„Swedbank“ neeilinis akcininkų susitikimas patvirtino 12,4 mlrd. Švedijos kronų akcijų emisiją

2008-11-25 Atgal į sąrašą

Šiandien neeiliniame „Swedbank" akcininkų susirinkime buvo patvirtintas 12,4 mlrd. Švedijos kronų (SEK) privilegijuotų akcijų emisijos išleidimas.

„Swedbank" Direktorių taryba spalio 27 dieną priėmė sprendimą išleisti 12,4 mlrd. Švedijos kronų vertės privilegijuotų akcijų. Šis sprendimas šiandien ir buvo patvirtintas akcininkų.

„Swedbank" direktorių tarybos pirminnkas Carl Eric Stålberg, pradėdamas susirinkimą, pakartojo argumentus, kodėl išleidžiama akcijų emisija. Jis pabrėžė, kad "Swedbank" yra pelningas, turintis gerą kapitalo bazę, tačiau visų akcininkų labui siekiama imtis proaktyvių ir ryžtingų veiksmų šioje neapibrėžtos ir kintančios rinkos aplinkoje.

Šis veiksmas dar labiau sustiprins „Swedbank" kapitalo bazę kitų Europos bankų atžvilgiu. Taip pat didelis akcininkų palaikymas, reiškia pasitikėjimą banku.

„Tai pirma savarankiška akcijų emisija be valstybės paramos Skandinavijoje per pastaruosius porą mėnesių. Manau, kad tai yra labai pozityvus žingsnis dabartiniame kontekste, nes emisiją išperka banko akcininkai, o tai rodo akcininkų pasitikėjimą", - sakė Antanas Danys, „Swedbank" banko Lietuvoje Valdybos pirmininkas.

„Swedbank" Direktorių Taryba patvirtino, kad ir toliau bus vykdomi esamos dividendų politikos įsipareigojimai.

Šiandien Neeilinis akcininkų susirinkimas, remdamasis Direktorių tarybos pasiūlymu, nusprendė:

- Patvirtinti Direktorių tarybos rezoliuciją dėl naujos ne daugiau nei 257,686,706 privilegijuotųjų akcijų su pirmumo teise jas išpirkti akcininkams, išleidimo. Akcijų emisija išleista remiantis vienos naujos akcijos prie dviejų esančių įprastinių akcijų kainos - 48 SEK už akciją. Naujos akcijų emisijos Teisės bus suteikiamos 2008 m. Lapkričio 28 d akcijų savininkams.

- Pataisyti Įstatų straipsnius ir taip juos papildyti naujos akcijų klasės aprašu, kuri turi pirmumo teisę dividendams (privilegijuotosios akcijos), pataisyti Įstatų straipsnius, kurie kalba apie banko akcinį kapitalą ir akcijų skaičių bei tvirtina, kad visos dabar išleistos akcijos turi būti tik paprastos vardinės akcijos.

Apie akcijų emisijos detales, jų išleidimo grafiką ir Įstatų straipsnių pakeitimus galima sužinoti Swedbank interneto puslapyje adresu www.swedbank.com.

Akcijų emisijos detalės bus pateiktos prospekte, su kuriuo bus galima susipažinti nuo gruodžio 1 dienos.

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.