"Hansa gyvybės draudimas" siūlo motyvuoti, o ne pririšti darbuotojus

2008-03-06 Atgal į sąrašą

"Hansa gyvybės draudimas", priklausantis "Hansabanko" grupei Lietuvoje, verslo bendrovėms siūlo naujo modelio motyvavimo priemonę. Tai įmonės darbuotojų gyvybės draudimas, kuomet įmokas moka darbdavys, tačiau darbuotojas lėšas iškart gauna į savo asmeninę draudimo sutartį ir gali jas pats valdyti.

"Keičiantis situacijai darbo rinkoje, kuomet gero darbuotojo išlaikymui reikia skirti daugiau dėmesio, pristatome tokią motyvavimo priemonę, kuri turėtų patenkinti tiek darbuotojo, tiek darbdavio poreikius. Remdamiesi užsienio šalių patirtimi, manome, kad toks motyvavimo modelis suteiks darbuotojui finansinio saugumo jausmą bei pasitikėjimą savo darboviete, o darbdavys laimės, nes turės motyvuotą kompetentingą darbuotoją", - sako "Hansa gyvybės draudimo" direktorius Mindaugas Jusius. Pasak jo, darbdaviui nebereikės nustatyti sąlygų, kada gyvybės draudimo sutartis galės būti perduota darbuotojui, o pastarajam nebereikės laukti, kol jam bus perduota draudimo sutartis su sukauptais pinigais.

Pagal naująjį modelį, pats darbuotojas sudarys gyvybės draudimo sutartį, valdys ją, galės visuomet disponuoti sukauptais pinigais. Tuo tarpu darbdavys tik mokės draudimo įmokas ir galės nustatyti sąlygas, kaip gali didėti draudimo įmokų dydis priklausomai nuo darbuotojo stažo, darbo rezultatų ir pan.

Tokio tipo skatinimas darbdaviui gali būti naudingas dėl mažesnių administravimo išlaidų (paprasti ir aiškūs mokesčiai, paprastas sutarčių sudarymo procesas, sutarties galiojimo metu nėra poreikio keisti sutarties sąlygas, nereikia prisiimti atsakomybės už lėšų investavimą), tiek dėl lanksčių sąlygų. Pavyzdžiui, galima mokėti pasirinkto dydžio įmokas, paprastas lėšų pervedimas į darbuotojų draudimo sąskaitas, įmokas galima mokėti nereguliariai.

Darbuotojui toks produktas taip pat patrauklus, nes suteikia finansinio saugumo jausmą – sutartį darbuotojas valdys savarankiškai, jis pats, priklausomai nuo jo rizikos tolerancijos lygio, galės pasirinkti investavimo kryptį. Maža to, darbuotojas galės mokėti ir savas lėšas į tą pačią sutartį. Kiek yra skirta jo motyvacijai ir kiek sukaupta sutartyje, darbuotojas visuomet galės pasitikrinti internetiniame banke, be to, pats darbuotojas galės rinktis taupyti, ar išsiimti visas ar dalį sumokėtų įmokų.

Gyvybės draudimo sutarties, kaip motyvavimo priemonės, sudarymas taip pat supaprastėjo – sutartį darbuotojas gali sudaryti per penkiolika minučių bet kuriame "Hansabanko" padalinyje. "Darbdaviui taip pat paprasta apsispręsti taikyti šią motyvavimo priemonę. Pirmieji naująjį motyvavimo modelį išbandėme patys – "Hansabanko" grupės darbuotojams Lietuvoje buvo pasiūlyta būtent tokio tipo motyvacija", - sakė M.Jusius.
"Hansa gyvybės draudimas" darbuotojams skatinti siūlo pasirinkti vieną iš dviejų gyvybės draudimo produktų - finansinio saugumo darbuotojams užtikrinimui "Investicinę sąskaitą su lengvata", papildomos pensijos kaupimui – "Hansa pensija plius".
"Hansabankas" pirmauja ir gyvybės draudimo bei trečiosios pakopos pensijų rinkoje, kur 2007 metų pabaigoje pagal pritrauktas lėšas užėmė 40,1 proc. Lyginant su 2006 metais, "Hansabanko" gyvybės draudimo ir trečiosios pakopos pensijų rinkos dalis per metus padidėjo 5 proc.

"Hansabankas" priklauso pirmaujančiai finansinei grupei Baltijos ir Šiaurės šalių regione – "Swedbank". Ši grupė turi daugiau negu 9,1 mln. privačių ir beveik 483 tūkst. verslo klientų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje ir Švedijoje. Ji turi 465 padalinius Švedijoje ir 300 – Baltijos šalyse. "Swedbank" dirba virš 21 tūkst. darbuotojų, iš jų Lietuvoje – daugiau negu 3 tūkst. "Hansabankui" Lietuvoje priklauso "Hansa lizingas", "Hansa gyvybės draudimas", "Hansa investicijų valdymas", "Baltijos autolizingas" ir "Hansa valda".

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.