Mokėjimo paslaugų direktyva (PSD2)

Mokėjimo inicijavimo ir sąskaitos informacijos paslaugos

  • 2018 m. ES ir EEA įsigaliojo antroji Mokėjimo paslaugų direktyva (PSD2), kurios nuostatos Lietuvoje buvo perkeltos į Lietuvos Respublikos mokėjimų įstatymą.
  • Šie aktai nustatė aiškesnes sąlygas teikti sąskaitos informacijos ir mokėjimo inicijavimo paslaugas.
  • Paslaugas galės teikti ir bankai, ir kiti rinkos dalyviai – tretieji asmenys, kurie turės Lietuvos banko išduotą licenciją.
  • 2019 m. rugsėjo 14 d. įsigalioja nauji techniniai reguliavimo standartai, apibrėžiantys praktinį antrosios Mokėjimo paslaugų direktyvos įgyvendinimą, taip pat nustatantys naujus saugumo standartus, kaip turi būti vykdomi mokėjimai.
Mokėjimo inicijavimo paslauga.
Kliento prašymu mokėjimo nurodymas inicijuojamas iš sąskaitos kuri yra banke ir/ar mokėjimo įstaigoje, per trečiąjį asmenį. Bet kokiu atveju mokėjimas turi būti kliento patvirtintas identifikavimo priemone „Swedbank“ suteikta klientui.
Sąskaitos informacijos paslauga.
Dėmesio!Nuo rugpjūčio 22 d. „Swedbank“ pradeda teikti sąskaitos informacijos paslaugą. Nuo šiol privatūs bei verslo klientai, kurie taip pat turi sąskaitas SEB banke Lietuvoje ir Estijoje bei „Swedbank“ bankuose kitose Baltijos šalyse, galės šių sąskaitų likučius matyti savo „Swedbank“ interneto banko aplinkoje. Klientai taip pat gali valdyti sutikimus, duotus šiai informacijai matyti, „Swedbank“ interneto banke.
„Swedbank“ atviroji bankininkystė
Jei Jus domina „Swedbank” atviroji bankininkystė bei atvirojo ryšio sąsaja (API) kviečiame apsilankyti „Swedbank“ atvirosios bankininkystės puslapyje.