Vilniaus oro uoste - "Hansabanko" euro bankomatas

2005-12-15 Atgal į sąrašą

Vilniaus tarptautiniame oro uoste pradėjo veikti "Hansabanko" bankomatas, kuris išduos grynuosius eurus. Tai jau antrasis toks "eurobankomatas" - pirmąjį "Hansabankas" prieš pusantrų metų pastatė Lietuvos pasienyje.

Tik eurus išduodantis bankomatas yra įrengtas oro uosto išvykimo salėje. Jame išduodami 10 ir 50 EUR nominalo banknotai. "Hansabanko" klientams taikomi tokie pat išgryninimo mokesčiai, kaip ir litus išduodančiuose "Hansabanko" bankomatuose - pavyzdžiui, banko klientams su debetinėmis "Maestro" ir "VISA Electron" kortelėmis gryninimas iki 5000 litų per mėnesį nieko nekainuoja. Be to, gryninant eurus lietuviškame "eurobankomate", taikomas ypač palankus valiutų konvertavimo mokestis, todėl vykstantiems į kitas Europos šalis gerokai palankiau gryninti eurus Lietuvoje nei šalyje, į kurią vykstama.

"Kaip ir pirmasis "eurobankomatas", šis, esantis Vilniaus oro uoste, įrengtas labai patogioje vietoje, kur visuomet dideli į užsienį vykstančių žmonių srautai. Eurus išduodantis bankomatas turėtų būti naudingas tiems, kurie, vykdami į Europos šalis, pamiršo pasiimti grynųjų pinigų. Atvykę į oro uostą jie turės paskutinę galimybę išsigryninti pinigus pigiau, nei bet kurioje kitoje Europos šalyje. Be to, jau nuvykus į užsienį, nebereikės ieškoti bankomatų", - sakė "Hansabanko" Mokėjimo kortelių departamento direktorius Vitalijus Rancev.

Pirmasis "Hansabanko" bankomatas, išduodantis eurus, buvo įrengtas 2005 metų gegužės mėnesį taip pat patogioje vietoje - netoli Kalvarijų pasienio posto esančioje "Lukoil" degalinėje, kurią vairuotojai pravažiuoja, norėdami išvykti iš Lietuvos į kitas Europos sąjungos šalis. Pavyzdžiui, per 2005 metų lapkričio mėnesį, šiuo bankomatu pasinaudojo apie 2000 "Hansabanko" ir kitų bankų klientai.

"Hansabankas" turi didžiausią bankomatų tinklą Lietuvoje - šio banko bankomatų visoje Lietuvoje yra apie 304. Lietuvoje "Hansabankas" užima lyderio poziciją mokėjimo kortelių rinkoje ir šių metų III-ojo ketvirčio pabaigoje valdė 33,4 proc. Lietuvos kortelių rinkos. Spalio mėn. pabaigoje "Hansabankas" buvo išdavęs daugiau kaip 1 mln. mokėjimo kortelių, iš kurių virš 71 proc. buvo lustinės.

"Hansabank" grupė priklauso pirmaujančiai finansinei institucijai Baltijos ir Šiaurės šalių regione - "Swedbank". Ši grupė turi daugiau nei 8,4 mln. privačių ir beveik 400 tūkst. verslo klientų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Švedijoje. Grupė turi apie 750 padalinių Švedijoje ir apie 280 padalinių Baltijos šalyse. "Swedbank" grupėje dirba apie 15 tūkst. darbuotojų. "Hansabankui" Lietuvoje priklauso "Hansa lizingas", "Hansa gyvybės draudimas", "Hansa investicijų valdymas", "Hansa draudimo brokeris", "Baltijos autolizingas" ir "Hansa valda".

Dalintis
15 s
Kasdienius finansus tvarkykite greitai ir patogiai tiesiog atsisiuntę išmaniąją „Swedbank“ programėlę.

Programėlė „Android“ telefonui Programėlė „iPhone“ telefonui
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.