„Swedbank“ Finansų institutas

Finansų institutas yra banko „Swedbank“ dalis. Instituto tikslas – prisidėti prie šalies gyventojų gerovės kūrimo, ugdant jų finansinį raštingumą ir verslumo įgūdžius.

Institutas stebi, analizuoja ir tiria šalies ūkio, gyventojų ir smulkiojo verslo finansinės situacijos pokyčius. Instituto ekspertai šviečia visuomenę apie asmeninių ir (arba) smulkaus verslo finansų valdymą, informuoja apie įvairių ekonominių reiškinių ir sprendimų galimą poveikį namų ūkių ir smulkaus verslo finansų padėčiai, teikia praktinių žinių realiems finansų valdymo įgūdžiams formuoti.

Remiantis analizių ir tyrimų medžiaga, skelbiami nepriklausomi ir objektyvūs asmeninių finansų patarimai gyventojams. Vertinant šalies situaciją ir rinkos tendencijas bei remiantis banko veiklos ir ekspertų patirtimi, teikiami patarimai smulkiems verslininkams apie nuosavo verslo pradžią, finansų valdymą ir plėtrą. Vienas iš „Swedbank“ tikslų yra stiprinti smulkiuosius šalies verslininkus, todėl institutas siekia padėti smulkiesiems žiniomis, plėsti jų kompetencijas ir kurti ilgalaikę vertę smulkioms įmonėms.

2018 m. duris atvėrė „Swedbank“ Finansų laboratorija – tai unikali erdvė moksleiviams ir studentams, padedanti išmaniai ir įdomiai susipažinti su pagrindinėmis ekonomikos ir asmeninių finansų valdymo temomis, suprasti, kaip planuojamas biudžetas, kodėl svarbu taupyti, ar kas yra atsakingas skolinimasis. Visa tai pateikiama pasitelkiant išmaniąsias technologijas bei žaidžiant interaktyvius žaidimus.

Finansų instituto komanda

Jūratė Cvilikienė

Justina Bagdanavičiūtė