„Swedbank“ bankomatai jau priima 10 litų nominalo kupiūras, įrengtas pirmasis eurus priimantis bankomatas

2012-07-25 Atgal į sąrašą

Įvertinęs klientų poreikius bei situaciją pinigų rinkoje, „Swedbank“ praplėtė grynuosius pinigus priimančių bankomatų funkcionalumą. Naudodamiesi šiais įrenginiais banko klientai jau gali papildyti savo sąskaitas 10 litų nominalo kupiūromis. Klientų patogumui pristatyta ir kita naujovė – įrengtas pirmasis eurus priimantis bankomatas.

Gegužės ir birželio mėnesiais „Swedbank“ keliose vietose pristatė klientams galimybę papildyti savo sąskaitas 10 litų banknotais, o šiuo metu 10 litų banknotus jau priima didžioji dalis (80 iš 97) „Swedbank“ grynuosius pinigus priimančių bankomatų. Planuojama, kad metų pabaigoje šią paslaugą Lietuvoje teiks visi „Swedbank“ grynuosius pinigus priimantys įrenginiai.

„Kaip rodo Lietuvos banko duomenys, 10 litų nominalo banknotų skaičius apyvartoje nuolat auga, o šio nominalo kupiūra rinkoje yra viena iš aktyviausiai naudojamų. Iš skirtingų banko padalinių gavome informacijos, kad klientams tokia paslauga reikalinga. Todėl atsižvelgdami į mūsų verslo klientų pageidavimus, papildėme grynuosius pinigus priimančių bankomatų funkcionalumą“, – sakė „Swedbank“ bankomatų tinklo vadovas Tadas Barauskas.

Pasak T. Barausko, paslaugos bandymo laikotarpiu vidutiniškai 6 proc. visų į grynuosius pinigus priimančius bankomatus įneštų banknotų buvo 10 litų nominalai, o kai kur tokie banknotai sudarė ketvirtadalį visų kupiūrų.

„Bankomatų gamintojai buvo informavę, jog dėl aktyvesnio rinkoje 10 litų kupiūrų naudojimo ir atitinkamai didesnio jų susidėvėjimo, galėjo išaugti bankomatų veiklos sutrikimų tikimybė. Todėl pirmiausiai sąskaitas papildyti 10 litų banknotais klientams pasiūlėme tose vietose, kur stovi bent du „Swedbank“ grynuosius pinigus priimantys įrenginiai – jei kiltų nesklandumų viename iš jų, klientai galėtų pasinaudoti kitu. Tačiau išbandant sprendimą smulki kupiūra nesukėlė jokių sutrikimų“, - pabrėžė T. Barauskas.

„Swedbank“ bankomatų tinklas praplėstas ir dar viena papildoma naujove – nuo šiol klientams siūloma naudotis eurų banknotus priimančiu bankomatu. „Pirmasis eurus priimantis bankomatas veikia „Swedbank“ savitarnos erdvėje Vilniuje, Savanorių pr. 15A – sistema eurus automatiškai konvertuoja į litus, - sakė T. Barauskas. – Šiuo metu tikriname, ar tokia paslauga mūsų klientams bus patraukli“.

Įnešant eurus nėra taikomas valiutos keitimo operacijos mokestis, negaištamas laikas eilėje banko padalinyje, be to, pritaikomas palankesnis valiutos keitimo kursas (1 EUR = 3,4445 litai) nei keičiant grynuosius pinigus banko padalinyje. Bankomatas priima 5, 10, 20, 50, 100, 200 ir 500 eurų kupiūras. Vienu metu galima įnešti iki 30 kupiūrų (iki 15 000 eurų), operacijų kiekis nėra ribojamas.

Naudodamiesi „Swedbank“ bankomatais klientai gali savarankiškai jiems patogiu metu ir turėdami tik grynuosius pinigus pasikeisti litus į eurus arba atvirkščiai. „Klientai be banko specialisto pagalbos gali įnešti grynuosius pinigus eurais į savo sąskaitą eurus priimančiame bankomate ir čia pat išsigryninti litus grynuosius išduodančiame bankomate. Arba, jei reikia nusipirkti eurų, – klientas gali įnešti pinigus į litus priimantį bankomatą ir čia pat išsigryninti eurų atitinkamame bankomate“, – naujas galimybes klientams pristato T. Barauskas.

„Swedbank“ 2006 m. pirmasis Lietuvoje klientams pasiūlė naudotis grynuosius pinigus priimančiais bankomatais.

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.