„Swedbank“ stiprina apsauginių dažų sistemą bankomatuose

2012-07-10 Atgal į sąrašą

„Swedbank“ stiprina specialiais dažais apsaugotų bankomatų tinklą. Juose diegiama naujos kartos apsauginių dažų sistema, dažus talpinant pačiose pinigų kasetėse, kurios vėliau dedamos į bankomatus. Tai dar labiau sustiprins pinigų saugumą pinigus išduodančiuose įrenginiuose.

„Siekdami apsaugoti savo klientų pinigus, mes atnaujiname efektyviausiai saugumą užtikrinančią priemonę – naujos kartos dažų įrangą. Įsibrovimo ar bankomato pagrobimo atveju dažai negrįžtamai sugadina bankomatuose esančius banknotus. Šie dažai užkerta kelią nusikaltimams pačioje pirminėje stadijoje. „Swedbank“ patirtis Švedijoje rodo, kad įdiegus šią technologiją grobiamų bankomatų tiesiog nebeliko, mažėja ir pasikėsinimų į bankomatus Lietuvoje“, – teigia „Swedbank“ Administravimo departamento vadovas Gintaras Rakauskas.

Apsauginių dažų sistema reaguoja į bet kokius bandymus pagrobti ar išplėšti bankomatą, ji suveikia, jei mėginama atidaryti bankomato seifo duris, pjauti, sprogdinti, išversti ar išvežti bankomatą. Sistemai atpažinus minėtus veiksmus, banknotai yra suliejami ryškios spalvos (žaliu arba violetiniu) rašalu. Juo padengti pinigai nėra tinkami nei mokėti, nei atsiskaityti už prekes ar paslaugas. Banknotų apsaugai naudojami dažai nenusivalo, nėra išplaunami ar pašalinami jokiomis cheminėmis priemonėmis. Be to, bandant išplauti apsauginius dažus, banknoto popierius keičia spalvą, pažeidžiami pagrindiniai banknoto apsaugos požymiai ir taip banknotas sugadinamas.

„Norime atkreipti gyventojų dėmesį – jei jums būtų duodama grąža žalia ar violetine spalva sulietais banknotais arba tokiais pinigais bandoma atsiskaityti prekybos vietose, reikėtų apie tai nedelsiant pranešti policijai“, – pabrėžia G. Rakauskas.

Sėkmingai pritaikius dažų technologiją Švedijoje, „Swedbank“ pirmasis Lietuvoje įdiegė apsauginių dažų sistemą savo bankomatų tinkle 2009 metais. Šiuo metu „Swedbank“ Lietuvoje turi 394 grynuosius pinigus išduodančius bankomatus.

Video apie apsauginių dažų technologiją „Swedbank" bankomatuose: http://youtu.be/qyJ15OtYrHI  

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.