asmeninis sveikinimas, vardas ir paskutinio prisijungimo duomenys.

Tik prisijungus, pirmajame lange bus matoma visų kliento turimų banko paslaugų ir sąskaitų apžvalga. Čia, kartu su banko sąskaitomis, vienoje vietoje pateikiama informacija apie turimas paskolas, indėlius, vertybinius popierius bei draudimo sutartis. Klientas taip pat gali pasirinkti, kokias paslaugas matyti, kokias laikinai paslėpti ir pan.

Naujojo interneto banko struktūra suskirstyta pagal banko paslaugas. Pagal šią logiką, „Kasdienių paslaugų" skyrelyje klientai vienoje vietoje galės rasti dažniausiai atliekamas operacijas - pasitikrinti sąskaitų informaciją, atlikti mokėjimus, naudotis mobiliosiomis paslaugomis, ras mokėjimo kortelių informaciją ir e. paslaugas.

„Paskolų, lizingo ir kreditinių kortelių" skyriuje klientai ras visą informaciją apie savo turimus kreditinius produktus. „Taupymo ir investavimo" dalyje klientai matys savo investicinį portfelį, visus indėlius, pensijų kaupimo sutartis, kitus turimus vertybinius popierius, rinkų apžvalgas. Šioje dalyje perkelta visa informacija, buvusi skyrelyje „Investuotojas". Turintieji investicinius fondus, viename puslapyje galės matyti patobulintą išrašą apie investicinius fondus, matyti jų grąžą, juos patogiai palyginti. Interneto banko skyriuje „Draudimas" pateikiama informacija apie draudimo sutartis.  

Naujoje interneto banko versijoje, klientai galės patogiau tvarkyti savo išlaidas ir pajamas - įdiegtos naujos sąskaitos išrašo rūšiavimo ir filtravimo galimybės. Taip pat galima ieškoti operacijų pagal tam tikrus kriterijus (pavadinimą, sumą ir pan). Taip atrinktus duomenis bus galima išsisaugoti įvairiais formatais, pavyzdžiui „MS Excel" programoje. Sąskaitos išrašą galima matyti nuo 2000-ųjų  metų.

Naujasis interneto bankas bus dar asmeniškesnis -  kiekvienam klientui bus siunčiami tik jam skirti banko pasiūlymai. 

Klientų patogumui, dabar yra prieinamos abi - tiek senoji, tiek naujoji - interneto banko versijos. Vėliau „Swedbank" interneto banko vartotojams bus siūloma naudotis tik nauju modernesniu produktu. 

 „Swedbank" interneto banko naudotojams netaikomi jokie sutarties pasirašymo ar mėnesio mokesčiai. Norint tapti interneto banko klientu, tereikia bet kuriame „Swedbank" padalinyje sudaryti elektroninių paslaugų teikimo sutartį. Interneto bankas klientams prieinamas 24 val. per parą visur, kur yra internetas. Be to, interneto banko terminalai, kuriais nemokamai gali naudotis „Swedbank" klientai, yra įkurti visuose banko padaliniuose visoje Lietuvoje.

Daugiau apie "Swedbank" interneto banko versiją, galite rasti čia.

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.