"Hansabankas" pradeda dirbti pagal kolektyvinę sutartį

2008-04-30 Atgal į sąrašą

"Hansabanke" nuo gegužės 1 d. įsigalioja kolektyvinė darbuotojų ir darbdavio sutartis. Ji apibrėžia abipusius įsipareigojimus, darbo sąlygas, papildomas darbuotojų skatinimo priemones. Kovo pabaigoje vykusiame visuotiniame darbuotojų balsavime dėl kolektyvinės sutarties dalyvavo 90,4 proc. visų banko darbuotojų. Sutarčiai pritarė per 93 proc. balsavusiųjų darbuotojų. Visoje Lietuvoje klientų aptarnavimo padalinius turinčiame "Hansabanke" dirba 3267 darbuotojai.

Kolektyvinę sutartį po derybų pasirašė "Hansabanko" valdybos pirmininkas Giedrius Dusevičius ir daugiau kaip metus veikiančios Darbo tarybos pirmininkas Artūras Linga. Darbo tarybą sudaro 15 slaptu balsavimu išrinktų banko darbuotojų, einančių įvairias pareigas – pradedant klientų aptarnavimo specialistais, baigiant padalinių vadovais. Kolektyvinė sutartis ir jos nuostatos buvo pristatomos susitikimuose su darbuotojais centrinėje banko būstinėje ir regionuose.

"Hansabanko" Darbo tarybos pirmininkas Artūras Linga teigia, kad įstatymai neįpareigoja pasirašyti tokios sutarties, tačiau ji padeda tiksliau apibrėžti abiejų šalių įsipareigojimus ir susitarti dėl įvairių sąlygų. "Kolektyvinė sutartis nėra dokumentas, užkertantis kelią tolesniam darbuotojų dialogui su darbdaviu. Priešingai, mūsų sutartyje numatyti mechanizmai skatinti darbuotojų iniciatyvą, kuri leistų priimti reikiamus sprendimus ir gerintų darbo atmosferą organizacijoje", – sako A. Linga.

"Hansabanko" valdybos pirmininkas Giedrius Dusevičius pabrėžia, kad reglamentuoti santykiai tarp darbdavio ir darbuotojų – kiekvienos didelės organizacijos rūpestis. "Džiaugiamės, kad esame viena pirmųjų organizacijų Lietuvoje, kurioje patvirtinta kolektyvinė darbuotojų ir darbdavio sutartis. Tai liudija mūsų brandą ir pasirengimą aktyviai bendrauti organizacijos viduje, ieškoti visiems priimtinų sprendimų", – tvirtina G. Dusevičius.

Kolektyvinėje "Hansabanko" sutartyje įrašytos visos įstatymuose numatytos darbo sąlygos ir tie aspektai, dėl kurių su darbdaviu galima susitarti tiesiogiai, pavyzdžiui, dėl suminės darbo laiko apskaitos, išėjimo iš darbo sąlygų ir panašiai. Sutartyje visiems darbuotojams numatytos papildomos apmokamų atostogų dienos atsižvelgiant į darbo stažą. Darbuotojams, išdirbusiems banke 2 metus, kasmet bus suteikiamos papildomos 2 apmokamų atostogų dienos, dirbusiems 5 metus – 5 dienos. Ši nuostata naudinga daugumai darbuotojų, nes apie 60 proc. "Hansabanko" darbuotojų dirba banke ilgiau negu 5 metus.

"Hansabankas" priklauso pirmaujančiai finansinei grupei Baltijos ir Šiaurės šalių regione – "Swedbank". Ši grupė turi daugiau negu 9,1 mln. privačių ir beveik 483 tūkst. verslo klientų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje ir Švedijoje. Ji turi 465 padalinius Švedijoje ir 300 – Baltijos šalyse. "Swedbank" dirba virš 21 tūkst. darbuotojų, iš jų Lietuvoje – daugiau negu 3 tūkstančiai. "Hansabankui" Lietuvoje priklauso "Hansa lizingas", "Hansa gyvybės draudimas", "Hansa investicijų valdymas", "Hansa draudimo brokeris", "Baltijos autolizingas" ir "Hansa valda".

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.