„Swedbank“ pripažintas geriausiu Lietuvoje veikiančiu banku

2011-07-11 Atgal į sąrašą

Londone leidžiamas finansų rinkų žurnalas „Euromoney“ paskelbė geriausius 2011 metų bankus. Geriausiu Lietuvoje veikiančiu banku pripažintas „Swedbank“, jam įteiktas „The Euromoney Awards for Excellence 2011“ apdovanojimas.

„Šis apdovanojimas yra paskatinimas dirbti toliau ir siekti užsibrėžto tikslo - skatinti stiprią ir tvarią daugelio gyventojų ir įmonių finansinę padėtį, - sako „Swedbank“ Lietuvoje valdybos pirmininkas Antanas Danys. Stipriname santykius su klientais ir daugiau dėmesio skiriame klientų finansiniams poreikiams bei jų finansinėms konsultacijoms“.

Pasak apdovanojimų steigėjų, šiemet dėl apdovanojimų įvairiose bankininkystės srityse ir regionuose varžėsi itin stiprūs konkurentai ir kova buvo kaip niekada atkakli. Pateikti bankų duomenys leidžia drąsiai teigti, jog bankininkystės sektorius yra stiprus ir pasiruošęs priimti naujus iššūkius, kurie yra neatsiejama pasaulinės ekonomikos ciklų dalis. Pagrindinis kriterijus renkant geriausias finansines institucijas visose nominacijose – lyderystė, novatoriškumas ir pasiekimai rinkoje, kurioje bankas veikia.

„Euromoney“ pabrėžė, kad geriausio Lietuvoje įvertinimo „Swedbank“ sulaukė dėl aktyvios veiklos tiek privačios, tiek verslo bankininkystės srityse. Vien 2010 metais bankas finansavo tris vėjo jėgainių projektus, taip pat suteikė sindikuotą paskolą Lietuvos elektrinės 445 MW galios dujų turbinos bloko statyboms.

„Swedbank“ buvo aktyvus ir įsigijimų bei susijungimų sandorių rinkoje Lietuvoje: bankas buvo pagrindinis finansinis patarėjas TELE 2 parduodant kabelinės televizijos bei interneto verslą, atliko „Allied Irish Banks“ Lietuvos filialo būsto paskolų portfelio įsigijimo sandorį. Vykdydama plėtros per įsigijimus strategiją „Swedbank“ ekspertiškumu pasikliovė ir didžiausia komunalinių paslaugų teikėja Lietuvoje bendrovė „ECO Holding“.

„Swedbank“ buvo pastebimas ir kapitalo rinkose: 2010 m. bankas įvykdė du viešuosius akcijų platinimus – bendrovės „Linas Agro“ pirmini viešąjį akcijų platinimą, kurio apimtis buvo 97 mln. litų bei „City Service“ antrinį viešąjį akcijų platinimą, kurio apimtis buvo 63 mln. litų. Bankas taip pat sudarė 750 mln. JAV dolerių vertės valiutos apsikeitimo sandorį, apdraudžiantį JAV dolerio svyravimo riziką.

Per pirmąjį 2011 m. ketvirtį „Swedbank Lietuvoje“ pelnas siekė 170 milijonų litų, per tą patį laikotarpį prieš metus buvo patirtas 67 milijonų litų nuostolis. Bankas turi 95 skyrius, banke dirba daugiau nei 2600 darbuotojų.

„Euromoney“ yra pirmaujantis pasaulio finansų rinkų žurnalas, geriausius bankus renkantis nuo 1992 metų. Šių metų bankų apdovanojimuose buvo išskirtos 25 skirtingos nominacijos, o apdovanojimų geografija aprėpė kone 100 pasaulio šalių.

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.