Mokėjimo paslaugų direktyva (PSD2)

Mokėjimo inicijavimo ir sąskaitos informacijos paslaugos

  • 2018 m. ES ir EEA įsigaliojo antroji Mokėjimo paslaugų direktyva (PSD2), kurios nuostatos Lietuvoje buvo perkeltos į Lietuvos Respublikos mokėjimų įstatymą.
  • Šie aktai nustatė aiškesnes sąlygas teikti sąskaitos informacijos ir mokėjimo inicijavimo paslaugas.
  • Paslaugas galės teikti ir bankai, ir kiti rinkos dalyviai – tretieji asmenys, kurie turės Lietuvos banko išduotą licenciją.
  • 2019 m. rugsėjo 14 d. įsigalioja nauji techniniai reguliavimo standartai, apibrėžiantys praktinį antrosios Mokėjimo paslaugų direktyvos įgyvendinimą, taip pat nustatantys naujus saugumo standartus, kaip turi būti vykdomi mokėjimai.
Mokėjimo inicijavimo paslauga

Dėmesio! „Swedbank“ pradeda teikti mokėjimo inicijavimo paslaugą. Nuo šiol privatūs ir verslo klientai, turintys sąskaitas AB „SEB bankas“ Lietuvoje bei AS SEB PANK Estijoje, o taip pat „Swedbank“ Baltijos šalyse (Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje), galės inicijuoti mokėjimus iš šiuose bankuose esančių sąskaitų ir pervesti pinigus į kitą toje pačioje šalyje veikiantį banką naudodamiesi „Swedbank“ Lietuvoje interneto banku.
Svarbu! Nors mokėjimo nurodymo formą užpildysite „Swedbank“ interneto banke, mokėjimo nurodymas bus įvykdytas iš sąskaitos tame banke, iš kurio sąskaitos jis inicijuotas.

Prieš pradėdami mokėjimo inicijavimą – „Swedbank“ interneto banke įtraukite kito banko sąskaitą, iš kurios norėsite inicijuoti mokėjimus, ir (arba) patikrinkite, ar prieiga prie jos yra galiojanti. Sužinoti, kaip tai padaryti, taip pat rasti kitą svarbiausią informaciją apie mokėjimo inicijavimo paslaugą galite čia.

Sąskaitos informacijos teikimo paslauga
„Swedbank“ siūlo sąskaitos informacijos teikimo paslaugą. Privatūs bei verslo klientai, turintys sąskaitas SEB banke Lietuvoje bei AS SEB PANK Estijoje ir „Swedbank“ banke kitose Baltijos šalyje (Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje), gali matyti šių sąskaitų likučius „Swedbank“ interneto banke. „Swedbank“ interneto banke klientai taip pat gali tvarkyti savo sutikimus, duotus šiai informacijai peržiūrėti.
„Swedbank“ atviroji bankininkystė
Jei Jus domina „Swedbank” atviroji bankininkystė bei atvirojo ryšio sąsaja (API) kviečiame apsilankyti „Swedbank“ atvirosios bankininkystės puslapyje.