Naujo "Hansabanko" investicinio indėlio palūkanos priklausys nuo JAV ir Vakarų Europos ekonomikos pokyčių

2008-03-06 Atgal į sąrašą

"Hansabankas" pradėjo platinti naują investicinį indėlį. Šiandien pradedamas platinti indėlis susietas su JAV "Dow Jones Industrial Average" ir Vakarų Europos "DJ Euro STOXX 50" akcijų indeksų pokyčių skirtumu. Tai reiškia, kad nepriklausomai nuo to, ar akcijų rinkos kils, ar kris, indėlininkai uždirbs palūkanas, jei JAV indekso rezultatas bus geresnis nei Vakarų Europos indekso.

Naujojo investicinio indėlio terminas – 730 dienų (24 mėn.). Minimali suma – 500 eurų. Investicinis indėlis platinamas iki kovo 31 dienos.

"Dow Jones Industrial Average" indeksą sudaro 30-ies didžiausių ir įtakingiausių JAV bendrovių akcijos. "DJ Euro STOXX 50" indeksą sudaro 50-ies didžiausių Vakarų Europos bendrovių akcijos.

Vytautas Eidukaitis, "Hansabanko" Prekybos departamento direktorius, tokį investicinio indėlio finansinio turto pasirinkimą aiškina taip: "Vakarų Europos ekonomikos tendencijos paprastai atkartoja JAV ekonomikos tendencijas, tik su tam tikru pavėlavimu. Todėl tikėtina, kad dabartinis JAV ekonomikos lėtėjimas po kurio laiko persimes ir į Vakarų Europos šalis. Tačiau JAV ekonomika turėtų atsigauti greičiau negu Vakarų Europos, kadangi yra dinamiškesnė, jos verslo ciklai trumpesni, be to JAV Federalinis rezervų bankas jau ėmėsi veiksmų, padėsiančių greičiau atsigauti ekonomikai. Todėl ir JAV akcijų indeksai, atspindėdami ekonomines tendencijas, per dvejus metus turėtų pasiekti geresnį rezultatą negu Vakarų Europos akcijų indeksai."

V.Eidukaitis pabrėžia, kad šį investicinį indėlį padėję žmonės gali uždirbti tiek rinkų kilimo, tiek rinkų kritimo atveju. "Šiuo metu akcijų rinkoje vyrauja permainingos nuotaikos ir kol kas rinkos neatranda aiškios krypties, todėl siūlome investicinį indėlį, kuris gali uždirbti palūkanas abiem - tiek akcijų kilimo, tiek ir kritimo atvejais. Svarbu, kad JAV akcijų indeksas pakiltų daugiau arba nukristų mažiau negu Vakarų Europos akcijų indeksas", - sako V.Eidukaitis. Pavyzdžiui, nuo šių metų pradžios iki vasario 26 dienos JAV "Dow Jones Industrial Average" indeksas nukrito 4,37 proc., o "DJ Euro STOXX 50" dar daugiau - 12,87 proc., todėl indeksų pokyčių skirtumas buvo teigiamas – plius 8,5 proc.

"Hansabanko" klientai, padėję savo lėšas į naują investicinį indėlį termino pabaigoje gaus 65–85 proc. JAV ir V.Europos akcijų indeksų pokyčių skirtumo per indėlio terminą, o pasirinkę investicinį indėlį su vadinamąja rizikos premija ir sumokėję papildomą 10 proc. priemoką – 180–220 proc. Tikslūs dalyvavimo koeficientai bus paskelbti išplatinus indėlį.

Vasario mėnesį "Hansabankas" išplatino investicinį indėlį, susietą su Rytų Europos akcijų indeksų krepšeliu. Į jį pritraukta daugiau kaip 10 mln. litų.

"Hansabanko" siūlomų investicinių indėlių esmė: augant finansinio turto, su kuriuo susietas indėlis, vertei, klientas uždirbs tam tikrą dalį nuo šio prieaugio, todėl investicinio indėlio palūkanos gali būti gerokai didesnės nei įprastų indėlių. Tuo pačiu bankas garantuoja, kad jei finansinio turto, su kuriuo indėlis susietas, vertė termino pabaigoje būtų nukritusi žemiau pradinės, klientas atgaus visą padėtą į indėlį sumą.

Investiciniai indėliai taip pat yra apdrausti VĮ "Indėlių ir investicijų draudimas".

"Hansabankas" priklauso pirmaujančiai finansinei grupei Baltijos ir Šiaurės šalių regione – "Swedbank". Ši grupė turi daugiau negu 9,1 mln. privačių ir beveik 483 tūkst. verslo klientų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje ir Švedijoje. Ji turi 465 padalinius Švedijoje ir 300 – Baltijos šalyse. "Swedbank" dirba virš 21 tūkst. darbuotojų, iš jų Lietuvoje – daugiau negu 3 tūkst. "Hansabankui" Lietuvoje priklauso "Hansa lizingas", "Hansa gyvybės draudimas", "Hansa investicijų valdymas","Baltijos autolizingas" ir "Hansa valda".

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.