Pereiti prie pagrindinio puslapio turinio
PrivatiemsVerslui
Tapkite klientu

Finansinės sveikatos vertinimas

Jūsų įmonės finansinė sveikata

Nors verslas paprastai kuriamas turint gerą idėją, jo sėkmę dažnai nulemia gebėjimas suprasti ir valdyti įmonės finansus. Žinojimas, kokia jūsų verslo dabartinė finansinė padėtis, yra puikus pirmas žingsnis tvaresnių finansų link.

 • Pasitikrinkite įmonės finansinę sveikatą.
 • Sužinokite, kurie finansiniai rodikliai prašosi Jūsų dėmesio.
 • Pagerinkite savo žinias individualių konsultacijų metu.
 • Pasitikrinkite savo įmonės tinkamumą gauti finansavimą.

Įvertinkite įmonės finansinę sveikatą, pasitikrindami kredito reitingą

Jūsų įmonės kredito reitingas, o kartu ir tinkamumas finansavimui gauti, yra grindžiamas Jūsų naujausiomis finansinėmis ataskaitomis.

Savo asmeninę finansinę sveikatą įvertinti testu galite čia

Kredito reitingas

{ "yAxis": { "min": 0, "max": 100 } }
 1. Prisijunkite prie interneto banko verslui.
 2. Pasitikrinkite kredito reitingą.
 3. Sužinokite skolinimosi galimybes.
 4. Išsiaiškinkite savo stiprybes ir silpnybes.

Kredito reitingas

{ "yAxis": { "min": 0, "max": 100 } }
 1. Peržiūrėkite savo kredito reitingą.
 2. Gaukite išplėstinę kredito ataskaitą iš mūsų partnerių „Finpass“.
Pradėti

Kaip skaičiuojame įmonės kredito reitingą?

Finansai

Jūsų įmonės kredito reitingas grindžiamas Jūsų naujausiomis finansinėmis ataskaitomis, todėl įsitikinkite, kad tinkamai vedate buhalteriją ir pateikėte „Swedbank“ naujausias finansines ataskaitas.

Atnaujintos metinės finansinės ataskaitos yra svarbios vertinant finansavimo paraišką.

Jūsų nuosavas kapitalas:   Eur.

Nuosavybės koeficientas:  %.

Kuo didesnė įmonės nuosavybė yra bendrai finansuojama kreditorių, o ne savininkų, tuo didesnė su įmone susijusi kredito rizika. Siekiant užtikrinti įmonės tvarumą, savininkų finansuojamo turto vertė turėtų būti mažiausiai vidutinio lygio ir ne neigiama.

EBITDA   Eur.

Įmonės gebėjimas dirbti pelningai yra svarbus veiksnys vertinant įmonės kreditingumą. Norėdami tinkamai įvertinti Jūsų įmonės finansavimo galimybes, sutelksime dėmesį į Jūsų EBITDA (pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją). Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, kad vertiname kelių finansinių laikotarpių istorinę dinamiką.

Įmonė turėtų turėti pakankamą EBIDTA, kad galėtų padengti esamus ir potencialius papildomus įsipareigojimus (Debt). Taigi, teikiant finansavimo paraišką, skaičiuojame santykį tarp įmonės esamų ir potencialių įsipareigojimų (Debt) ir EBIDTA. Rodiklis turėtų būti saugioje zonoje, t.y. neviršyti 3.5 koeficiento.

Kad atitiktų finansavimo reikalavimus, įmonės esamas arba planuojamas apyvartos lygis turi būti pakankamas. Tvarus apyvartos augimo tempas yra finansiškai stiprios įmonės požymis.

Kredito istorija

Jūsų įmonės kredito istorija yra vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių Jūsų kredito reitingą. Nagrinėdamas finansavimo paraišką bankas peržiūri Jūsų įmonės ir kitų susijusių juridinių ir/ar fizinių asmenų, dalyvaujančių Jūsų įmonės veikloje, mokėjimų istoriją. Daugiau informacijos apie asmens duomenų tvarkymą galite rasti „Swedbank“ patvirtintuose Asmens duomenų tvarkymo principuose.

Jūsų įmonės ir įmonių grupės laiku atliekami mokėjimai „Swedbank“ už esamus ir buvusius finansavimo produktus yra vienas svarbiausių kreditingumo kriterijų.

