Pereiti prie pagrindinio puslapio turinio
PrivatiemsVerslui

Finansų rinkų produktai

Asmenys, kurių įplaukų ir mokėjimų valiutos nesutampa (pvz., įplaukos gaunamos eurais, o mokėjimai atliekami JAV doleriais), yra neapsaugoti nuo valiutų kursų svyravimo rizikos. Šiai rizikai valdyti bankas siūlo išankstinius valiutų keitimo, valiutų apsikeitimo ir valiutų pasirinkimo sandorius.

Išankstinis valiutų keitimo sandoris (angl. „Forward“) – tai sandoris, kuriuo šalys (Jūs ir „Swedbank“) įsipareigoja pirkti arba parduoti valiutą sutartą dieną ateityje iš anksto nustatytu kursu. Jis suteikia galimybę apsidrausti nuo valiutų kurso pasikeitimo, atsiribojant tiek nuo galimo nuostolio, tiek nuo galimo pelno dėl kurso pasikeitimo.

Jūs žinote, kad jums reikės nusipirkti ar parduoti valiutos, tačiau nežinote, koks tuo metu bus kursas ir kaip jis paveiks jūsų prekių ar paslaugų savikainą.

Sudarydami išankstinį sandorį, galite:

  • iš anksto fiksuoti valiutų keitimo kursą;
  • planuoti pajamas ir išlaidas nepriklausomai nuo kursų svyravimų;
  • išvengti nuostolio bei atsiriboti nuo galimo pelno dėl kurso pasikeitimo;
  • išankstinio sandorio įvykdymo datą esant reikalui galima paankstinti arba pavėlinti (žr. valiutų apsikeitimo sandoris).

Išankstinio sandorio veikimo schema

Sudarę išankstinį sandorį apsidraudžiate nuo kurso svyravimo ir sutaupote laiko, nes nereikia nuolatos sekti valiutų rinkos.

Sudarydami išankstinį sandorį rizikuojate, kad dėl galimo nepalankaus valiutų kurso pokyčio ateityje privalėsite vykdyti sandorį prastesniu nei rinkos kursu ir taip atsiriboti nuo galimo pelno.

Pagrindinės paslaugos teikimo sąlygos

  • Sudaryti išankstinį valiutų keitimo sandorį galite pasirašę Pagrindinę sandorių ir Elektroninių paslaugų teikimo sutartis. Šias sutartis galite pasirašyti užsukę į artimiausią „Swedbank“ padalinį.
  • Reikia turėti sąskaitą „Swedbank“.
  • Sandorių dydį riboja banko nustatytas limitas. Neturėdami limito, Išankstinį sandorį galite sudaryti pateikę užstatą. Užstato dydis nustatomas kiekvienu atveju atskirai, jis priklauso nuo sandorio sumos bei termino.
  • Sudaryti sandorį galima ir per elektroninį prekybos kanalą „El. iždas“.

Ačiū, kad naudojatės „Swedbank“ interneto banku!

Turite idėjų, kaip interneto banką padaryti dar patogesnį? Pasidalinkite jomis adresu verslas@swedbank.lt

Siekdami užtikrinti jūsų saugumą, prašome uždaryti naršyklės langą!

Jūsų biometriniai duomenys – slaptažodis, kurio nereikia prisiminti

Pradėkite naudotis biometriniais duomenimis – piršto atspaudo ar veido atpažinimas yra patogiausias būdas prisijungti prie išmaniosios programėlės verslui ir patvirtinti savo veiksmus skaitmeninėje banko aplinkoje.

Išbandyk šį prisijungimo būdą!

Išsamiau