Euro zonos skolų krizė: ateities scenarijai ir poveikis Lietuvai

2012-03-28 Atgal į sąrašą

Euro zonos skolų krizė tęsiasi jau daugiau nei dvejus metus. Nors pastaruoju metu Europos politikų ir institucijų priimti sprendimai leidžia tikėtis, kad blogiausia jau praeityje, šios krizės pasekmės bus jaučiamos ne vienerius metus.

Visų pirma, artėjantys rinkimai šiemet Graikijoje ir Prancūzijoje bei kitąmet Italijoje sukuria daug neapibrėžtumo – ar išliks politinė valia ir toliau imtis skausmingų, bet būtinų taupymo priemonių ir reformų? Antra, Europos Centrinio Banko likvidumo paskolos, fiskalinės drausmės sutartis ir kiti susitarimai nukreipia Europą tinkama kryptimi, tačiau milžiniška skolos našta valstybių pečius slėgs dar daug metų. Todėl svarbu suprasti šios krizės priežastis, galimus jos ateities vystimosi scenarijus bei tai, kaip ji paveiks atskirų šalių įmonių ir gyventojų finansus.

„Swedbank“ pateikia atsakymus į gyventojų ir įmonių dažniausiai užduodamus klausimus apie galimus ateities scenarijus ir krizės poveikį Lietuvos gyventojams ir įmonėms:

  • Kokį poveikį Baltijos šalims turėtų krizės euro zonoje pagilėjimas ir pinigų sąjungos žlugimas?
  • Kokį poveikį krizė euro zonoje turi namų ūkiams?
  • Ar euras yra pavojuje ir ar dėl to reikėtų vengti santaupas laikyti eurais?
  • Kaip ši krizė yra susijusi su prekyba ir šalių konkurencingumu?
  • Kodėl krizė yra susijusi su pasitikėjimu politikais?
  • Kiek svarbi užsienio prekyba su euro zona?

Išsamų 99 klausimų ir atsakymų dokumentą apie euro zonos skolų krizę (anglų kalba) ir trumpesnę versiją (lietuvių kalba) rasite šiuo adresu: http://www.swedbank.lt/lt/previews/privatiems/4/72  

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.