Įmonės ir jos įmonių grupės mokėjimų trečiosioms šalims (ne „Swedbank“) istorija padeda mums suprasti, ar įmonė yra ar ateityje gali būti atsakingu partneriu.

Ryšiai su banku

Informuokite, jeigu neseniai pakeitėte savo įmonės pavadinimą, keitėsi savininkai ar veiklos sritis. Būtinai užpildykite klausimyną juridiniams asmenims ir atnaujinkite jo duomenis – tai svarbi informacija vertinant finansavimo paraiškas.

Užpildytas ir atnaujintas kliento klausimynas juridiniams asmenims yra būtina sąlyga, teikiant finansavimo paraišką „Swedbank“.

Tvarūs ir ilgalaikiai santykiai su banku yra didelis privalumas vertinant paraišką gauti finansavimą.

Užblokuotos sąskaitos gali reikšti, kad įmonė patiria sunkumų.

Kuo ilgiau veikia Jūsų įmonė, tuo labiau mes ja pasitikime.

Sustiprinkite savo įmonės finansinę sveikatą

Individualios finansų eksperto konsultacijos

Individualios konsultacijos su finansų ekspertu, koučeriu ir „Swedbank“ Smulkaus verslo akademijos absolventu Audriumi Rubinu.

 • Kartu atliksite įmonės finansinės sveikatos įvertinimą.
 • Susidarysite individualų planą verslo finansinei sveikatai stiprinti.
 • Peržiūrėsite pasiekimus.
 • Konsultacijos subalansuotos ir jau veikiančioms, ir jaunoms įmonėms.
 • Konsultacijas savo klientams dovanoja „Swedbank“.

6 patarimai, kad įmonės finansai taptų tvaresni

Išmokite „skaityti“ savo verslo finansinius rodiklius

Esminė sėkmingo verslo sąlyga – laisvai naviguoti tarp finansinių pasirinkimų. Žinios ir informacija padeda suprasti skirtingus jūsų įmonės finansų aspektus, leidžia numatyti galimą finansinę ateitį ir prireiktus – pasinaudoti finansinėmis paslaugomis, siekiant verslą valdyti efektyviau. Įvairūs tyrimai atskleidžia, kad finansinių žinių turinčių verslo savininkų valdomos įmonės yra sėkmingesnės.

Skaityti daugiau

Planuokite įmonės finansus

Planavimas verslo sėkmei nemažiau svarbus, kaip ir asmeniniame gyvenime. Verslą valdykite patys, neleiskite, kad jis valdytų jus. Parenkite trumpalaikius finansinius planus. Jų tikslas – subalansuoti einamuosius pajamų ir išlaidų srautus, įskaitant grynuosius pinigus, mokėtinas ir gautinas sumas bei atsargas.

Žinodami savo išlaidas, lengviau išvengsite vėlavimų. Kai tik galite – rinkitės automatinius mokėjimus. Pradelsti mokėjimai gadina Jūsų įmonės kredito reitingą.

Ilgalaikius finansinius planus kurkite atsižvelgdami į ilgalaikę verslo strategiją. Nepamirškite plėtros planų ir šios srities finansavimo, taip pat pagalvokite apie įmonės augimo poreikius, įskaitant įvairias vidines iniciatyvas, išmokas darbuotojams ir pan.

Sukaupkite finansinį rezervą

Versle gausu netikėtumų, tačiau ne visi jie malonūs. Užsitikrinkite, kad jūsų įmonė galėtų sklandžiai veikti, susidūrusi su netikėtu išlaidų padidėjimu ar finansinių srautų sumažėjimu. Tam galėtų pasitarnauti taupymui skirta banko sąskaita, tačiau, norėdami sukaupti finansinį rezervą, turėtumėte suplanuoti, kiek atidėsite. Rekomenduojama pirmiausia atidėti bent po 10 proc. mėnesinio pelno, kol sukaupsite finansinį rezervą, lygų 6 mėnesių kintamų išlaidų dydžiui, o tada galite pradėti investuoti į kitas finansines priemones, kad padidintumėte savo piniginius srautus. Turėdami išgyvenimo strategiją, net ir nenumatytomis aplinkybėmis galėtumėte išmokėti atlyginimus darbuotojams, sumokėti mokesčius bei apmokėti kitas, verslo tęstinumui svarbias išlaidas.

