Pereiti prie pagrindinio puslapio turinio
PrivatiemsVerslui

Finansinių paslaugų teikimą JAV rezidentams reglamentuo­jantys teisės aktai

Užsienio sąskaitoms taikomų mokestinių prievolių vykdymo aktas (angl. Foreign Account Tax Compliance Act - FATCA)

FATCA yra JAV teisės aktas, kurio tikslas - užtikrinti, kad JAV mokesčių mokėtojai laikytųsi atitinkamų JAV mokesčių įstatymų ir nevengtų su mokesčių mokėjimu susijusių prievolių naudodamiesi užsienio finansų įstaigų sąskaitomis. FATCA įgyvendinimui Lietuvoje, JAV ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės sudaroma Sutartis apibrėžia reikalavimus, pagal kuriuos LR finansų įstaigos privalo nustatyti sąskaitas, kurių turėtojai (įmonių atveju – ir įmonės naudos gavėjai) yra JAV mokesčių mokėtojai bei pateikti Lietuvos Valstybinei mokesčių inspekcijai informaciją apie minėtas sąskaitas bei jų turėtojus.

Dodd Frank

Volstryto reformų ir vartotojų apsaugos aktas (angl. Dodd-Frank Wall Street reform and Consumer Protection Act) yra JAV teisės aktas, priimtas kaip atsakas į įvykusią finansų krizę. Šiuo teisės aktu buvo iš esmės reformuotas finansinių paslaugų teikimo reglamentavimas JAV. Vieni iš daugelio šio teisės akto tikslų - finansų rinkų griežtesnis reguliavimas ir sustiprinta vartotojų apsauga. Šiuo teisės aktu siekiama apsaugoti visus JAV rezidentus, dėl to šis teisės aktas turi ir tarptautinį poveikį.

Finansų įstaigos, norinčios teikti investicines paslaugas JAV rezidentams, privalo atitikti ir vykdyti Dodd-Frank teisės akto reikalavimus. Dėl šios priežasties Swedbank kai kurios investicinės paslaugos ir produktai JAV rezidentams yra neteikiami arba jų teikimas yra ribotas.

Ačiū, kad naudojatės „Swedbank“ interneto banku!

Turite idėjų, kaip interneto banką padaryti dar patogesnį? Pasidalinkite jomis adresu verslas@swedbank.lt

Siekdami užtikrinti jūsų saugumą, prašome uždaryti naršyklės langą!

Du būdai geriau nei vienas

Prisijungimui rekomenduojame turėti du būdus – biometrinį ir Smart-ID.

Sužinokite daugiau