Investuokite pelningai

Venkite nebūtinų, pridėtinės vertės nekuriančių pirkinių. Investuokite tik į tokius sprendimus, kurie jūsų įmonei sukurtų papildomų pajamų (pelno). Šia taisykle vadovaukitės ir kurdami naujus produktus bei paslaugas, įgyvendindami rinkodaros kampanijas ar formuodami portfelines investicijas. Įvertinkite ir žinokite, koks kiekvienos verslo srities (kaštų centro), produkto ar paslaugos pelningumas. Galbūt verta sumažinti mažiau pelningų projektų apimtis ir padidinti didesnę grąžą sukuriančių projektų skaičių.

Stebėkite savo įmonės finansus ir naudokitės finansinėmis paslaugomis

Finansų planavimas neatsiejamas nuo jų stebėjimo. Įsivardinkite tinkamus ir tikslius veiklos rodiklius, kad galėtumėte stebėti savo įmonės finansinę padėtį. Bendradarbiaukite su įmonės finansininku, jis gali padėti sukurti jums suprantamus ir naudingus ruošinius bei ataskaitas. Pasidomėkite įvairiomis finansinėmis paslaugomis, galinčiomis padėti jūsų verslui veikti efektyviau bei išlaikyti pirmaujančias pozicijas.

Išorinio finansavimo ieškokite kuo anksčiau, jei planuojate sparčią plėtrą

Investuodami visą savo turtą galite netekti nenumatytiems atvejams sukaupto rezervo, o tai pablogins jūsų skolinimosi galimybes, kadangi neturėsite lėšų užtikrinti verslo tęstinumą ir augimą.

Skaityti daugiau

Verslo lyderių patarimai

Lukas Yla, „Bolt“: ROI: ką privalo žinoti kiekvienas verslas?

Plačiau

„ACME Grupė“ direktorius Sergej Artemiuk: „Finansų valdymo svarba verslui“

Plačiau

Rasa Verkauskaitė-Kazanskienė, „Swedbank“ ir Dovilė Sinkė, „Gomama“: (Ne)lengvas kelias iki bankinio finansavimo

Plačiau

Tapkite mūsų klientu. Atidarykite verslo sąskaitą internetu, neišeidami iš namų.

Užsiregistruokite į konsultaciją – patarsime, koks finansavimo būdas yra tinkamiausias jūsų įmonei.

Nemokamai

Gaukite 5 ataskaitas bei stebėkite klientų ir tiekėjų pokyčius, valdykite rizikas bei auginkite pardavimus 3 mėn. nemokamai.

- 23 %

Susikurkite svetainę ir prekybą internetu su verskis.lt pradėkite itin paprastai. El. parduotuvės nuomai taikoma 23 % nuolaida.

- 200 Eur

„Swedbank“ klientams – iki 200 Eur nuolaida apskaitos paslaugoms.

- 20 %

„Swedbank“ klientams – 20% nuolaida pristatymams į namus ar pasirinktus šalies paštomatus.

Swedbank logo

Jūsų Internet Explorer naršyklė nebepalaikoma.

Prašome naudoti Google Chrome, Mozilla Firefox ar Microsoft Edge naršykles.

Nuo 2021 03 23 nebebus galima jungtis prie „Swedbank“ interneto banko naudojantis naršykle „Internet Explorer“.

Taip pat nebebus galima tvirtinti ar vykdyti mokėjimų iš „Swedbank“ kituose tinklalapiuose naudojantis „Internet Explorer“.

Siūlome Jums naudotis naršyklėmis „Google Chrome“, „Mozilla Firefox“ ar naujausia „Microsoft Edge“ versija. Norėdami sužinoti, kaip įdiegti naršykles spauskite čia.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Swedbank
 • Jūsų įrenginio operacinė sistema ir interneto naršyklė yra pasenusi ir nėra palaikoma Swedbank interneto banke. Prašome atnaujinti operacinę sistemą bei interneto naršyklę arba kreiptis į IT specialistus techninės pagalbos.
 • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
 • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Jūsų sesija interneto banke nutraukta

Siekiant užtikrinti Jūsų saugumą, uždarykite naršyklės langą. Jei norite toliau naudotis internetu banku, prašome prisijungti iš naujo.


Verslo akademija

Smulkieji Lietuvos verslai dalinasi išmoktomis pamokomis ir augimo receptais finaliniame projekto renginyje.

Žiūrėti